Bērns negrib dzert ūdeni: Kā rīkoties vecākiem?
Vasara un ilgi gaidītais siltais laiks ir klāt! Lai vasarīgie laikapstākļi sniegtu baudu, nevis satraukumu par bērna veselību, ir svarīgi pievērst uzmanību tam, cik daudz ūdens bērns izdzer. Aukstajā laikā daudzi vecāki neaizdomājas par to, taču vasarā nepietiekama ūdens dzeršana var kļūt par problēmu. Kā panākt, lai bērns dzertu vairāk ūdens, stāsta sertificēta uztura speciāliste.
Kā tikt galā ar slodzi Dziesmu un Deju svētku laikā? Stāsta speciālisti
Dziesmu un Deju svētku laiks sniedz daudz skaistu, neaizmirstamu mirkļu, kā arī prasa daudz spēka un emocionālo ieguldījumu no tā dalībniekiem. Kā parūpēties par sevi lielas fiziskas un emocionālas slodzes apstākļos un palīdzēt sev svētku laikā justies labi?
Brīvdienās apēsts vairāk nekā parasti – kā tas var ietekmēt veselību?
Brīvdienas un svētkus mēdz dēvēt par “atļaujos vairāk” laiku, kad bieži vien ēdam un dzeram to, kas nav ierastajā ikdienas ēdienkartē, turklāt, īpaši neierobežojot porciju lielumu. Taču atvaļinājuma un brīvdienu baudas var izraisīt vainas izjūtu, ja līdz šim ievērotā veselīgo ieradumu robeža ir pārkāpta.
7 iemesli, kāpēc vērtīgi ēst zemenes: Skaidro uztura speciāliste
Vārds “noteikti” nebūt nav pārspīlējums! Tirgus un veikalu stendi vai lūzt no dažādu zemeņu šķirņu pārpilnības, jo tām šobrīd ir sezona gan virknē Eiropas valstu, gan Latvijā, un, kā zināms, sezonas produktu lietojums ir viens no veselīga uztura pamatlikumiem.
Speciālistu padomi veselīgākiem Jāņiem – labākai pašsajūtai svētkos un pēc tiem
Ik gadu Jāņos piepildām svētku galdu ar gardu cienastu un svētku laikā nodarbojamies ar jautrām aktivitātēm, bet kā Jāņu svinības padarīt veselīgākas un drošākas, gan sev, gan ciemiņiem? Stāsta sertificētā uztura speciāliste Liene Sondore un BENU Aptiekas farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
Kā izvairīties no pārēšanās un ko darīt, ja apēsts par daudz?
Bagātīgi klāti svētku galdi, grila sezonas gardumi un pikniki pie dabas – vasarā roka tā vien sniedzas pēc papildporcijas vai kāda neveselīga našķa, pat tad, ja iepriekš jau apēsts gana daudz. Kārdinājumu pārpilnība mēdz novest pie pārēšanās, kā rezultātā ilgi gaidīto atpūtu sabojā gremošanas traucējumi un slikta pašsajūta.
Skābpiena un skābētie produkti un probiotikas: Ko vērtīgu organismam tie sniedz?
Vasarai sākoties, pieaug vēlme uzturēties svaigā gaisā, kam neizbēgami seko arī maltītes ārpus mājas, dažādi gardumi, kulinārijas eksperimenti un nesabalansēts uzturs. Mēdz teikt, ka mēs jūtamies tik labi, cik labi jūtas mūsu gremošanas sistēma. Kā rūpēties par tās labsajūtu un ko vērtīgu organismam sniedz skābpiena produkti?
6 labākās vitamīnu un minerālvielu kombinācijas sirdij: Iesaka farmaceite
Zemenes ar putukrējumu. Vīnogas un siers. Kartupeļi ar sēņu mērci. Daži ēdieni sader kopā labāk nekā citi, veidojot ideālu saskaņu. Izrādās, tas pats attiecas arī uz sirdij svarīgajiem vitamīniem un minerālvielām!
Kurā vecumā olbaltumvielas ir svarīgākas? Skaidro eksperti
Līdz ar vecumu cilvēka ķermenim ir nepieciešams par aptuveni 50% vairāk olbaltumvielu nekā jaunībā, jo tās palīdz saglabāt muskuļu masu un palēnināt kaulu masas zudumu, vienlaikus pietiekams proteīna daudzums palīdz saglabāt imunitāti un paātrināt atveseļošanos, skaidro eksperti.
5 izplatītākie mīti par dārzeņiem, augļiem un veselīgu uzturu: Skaidro uztura speciāliste
Veselīgs uzturs ir viens no sabiedrībā apspriestākajiem tematiem, bet vienlaikus sabiedrībā valda arī dažādi aizspriedumi un mīti par veselīga uztura pamatprincipiem. Ar to vistiešākajā veidā saskaras sertificēti uztura speciālisti, kuru darbs ikdienā ir risināt nepareizu uztura paradumu sekas.