4 svarīgas lietas, kas jāzina par veikalos nopērkamo pārtiku
Nav noslēpums, ka pārmērīga cukura un tauku patērēšana apdraud jebkura cilvēka veselību. Kaut gan mūsdienās ļaudis kļūst izglītotāki un arvien vairāk pievērš uzmanību tam, ko ēd, Pasaules veselības organizācijas dati liecina, ka nelipīgas slimības joprojām ir galvenais nāves cēlonis pasaulē. [1]
Vientulība: Ietekme uz veselību
Cilvēki ir sociālas būtnes, un mūsu bioloģiskā, psiholoģiskā un sociālā sistēma ir attīstījusies, lai funkcionētu sadarbībā ar citiem cilvēkiem. Daudzās sabiedrībās cilvēka sociālais loks, visticamāk, samazināsies, tam novecojot, daudzos gadījumos izraisot izolāciju un vientulību. Ir veikti pētījumi, kas liecina, ka izolācijas un vientulības negatīvā ietekme uz veselību līdzinās tādiem riska faktoriem kā augsts asinsspiediens, aptaukošanās un smēķēšana.
Senioru veselība vasarā: Kam pievērst uzmanību?
Vasaras silto un saulaino laiku parasti tiecamies izbaudīt aktīvāk, vairāk kustoties, pie dabas vai nododoties dārza darbiem. Neapšaubāmi, kustības un svaigais gaiss nāk par labu veselībai un emocionālajai pašsajūtai, tomēr vienlaikus jāpatur prātā, ka senioriem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām šis laiks var būt arī pārbaudījums veselībai.
Kas ir kompulsīvā pārēšanās, un kā to uzveikt?
Kompulsīvā pārēšanās ir termins, ko lieto, lai aprakstītu ārpus kontroles esošus ēšanas paradumus. Kompulsīva pārēšanās ietver gan ēšanu naktī, gan ēšanu pēc sāta sajūtas iestāšanās, tāpat arī impulsīvo ēšanu un citus kompulsīvus ieradumus saistībā ar ēdienu, piemēram, ēdiena slēpšanu vai pat atkritumos izmesta ēdiena ēšanu.
Veselīgs mazuļa uzturs šodien – stipra imunitāte nākotnē: Ko ēst vasarā?
Uzturs ir viens no veselības un labsajūtas stūrakmeņiem. Laika posmā no viena līdz trīs gadu vecumam mazuļa organisms attīstās. Šajā laikā īpaši svarīgi ir nodrošināt atbilstošas uzturvielas pareizā daudzumā. Daudzi pasaulē veikti pētījumi pierāda saistību starp uzturu agrā bērnībā un imunitāti, bērnam pieaugot, tādēļ droši var apgalvot, ka tas, kā barojam savu mazuli šodien, atstās būtisku ietekmi uz viņa veselību vēlāk.
Kā kafija var ietekmēt jūsu veselību un labsajūtu Reklāmraksts
Kafija ir garšīgs dzēriens, kas palīdzēs jums pamosties uz agru tikšanos darbā un koncentrēties tās laikā, kā arī paaugstinās jūsu enerģijas līmeni visu dienu. Izmantojiet to, lai uzlabotu savas spējas!
Cik glāzes ūdens dienā jāizdzer? Skaidro farmaceite
Siltajā gadalaikā vienmēr pieaug bažas par to, cik daudz ūdens veselīgam cilvēkam dienā jāizdzer. Dažādi avoti min dažādus tilpumus, bet visbiežāk parādās – astoņas glāzes dienā. Realitātē tikai retais tik daudz izdzer. Vai tas nozīmē, ka jācenšas dzert vairāk? Skaidro farmaceite.
4 gardas un minerālvielām bagātas dzērienu receptes
Vasarā, kad ķermenis pastiprināti izdala šķidrumu, nepieciešams rūpīgi sekot līdzi uzņemtā ūdens, vitamīnu un minerālvielu daudzumam. Visvairāk tos iespējams uzņemt ar pārtiku, taču, it īpaši minerāļus, bagātīgi sniedz arī minerālūdens. Minerāļi piedalās daudzos no svarīgākajiem organisma procesiem, tādēļ to līmenim ķermenī jāpievērš īpaša uzmanība.
Fāstings: Priekšrocības, trūkumi un piesardzības pasākumi
Vienkāršotiem vārdiem sakot, fāstings (fasting: no angļu valodas – gavēšana, badošanās) – līdzīgi kā citas diētas – ir apzināta daļēja vai pilnīga atturēšanās no ēšanas un dzeršanas noteiktu laika periodu. Ar cilvēkiem, kas ievēro fāstingu, veiktie pētījumi gandrīz visos aspektos ir parādījuši, ka tas ir drošs un neticami efektīvs tievēšanas līdzeklis, lai gan patiesībā nav efektīvāks par jebkuru citu diētu. Turklāt daudziem cilvēkiem šo tievēšanas rutīnu ir grūti ievērot.
Kā izvairīties no indīgām sēnēm? Skaidro farmaceits
Latvijā, kur pat rīdziniekiem nav sarežģīti tikt līdz mežam, sēņošana ir ierasta nodarbe. "Ja sēņošanas sezonā aptiekā vēršas ar jautājumu, kā palīdzēt tuviniekam, kurš jūtas slikti un ir kādas saindēšanās pazīmes, vienmēr vaicāju – vai nav ēstas sēnes. Tad farmaceita norādījums gan būs steigšus zvanīt ārstam vai neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam," saka farmaceits.