medicine.lv skaitļos

Lietotāji online92
Aktīvie uzņēmumi12199
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
Ķermeņa svari – viedie risinājumi ikdienai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Ķermeņa svari – viedie risinājumi ikdienai

Nav noslēpums, ka kontrole pār savu veselību visbiežāk sākas ar svara uzraudzību. Tieši no ķermeņa masas un tās atbilstības cilvēka augumam un vecumam ir atkarīgs, cik saliedēti "darbojas" organisms, cik laba ir pašsajūta un pievilcīgs izskats. Lai uzzinātu savu masu, tradicionāli tiek lietoti svari. Ar šo iekārtu pilnībā pietiek tiem, kam problēmas ar liekajiem vai trūkstošajiem kilogramiem nekad nav bijušas īpaši aktuālas. Savukārt, ja vēlaties:
notievēt/uzaudzēt masu,
tikt pie pievilcīga muskuļota reljefa,
pievērsties sava veselības stāvokļa vispārējai uzlabošanai, 
jums nepieciešams nopietnāks mehānisms – gudrie jeb viedie ķermeņa svari. Tas būs neaizvietojams palīgs sava organisma apzināšanā un pilnveidošanā. Vizuāli iekārta stipri neatšķiras no parastajiem svariem, taču tā uzrāda ne vien masu, bet arī ķermeņa sastāvu – tauku līmeni organismā, muskuļu īpatsvaru, kaulu svaru utt. Tādējādi tiek diagnosticētas problēmas, un ir vienkāršāk noteikt virzienu, kurā jums būtu jāstrādā veselības un figūras uzlabošanas nolūkos.

Kā tas darbojas?
Uz bioimpedances metodes (BIA – bioelectrical impedance analysis) pamata. Svaru virsmā ir integrēti elektrodi. Jūs uzkāpjat uz virsmas ar basām kājām, un caur jūsu ķermeni iziet vājš elektriskais impulss. Tā kā ķermeņa bioloģiskajiem komponentiem – kauliem, taukiem, muskuļiem, ūdenim – ir sava pretestība impulsam, tas ļauj katru no tiem izmērīt. Jāņem vien vērā, ka šāda veida diagnostika ar elektroimpulsa palīdzību nav ieteicama grūtniecēm un cilvēkiem ar kardiostimulatoriem.
 
Tāpat kā lielākā daļa mūsdienīgo iekārtu, arī gudrie svari darbojas tandēmā ar mobilajām ierīcēm: viedtālruņiem, planšetdatoriem. Savienojums starp iekārtām notiek ar Bluetooth un/vai Wi-fi palīdzību. Jums vajadzēs lejupielādēt savā ierīcē ar svariem saderīgu lietotni (lielākoties tās ir bezmaksas aplikācijas), ievadīt savus pamatdatus (vecumu, dzimumu, augumu) un sākt lietot jauniegādāto preci! Uzreiz pēc nosvēršanās dati tiks nosūtīti uz jūsu ierīci (atsevišķiem svariem dažus rādījumus var redzēt arī ekrāna lodziņā). Tur varēsiet pārskatīt tos ciparu un/vai grafiku veidā un saglabāt. Visprogresīvākās iekārtas pat interpretēs rezultātus, tādējādi jūs ātri vien uzzināsiet, pie kādiem parametriem būtu jāpiestrādā. 
 
Ko tieši mēra svari, kā tas var palīdzēt?
Gudrie svari var noteikt ap 10 dažādiem parametriem. Populārākie un noderīgākie no tiem ir:
ķermeņa masas indekss. Svars pats par sevi neko neizsaka, ja tas netiek sasaistīts ar cilvēka augumu un vecumu. Masas indekss atspoguļos masas atbilstību minētajiem parametriem un pateiks priekšā, vai konkrēti jums šis svars ir lieks/normāls/nepietiekams. Uzreiz kļūs skaidrs, kurā virzienā nepieciešams strādāt – pie svara nomešanas, uzturēšanas vai palielināšanas;
tauku kopējā masa un tās īpatsvars organismā. Parametrs, kas parasti visvairāk interesē cilvēku, kurš kāpj uz viedajiem svariem. Vēl jo īpaši tas uztrauc sportistus, kuri skaidri zina – šis mērījums ir daudz svarīgāks par kopējo ķermeņa masu. Sekojot līdzi tauku īpatsvara izmaiņām, jūs ātri vien sapratīsiet, vai pašreizējā diēta un fiziskās aktivitātes ir efektīvi un patiešām sadedzina taukus;
muskuļu masa un īpatsvars. Vēl viens parametrs, kuru īpaši analizē sportisti masas audzēšanas procesā un kas palīdzēs apzināt, kā virzās treniņu progress;
viscerālie tauki (tauki ap iekšējiem orgāniem), kurus svarīgi kontrolēt jebkuram cilvēkam. Ja tie pārsniedz optimālas robežas (10-15% no kopējās tauku masas), var sākties problēmas ar sirds un asinsvadu sistēmu, arteriālo spiedienu utt.
kaulu masa. Problēmas ar kauliem (to noārdīšanās) ir bieža parādība cilvēkiem brieduma gados. Svari palīdzēs savlaicīgi pamanīt kaulu masas samazināšanos un sākt cīnīties ar to – lietot vitamīnus un pievērsties aktīvam dzīvesveidam (jo stipri muskuļi cieši korelē ar kaulu izturību).
 
