
Pieredzes stāsts: Arī cilvēki ar kustību traucējumiem var sportot
Natālija Novikova ir Baltijas ratiņtenisa čempione, māksliniece un sabiedriski aktīva sieviete, kura lielu daļu sava brīvā laika velta tam, lai bērnus ar kustību traucējumiem mudinātu nodarboties ar sportu un citam nodarbēm. Pirms deviņiem gadiem neveiksmīgas muguras operācijas rezultātā Natālija zaudēja spēju staigāt, un kopš tā laika pārvietojas ratiņkrēslā.

Kā plānot treniņus karstos laikapstākļos un izvairīties no karstuma dūriena? Konsultē eksperti
Šī vasara mūs ir sagaidījusi ar īpaši karstu un tveicīgu laiku, kas var būt īsts pārbaudījums mūsu veselībai un labsajūtai. Tveicīgais laiks ir arī īpašs izaicinājums, ja nodarbojamies ar fiziskajām aktivitātēm vai sportojam. Kas jāņem vērā, plānojot treniņus un aktivitātes karstā, saulainā laikā? Kā šajā laikā pasargāt savu veselību un izvairīties no karstuma dūriena?

Kā vingrot kopā ar bērniem? Iesaka trenere (VIDEO)
Statistikas dati liecina, ka pēdējo gadu laikā Latvija ir to Eiropas valstu pulkā, kur visstraujāk pieaug bērnu aptaukošanās. Iemesli ir dažādi – līdztekus ģenētiskiem faktoriem, nelabvēlīgiem vides apstākļiem un neveselīgai pārtikai ierindojas arī mazkustīgs dzīvesveids. Pētījumi uzrāda satraucošu faktu – tikai piektdaļai Latvijas skolēnu ir pietiekama fiziskā aktivitāte.

9 svarīgākās drošības prasības, kas jāievēro, atpūšoties pie ūdens
Līdz ar silta laika iestāšanos Jūrmalas pašvaldības policijas Glābšanas dienests aicina ievērot svarīgākās drošības prasības, lai atpūta pie jūras vai citām ūdenstilpēm neradītu nepatīkamus starpgadījumus.

6 padomi drošai atpūtai ūdenī un tā tuvumā
Centrālās statistikas pārvaldes 2018. gadā publicētie dati liecina, ka ūdenstilpnēs bojāgājušo skaits Latvijā sešas reizes pārsniedz Eiropas Savienības (ES) vidējos rādītājus – 6,1 bojāgājušais uz 100 000 iedzīvotājiem, kamēr vidēji ES ir 1,1, bet Lielbritānijā 0,4. Vidēji no 10 bojāgājušajiem astoņi ir vīrieši un divas sievietes. 29% no vīriešiem ir vecumā no 45 līdz 54 gadiem.

4 būtiskākie ieguvumi, dodoties uz darbu ar velosipēdu
Izvēloties velosipēdu kā transportlīdzekli ceļā uz darbu, ir iespējams ieekonomēt aptuveni 290 eiro gadā, iegūt slaidāku augumu, uzlabot smadzeņu darbību un izvairīties no sastrēgumiem.

Sports grūtniecības laikā: Cik bieži nedēļā vēlams trenēties un kad to labāk darīt?
Mūsdienu uzskats, ka grūtniecības laikā sieviete nevar vai nedrīkst aktīvi nodarboties ar sportu, ir bezcerīgi novecojis. "Šajā dzīves posmā ārsti ne tikai sievietēm neaizliedz (izņēmums – grūtniecība ar sarežģījumiem), bet gluži otrādi – iesaka aktīvi sportot, jo vingrinājumi uzlabo pašsajūtu, uztur emocionālo stabilitāti un sagatavo sievietes ķermeni dzemdībām.

Treneris: Arvien biežāk fizioterapeita palīdzība nepieciešama bērniem
Smaga skolas soma, noliekta galva, skatoties telefona ekrānā, vienveidīga poza, sēžot skolas solā, un par maz fizisko aktivitāšu – šie ir iemesli, kāpēc mūsdienās fizioterapeita palīdzību meklē jau agrā vecumā. Kādu fizisko aktivitāšu pietrūkst mūsdienu bērniem, kādi būtu risinājumi – viedoklī dalās fiziskās sagatavotības treneris.

Kā nodrošināt labvēlīgus apstākļus bērna fiziskajai attīstībai? Skaidro treneris
Jau piekto gadu pēc kārtas "Tet Rīgas maratona Rimi Bērnu diena" 18. maijā pulcēs tūkstošiem mazo skrējēju, kas izmēģinās spēkus šķēršļu joslās, skriešanas trasītēs, Ģimeņu skrējienā un citās aktivitātēs, vecākiem jūtot līdzi un priecājoties par savu atvašu spēku, ātrumu, izturību, veiklību un lokanību. Šīs īpašības ir svarīgas vispārējai fiziskai attīstībai.

Kā pareizi uzņemt ūdeni skrējiena laikā? 6 vērtīgi trenera padomi
Fizisku aktivitāšu laikā organisms zaudē daudz šķidruma, tādēļ īpaši svarīgi atjaunot nepieciešamās rezerves. Gatavojoties Rīgas maratonam, dabīgais minerālūdens "Mangaļi" sadarbībā ar sporta treneri Helmutu Rodke iesaka sešus vērtīgus padomus, kurus ievērojot, ķermenis ātrāk uzņems enerģiju, kā arī uzlabos fizisko veiktspēju.