
Kaulu lūzumi: Kā veicināt veselīgu dzīšanas procesu?
Kūstošais ledus uz ietvēm, kā arī dažādas ziemas sportiskās aktivitātes diemžēl reizēm ir iemesls dažādām traumām, tostarp kaulu lūzumiem. Lūzt var jebkurš no mūsu mazliet vairāk nekā 200 kauliem, un no tā nav pasargāts neviens no mums. Kāpēc veidojas lūzumi un ko darīt, lai veicinātu ātrāku un veselīgu sadzīšanas procesu? Konsultē traumatologs-ortopēds un farmaceite.

Locītavu sāpes – aktuāla problēma, kas piemeklē arvien jaunākus cilvēkus
Ikdienā rūpes par veselību bieži vien paliek otrajā plānā, un par to, ka kaut kas nav kārtībā, aizdomājamies vien tad, kad izjūtam diskomfortu vai sāpes kādā no ķermeņa daļām. Ar sāpēm locītavās kaut reizi dzīvē saskāries teju ikviens, un nereti, problēmai ieilgstot un pastiprinoties, cilvēkam tiek laupītas darbaspējas un dzīvesprieks, pasliktinās dzīves kvalitāte.

Ķermeņa vājā vieta – sprands: Kā mazināt akūtas sāpes un saspringumu?
Daudz laika pavadot pie datoriem un sēdus pozīcijā, reti sportojot un mazāk kustoties, diemžēl sprands ir kļuvis par vājo vietu ļoti daudziem. Kāpēc tā notiek, kad jāvēršas pie ārsta un kā sev palīdzēt akūtu spranda sāpju gadījumā?

Kā izvairīties no ziemas traumām? Iesaka farmaceite
Ziemas traumas mūs parasti pārsteidz nesagatavotus. Zemā gaisa temperatūra, kas var samazināt asins plūsmu uz muskuļiem un ierobežot mūsu kustību diapazonu, un daudzi citi apstākļi var būt iemesls nepatīkamiem negadījumiem.

Apdrošinātājs: Ziemas sporta aktivitātēs gūtās traumas ārvalstīs var izmaksāt vairākus tūkstošus eiro
Līdz ar janvāri un aktīvās slēpošanas un snovošanas sezonas sākumu daudzi Latvijas iedzīvotāji mēro ceļu uz ārvalstīm, lai baudītu ātrumu, azartu un garos nobraucienus, ko piedāvā slēpošanas trases Itālijā, Francijā, Austrijā, Slovākijā un citviet. Ziemas sporta veidiem raksturīgs augsts traumatisms.

Muguras sāpes: Cēloņi un ieteikumi, kā no tām izvairīties
Taisna mugura, lepna, stalta stāja – tas ne tikai pievilcīgi izskatās, bet arī labvēlīgi ietekmē cilvēka vispārējo veselības stāvokli. Vāja, salīkusi mugura rada papildu slodzi citiem kauliem un locītavām, kā arī nevēlamu spiedienu uz iekšējiem orgāniem. Muguras sāpes laiku pa laikam piedzīvo gandrīz ikviens. Kā no tām izvairīties un nodrošināt sava stiprā balsta veselību?

Speciāliste: Vīriešu traumatisma biežākie cēloņi ir pārgalvība un nevērība
Medības, smags darbs un savstarpējo attiecību skaidrošana ar ieročiem – vēsturiski vīrieši biežāk nekā sievietes guvuši dažādas traumas. Izaicināt uz divkaujām mūsdienās vairs nav pieņemts, taču galvas un muguras traumas, ribu lūzumus, deguna un žokļa savainojumus, kā arī traumētas rokas un kājas vīrieši gūst gluži ikdienišķās situācijās.

Kā izvairīties no smagām mugurkaula traumām?
Mugurkauls ir nozīmīga skeleta sastāvdaļa ar sarežģītu uzbūvi, tā traumas ir smagas un komplicētas, kas var novest pie ķermeņa paralīzes. Vasarā viens no biežākajiem mugurkaula kakla daļas traumas iemesliem ir lēkšana uz galvas ūdenī.

Atpūta pie ūdens: Biežākās traumas un ieteikumi drošībai
Līdz ar šī gada netipiski siltajiem un saulainajiem laikapstākļiem šogad peldsezona atklāta agrāk nekā ierasts. Dodoties atpūtā pie ūdens, jāatceras nebūt pārgalvīgiem un rūpēties par savu drošību. Apdrošināšanas sabiedrības dati liecina, ka ik gadu traumatisms, kas saistīts ar atpūtu pie ūdens, pieaug.

Ieteikumi, kā pasargāt sevi no apsaldējumiem
Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Apdegumu centrā šogad
palīdzība sniegta jau 18 pacientiem ar nopietniem apsaldējumiem. 14 no
šiem pacientiem ārsti bija spiesti apsaldētās ķermeņa daļas amputēt.