Tāpat tievējošajiem un sporta entuziastiem kontrolēt savus panākumus palīdzēs hidratācijas (ūdens līmeņa) noteikšana un kaloriju daudzuma rekomendācijas, kas palīdzēs izveidot personalizēto ēdienkarti (kaloriju deficītam/proficītam) utt.

Kopumā viedo svaru lietošana ļaus ātri novērtēt ķermeņa stāvokli, nospraust sev mērķus un sekot līdzi izvēlētā dzīvesveida efektivitātei. Ar šādu sabiedroto iegūt skaistas ķermeņa formas, uzlabot veselību un pašsajūtu būs daudz vienkāršāk. Piefiksētie panākumi motivēs turpmākiem sasniegumiem. Jāizvēlas vien īstais viedais palīgs!
Izvēlamies piemērotāko modeli
Lai atrastu optimālo variantu no cenas un kvalitātes viedokļa, vajadzētu rūpīgāk pievērsties dažiem svarīgiem izvēles kritērijiem. Pirmais un būtiskākais no tiem – kādas funkcijas veic iekārta jeb kādus parametrus tā spēj izmērīt. Ja neesat milzīgs sporta entuziasts un hanteļu cilātājs, ja svari nepieciešami tikai liekā svara nomešanai mājas apstākļos vai periodiskai ķermeņa stāvokļa kontrolei, diez vai būtu racionāli izvēlēties dārgāko iekārtu ar plašāko funkcionalitāti. Pietiks, ja svari rādīs tauku un muskuļu īpatsvaru, kā arī noteiks ķermeņa masas indeksu. Protams, ja sporta mērķi ir daudz nopietnāki, noderēs plašākas zināšanas par ķermeni un attiecīgi būs vajadzīga iekārta, kas veic maksimāli daudz mērījumu.
 
Otrkārt, novērtējiet, par kādu periodu iespējams saglabāt datus un vai tie tiek analizēti, jo vienkāršākas un lētākas iekārtas sniedz vien mērījumus ciparu veidā. Datu grafiskais attēlojums, to interpretācija, rādījumu izmaiņu kontrole un paziņošana par būtiskākām izmaiņām ir bonusi, kas ļaus efektīvāk analizēt treniņu progresu un veselīgas ēšanas vai sporta uztura rezultātus.

Kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību?
• Savienojums. Iekārtas ar Bluetooth savienojumu cenas ziņā ir pieejamākas, taču katru reizi vajadzēs ieslēgt Bluetooth arī tālrunī. Wi-fi savienojums šajā ziņā ir ērtāks risinājums, jo ļauj automātiski pārsūtīt datus Jūsu profilā.
• Lietotāju atpazīšana un viņu datu saglabāšana. Vienas ģimenes lietošanai būs pietiekami, ja svari spēs atpazīt vien dažus cilvēkus, saglabājot viņu datus. Fitnesa zālēm, protams, nepieciešami risinājumi, kas ļaus saglabāt ap 20 lietotāju datiem.   
• Celtspēja jeb maksimāli pieļaujamais svars – aktuāli korpulentiem cilvēkiem.
• Iespēja izmantot kā parastos svarus bez diagnosticējošajiem rādītājiem. Noderēs grūtniecēm un cilvēkiem ar kardiostimulatoriem.
• Displejs. Šķidro kristālu ekrāns ir priekšrocība, kas ļaus viegli saskatīt parametrus jebkurā apgaismojumā.
• Automātiskā izslēgšanās – ilgākam bateriju kalpošanas periodam.
• Cena. Pašlaik šo viedo risinājumu cenas jau ir pielāgotas plašam patērētāju lokam un iegādāties vienkāršāku modeli var pat par nepilniem divdesmit eiro.

Tikt pie saviem pirmajiem svariem pavisam izdevīgi jūs varat interneta veikalā 220.lv. Tieši te jūs atradīsiet gan plaši pazīstamu elektronikas ražotāju Xiaomi, Picooc, Huawei, Acme u.c. augsti tehnoloģiskos risinājumus, gan vienkāršākus, bet pietiekami funkcionālus un kvalitatīvus modeļus. Ienāciet, izvēlieties un iegūstiet elegantu, modernu un uzticamu sabiedroto ceļā uz veselīgu dzīvesveidu!

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".