Vēlos ziedot asinis: Kas jāņem vērā?
Nav nepieciešams īpašs iemesls, lai ziedotu asinis. Iespējams, ka daži no mums nodod asinis, jo to ir lūdzis draugs vai radinieks. Daži saprot, ka kādu dienu ģimenes loceklim vai draugam varētu būt vajadzīgas asinis. Vieni uzskata, ka tā rīkoties gluži vienkārši ir pareizi, kamēr citi to dara tādēļ, lai iegūtu papildu atvaļinājuma dienu. Lai kāds būtu tavs iemesls, arī tu noteikti izbaudi to īpašo sajūtu, ka esi palīdzējis kādam līdzcilvēkam glābt dzīvību.
Vasara – labākais laiks uzņemt trūkstošos vitamīnus: Kuri ir paši svarīgākie?
Tas, cik liela nozīme mūsu veselībai un pašsajūtai ir uzturam, lielākai daļai cilvēku ir zināms fakts. Tajā pašā laikā "darbs dzen darbu", tādēļ bieži vien ikdienā ierasto maltīti nākas aizstāt ar ātrām uzkodām vai diezgan vienveidīgu uzturu, ar ko nodarām kaitējumu paši sev.
Aktuāli grilēšanas sezonā: Kāds ir veselīgs gaļas patēriņš?
No vienas puses, uztura speciālisti uzskata, ka veselam cilvēkam atteikties no gaļas nav pamata, no otras – ar pārmērīgu gaļas patēriņu saista paaugstinātu vēža risku. Uztura speciāliste atgādina, ko par veselīgu gaļas patēriņu jāzina grilēšanas sezonas pašā karstumā, savukārt farmaceite atgādina par piesardzības pasākumiem, lai izvairītos no pārtikas saindēšanās.
Kas vērtīgs vasaras ogās un vai iespējams tās uzņemt par daudz? Skaidro farmaceite
Svaigas un tikko no dārza ievāktas ogas ir viens no vasaras patīkamākajiem bonusiem – tās ir ne vien garšīgas, bet arī veselīgas, jo ir bagātas ar vitamīniem, minerālvielām, šķiedrvielām un bioloģiski aktīvām vielām, turklāt tajās ir maz kaloriju. Lai arī ogās ir daudz organismam nepieciešamu vielu, kas palīdz to stiprināt, tomēr ar ogu patēriņu nevajadzētu pārspīlēt.
Kā veselīgi nosvinēt Jāņus? Iesaka uztura speciāliste un farmaceite
Gada vasarīgākie svētki ir klāt! Kā tos nosvinēt veselīgās noskaņās, nepārvēršot tos par attaisnojumu neveselīgai ēšanai un neveselīgu ieradumu kultivēšanai? Kas palīdzēs justies labi un izbaudīt svētkus? Padomos dalās sertificēta uztura speciāliste un farmaceite.
Ūdens trūkums organismā – kā sevi no tā pasargāt? Skaidro farmaceite
Sākoties karstajam laikam un pat tveicei, ikdienā uzņemtā ūdens daudzums pilnvērtīgai organisma funkcionēšanai ir vitāli svarīgs. Zaudējot vien 1-2% organisma šķidruma, iespējama organisma dehidratācija jeb organisma atūdeņošanās, cilvēka organismam radot nelabvēlīgas sekas.
Dabisks minerālūdens, dzeramais, gāzēts vai avota ūdens – kādu izvēlēties?
Lai gan ūdens cilvēka uzturā vajadzīgs ik dienas, siltā laikā daudzi palielina ūdens patēriņu. Divi litri ūdens dienā pieaugušam cilvēkam – tas ir rekomendējamais vidējais ūdens daudzums, lai justos labi. Daļu nepieciešamā ūdens daudzuma uzņemam ar pārtiku, tomēr galvenais šķidruma avots ir un paliek dzeramais ūdens.
Klīniskais imunologs: D vitamīns var palīdzēt cilvēcei cīņā pret koronavīrusu
D vitamīns koronavīrusa pandēmijas laikā ir pasaules vadošo pētījumu centru uzmanības centrā. Zinātnieki turpina noskaidrot un pierādīt tā pozitīvo ietekmi uz pacientu imunitāti. Tāpēc ir pamats uzskatīt, ka D vitamīns atbalstīs cilvēci cīņā pret vīrusu.
5 padomi vecākiem, kā iemācīt bērnam regulāri dzert ūdeni
Ūdenim ir milzīga nozīme cilvēka dzīvības un veselības uzturēšanā, tāpēc ūdeni dzert jāmācās jau no zīdaiņa vecuma. Bērni atūdeņojas daudz ātrāk nekā pieaugušie, un sekas var būt bīstamas – no galvassāpēm un noguruma līdz pat nopietnai dehidratācijai.
Kāpēc samazināt cukura daudzumu uzturā? Skaidro eksperti
Vai dzīve var būt salda arī bez papildu cukura uzņemšanas? Pacienti ikdienā uzdod farmaceitiem dažādus jautājumus arī par cukura kaitīgo ietekmi uz veselību.