Kā mājas apstākļos ārstēt ziemai raksturīgās traumas?
Ziemas prieku baudīšana ir pilnbriedā - slēpošana, slidošana vai braukšana ar ragaviņām sagādā milzum daudz pozitīvu emociju. Tomēr vienlaikus ir jāatceras, ka ziemā ir arī visaugstākais traumu risks.
Skrienot iespējams gūt nopietnas traumas
Piedalīšanās garu distanču skriešanā var radīt diskomfortu un pat sāpes ķermeņa locītavās (ceļos, gūžas, potītēs, pēdās). Ja traucējošās sajūtas norimst divu nedēļu laikā pēc dalības kādā no maratona distancēm, nav pamata uztraukumam.
Strādājot ar motorzāģi, jāievēro piesardzība
Daudzos meža un dārza darbos neatsverams palīgs ir motorzāģis. Taču jāatceras, ka tas ir arī gana bīstams darbarīks. Neievērojot darba drošības noteikumus un nelietojot speciālus aizsarglīdzekļus, var gūt nopietnas traumas.
Ceļa locītavas stabilitātei – saišu rekonstrukcija celī
Ja pēc traumas celis nav stabils un rada nedrošības sajūtu, lai nezaudētu dzīves kvalitāti, ir jāveic krusteniskās saites atjaunošanas operācija.
Sāpes plecā var novērst!
Ja sāpes plecā bojā ikdienas dzīves kvalitāti, ir jāmeklē profesionāļu palīdzība, lai veiktu precīzu diagnostiku, novērstu sāpju iemeslu un, ja nepieciešams, atjaunotu saiti. Nevelc garumā, jo tas var beigties pat ar pleca locītavas protezēšanu.
Jaunas iespējas ceļa locītavas sāpju ārstēšanā
Ceļa locītavas sāpju galvenie iemesli ir locītavu pārklājošo skrimšļa virsmu vai locītavas iekšpusē esošo veidojumu – menisku un saišu bojājumi. Kā noteikt pareizu diagnozi un kā to ārstēt?
Kinezioloģiskie teipi – maģiskais brīnums vai veiksmīgs ārstniecisks process!
Medicīniskās teipošanas koncepts
Jaunās ārstēšanas metodes attīstība
BRŪCE
(vulnus)
TRAUMATOLOĢIJA
(gr. trauma, traumatos bojājums; brūce, ievainojums + logos mācība)
TRAUMATISMS
(gr. traumatismos ievainošana)