Kāpēc samazināt cukura daudzumu uzturā? Skaidro eksperti
Vai dzīve var būt salda arī bez papildu cukura uzņemšanas? Pacienti ikdienā uzdod farmaceitiem dažādus jautājumus arī par cukura kaitīgo ietekmi uz veselību.
Kāda ir dzelzs loma organismā, un kā novērst tā deficītu? Stāsta speciālisti
Katrs būs dzirdējis apgalvojumu, ka zemeņu sezonā jānotiesā vismaz pieci kilogrami ogu – tad dzelzs rezerves organismā būs nodrošinātas ilgam laikam. Ārsts skaidro, kāpēc visas kārtis uz šo apgalvojumu vien nevajadzētu likt, sevišķi mazasinības gadījumos. Savukārt farmaceite stāsta par dzelzs lomu organismā.
7 padomi, kā stipināt zarnu mikrofloru un vispārējo imunitāti
Vasarā aktualizējas inficēšanās ar dažādiem vēdera vīrusiem. Lai no tiem izvairītos, gastroenteroloģe iesaka savlaicīgi parūpēties, lai zarnās mītošā baktēriju saime (mikrobiota) būtu līdzsvarā – tas spēcinās arī organisma vispārējo imunitāti. Savukārt farmaceite stāsta, kā izvēlēties piemērotākās probiotikas.
Kas jāzina, lai pikniks nebeigtos ar pārtikas saindēšanos?
Iestājoties siltākam laikam, arvien biežāk tiek organizēti pikniki un atpūta brīvā dabā. Līdz ar to arvien izplatītāka kļūst saindēšanās ar pārtiku. Biežākie iemesli nepatīkamajam starpgadījumam ir siltais āra gaiss un nepareiza produktu uzglabāšana. Lai atpūta nebeigtos ar saindēšanos, svarīgi ievērot dažus pamatprincipus.
Kā dažādi matraču veidi ietekmē bērna miegu Reklāmraksts
Katram no mums periodiski ir jāizdara izvēle – kur pirkt matraci un kāds mums katram ir nepieciešams. Īpaši svarīga matrača izvēle ir bērniem, jo bērnu matracis ir vieta, kur mazi bērni pavada līdz 16 stundām dienā, kamēr vecāki bērni – līdz desmit stundām dienā.
5 padomi, kā droši un veselīgi baudīt grila sezonu: Iesaka farmaceite
Pavasarī, kad viss zaļo un plaukst, tā vien gribas vairāk laika pavadīt ārā, gatavot un ēst svaigā gaisā, kur par lielisku kopābūšanas nodarbi kļūst grilēšana. Latvijas iedzīvotāju vidū iecienītās grilēšanas laikā svarīgi domāt gan par garšām, ēšanas paradumiem un grila ēdienu ietekmi uz gremošanas sistēmu, gan atcerēties par drošību.
6 padomi, kā no krīzes iznākt stiprākiem un veselīgākiem
Šajā saspīlētajā un neziņas pilnajā situācijā ikvienam jāaizdomājas – vai pēc ierobežojumu atcelšanas būsim kļuvuši par labāku sevis versiju, vai tieši pretēji. Ikdienas ritms ir izmainījies, un arvien vairāk jūtamies ierobežoti, norūpējušies un satraukti par nākotni. Tāpēc tieši patlaban ir īpaši būtiski parūpēties par savu ķermeni un izvairīties no nevēlamām sekām ilgtermiņā.
Kā motivēt sevi un neizvairīties no fiziskām aktivitātēm? Iesaka trenere
Turpināt nodarboties ar fiziskām aktivitātēm Covid-19 epidēmijas laikā daudziem pietrūkst motivācijas. Vienlaikus veselības speciālisti nepaguruši stāsta, ka aktīvas kustības ir vitāli nepieciešamas, jo šobrīd nekas nav svarīgāks par pašu veselību.
6 ārstnieciski augi, ko ievāc vasaras sākumā: Kā tos izmantot veselības stiprināšanai?
Pavasaris un vasara ir pats labākais laiks, lai ievāktu dažādus ārstnieciskos augus. Pavasara saule augus ir enerģētiski uzlādējusi, un tie ir piesātināti ar cilvēka organismam nepieciešamām un vērtīgām vielām. Vairāk par dažādiem augiem un par to, kā tos izmantot veselības stiprināšanai, stāsta farmaceite.
Kādi ir miega kvalitātes faktori? Matrača svarīgums miegam un miega ietekme uz veselību Reklāmraksts
Nakts ir īpaši svarīgs laiks ķermeņa atjaunošanai. Savukārt rīts ir tas laiks, kad varat izvērtēt, vai nakts atpūta ir bijusi pietiekami laba un vai jūtaties gatavs nākamās dienas izaicinājumiem. Rakstā tiks aplūkota galveno miega vides veidotāju – matrača, virsmatrača un gultas veļas – nozīme, kas ietekmē jūsu veselību un labsajūtu.