Vērtīgā rudens oga ķirbis: 3 gardas un veselīgas ķirbja uzkodas
Dzirdot vārdu “oga”, prātā nāk sulīgi, sarkani ķekari, tomēr rudenī īsto slavas laiku piedzīvo pasaulē lielākā oga – ķirbis. Tas ir vitamīniem bagāts, ļoti veselīgs, garšīgs gan svaigā veidā, gan termiski apstrādāts, un lieliski sniedz sāta sajūtu. Turklāt tam ir ļoti daudz pielietojuma veidu, un ne tikai uzturā!
Ikdienas ēdienkartes plānošana: Kurus produktus visbiežāk ēdam par maz?
Uzturs – mūsu ikdienas enerģijas, vitamīnu un minerālvielu avots. Atzīmējot Pasaules uztura dienu (16. oktobris), ir noderīgi pārskatīt savu ēdienkarti un izvērtēt, vai tā ir pārdomāta, veselīga un sabalansēta, un vai novērtējam tos vienkāršos produktus, kas var sniegt mūsu organismam tik daudz vērtīgo vielu.
Kādēļ vērts iekļaut uzturā bietes? Stāsta farmaceite
Bietes nav tavs mīļākais dārzenis? Velti! Pat, ja tās nekad par tādu nekļūs, ir vērts iekļaut bietes ēdienkartē, īpaši tagad, kad tās ienākušās tepat, Latvijā, un kad ir tik daudz veidu, kā tās garšīgi apēst.
Putras: Kas tajās vērtīgs un kā tās veselīgāk pagatavot?
Dažāda veida putras un graudaugi izsenis bijuši mūsu ēdienkartē un stabilu vietu tajā ir saglabājuši arī mūsdienās. Kas vērtīgs putrās, kā tās veselīgāk pagatavot un kādos gadījumos jāievēro piesardzība, stāsta sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.
Varavīksne tavā šķīvī: Krāsaina un veselīga ēdienkarte rudenī
Veselīga ēdienkarte nav iedomājama bez dažādiem sezonas dārzeņiem un augļiem. Tie satur ievērojamu daudzumu vērtīgu vitamīnu, minerālvielu un antioksidantu, kas labvēlīgi ietekmē mūsu pašsajūtu un veselību, sniedz ikdienā nepieciešamo enerģiju un samazina iespējamo saslimšanu risku.
Pākšaugi – kāpēc un kā tos ēst? Stāsta speciālisti
Pākšaugu grupai pieder ne tikai mums tik zināmās pupas un zirņi, bet arī, piemēram, lēcas un zemesrieksti,” stāsta sertificētā uztura speciāliste un kopā ar farmaceiti sīkāk atklāj pākšaugus raksturojošo pievienoto vērtību.
Rudens ražas un saaukstēšanās laiks – ko ēst, lai neslimotu?
Septembra noslēgums – tas ir ne tikai rudens saulgriežu un daudzveidīgo dārzeņu ražas laiks, bet arī saaukstēšanās sezonas sākums. Tāpēc šobrīd jo īpaši svarīgi piedomāt pie savas veselības, ievērot veselīgāku dzīvesveidu un parūpēties par sava organisma labsajūtu.
Kāda ir B grupas vitamīnu nozīme cilvēku organismā? Stāsta farmaceits
Vīrusu un saaukstēšanās sezonā bieži dzirdam par C un D vitamīna nozīmi mūsu organisma aizsargspēju stiprināšanā, kas nepārprotami ir svarīga. Tomēr arī B grupas vitamīniem šajā laikā ir ļoti būtiska loma – tie ne vien palīdz aizsargāties no vīrusiem, bet arī rūpējas par daudzām citām organisma sistēmām.
Kas no veselībai vēlamā atrodams kāpostos? Stāsta speciālisti
Lai arī tieši šobrīd svaigo kāpostu lapas ir īsti kraukšķīgas un sulīgas, šim lieliskajam dārzenim tādas noteiktas sezonalitātes nemaz nav. Labi nobriedušās un stingrās kāpostgalvas uztur bagātīgu vitamīnu un minerālvielu spektru visu ziemu, bet skābēti kāposti pavasarī būs viens no pēdējiem būtiskajiem vitamīnu avotiem, līdz dārzos no jauna sadīgs dilles, pētersīļi, salāti un redīsi.
Ķirbis – ar ko tas vērtīgs uzturā? Stāsta speciālisti
Lai kādas būtu mūsu attiecības ar ķirbjiem – vai tie garšo vai nemaz nav mūsu gaumē –, tos nevar nepamanīt! Rudenī košie un daudzveidīgie ķirbji rotā veikalu un tirgu stendus, tiek izmantoti pārtikā un kā dekora elements. Kas vērtīgs šajā populārajā rudens veltē un kāpēc to vajadzētu iekļaut uzturā?