medicine.lv skaitļos

Lietotāji online40
Aktīvie uzņēmumi12615
Nozares raksti4797
Ekspertu atbildes20696
Ķermeņa svari – viedie risinājumi ikdienai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Ķermeņa svari – viedie risinājumi ikdienai

kermena_svari
Nav noslēpums, ka kontrole pār savu veselību visbiežāk sākas ar svara uzraudzību. Tieši no ķermeņa masas un tās atbilstības cilvēka augumam un vecumam ir atkarīgs, cik saliedēti "darbojas" organisms, cik laba ir pašsajūta un pievilcīgs izskats. Lai uzzinātu savu masu, tradicionāli tiek lietoti svari. Ar šo iekārtu pilnībā pietiek tiem, kam problēmas ar liekajiem vai trūkstošajiem kilogramiem nekad nav bijušas īpaši aktuālas. Savukārt, ja vēlaties:
notievēt/uzaudzēt masu,
tikt pie pievilcīga muskuļota reljefa,
pievērsties sava veselības stāvokļa vispārējai uzlabošanai, 
jums nepieciešams nopietnāks mehānisms – gudrie jeb viedie ķermeņa svari. Tas būs neaizvietojams palīgs sava organisma apzināšanā un pilnveidošanā. Vizuāli iekārta stipri neatšķiras no parastajiem svariem, taču tā uzrāda ne vien masu, bet arī ķermeņa sastāvu – tauku līmeni organismā, muskuļu īpatsvaru, kaulu svaru utt. Tādējādi tiek diagnosticētas problēmas, un ir vienkāršāk noteikt virzienu, kurā jums būtu jāstrādā veselības un figūras uzlabošanas nolūkos.

Kā tas darbojas?
Uz bioimpedances metodes (BIA – bioelectrical impedance analysis) pamata. Svaru virsmā ir integrēti elektrodi. Jūs uzkāpjat uz virsmas ar basām kājām, un caur jūsu ķermeni iziet vājš elektriskais impulss. Tā kā ķermeņa bioloģiskajiem komponentiem – kauliem, taukiem, muskuļiem, ūdenim – ir sava pretestība impulsam, tas ļauj katru no tiem izmērīt. Jāņem vien vērā, ka šāda veida diagnostika ar elektroimpulsa palīdzību nav ieteicama grūtniecēm un cilvēkiem ar kardiostimulatoriem.
 
Tāpat kā lielākā daļa mūsdienīgo iekārtu, arī gudrie svari darbojas tandēmā ar mobilajām ierīcēm: viedtālruņiem, planšetdatoriem. Savienojums starp iekārtām notiek ar Bluetooth un/vai Wi-fi palīdzību. Jums vajadzēs lejupielādēt savā ierīcē ar svariem saderīgu lietotni (lielākoties tās ir bezmaksas aplikācijas), ievadīt savus pamatdatus (vecumu, dzimumu, augumu) un sākt lietot jauniegādāto preci! Uzreiz pēc nosvēršanās dati tiks nosūtīti uz jūsu ierīci (atsevišķiem svariem dažus rādījumus var redzēt arī ekrāna lodziņā). Tur varēsiet pārskatīt tos ciparu un/vai grafiku veidā un saglabāt. Visprogresīvākās iekārtas pat interpretēs rezultātus, tādējādi jūs ātri vien uzzināsiet, pie kādiem parametriem būtu jāpiestrādā. 
 
Ko tieši mēra svari, kā tas var palīdzēt?
Gudrie svari var noteikt ap 10 dažādiem parametriem. Populārākie un noderīgākie no tiem ir:
ķermeņa masas indekss. Svars pats par sevi neko neizsaka, ja tas netiek sasaistīts ar cilvēka augumu un vecumu. Masas indekss atspoguļos masas atbilstību minētajiem parametriem un pateiks priekšā, vai konkrēti jums šis svars ir lieks/normāls/nepietiekams. Uzreiz kļūs skaidrs, kurā virzienā nepieciešams strādāt – pie svara nomešanas, uzturēšanas vai palielināšanas;
tauku kopējā masa un tās īpatsvars organismā. Parametrs, kas parasti visvairāk interesē cilvēku, kurš kāpj uz viedajiem svariem. Vēl jo īpaši tas uztrauc sportistus, kuri skaidri zina – šis mērījums ir daudz svarīgāks par kopējo ķermeņa masu. Sekojot līdzi tauku īpatsvara izmaiņām, jūs ātri vien sapratīsiet, vai pašreizējā diēta un fiziskās aktivitātes ir efektīvi un patiešām sadedzina taukus;
muskuļu masa un īpatsvars. Vēl viens parametrs, kuru īpaši analizē sportisti masas audzēšanas procesā un kas palīdzēs apzināt, kā virzās treniņu progress;
viscerālie tauki (tauki ap iekšējiem orgāniem), kurus svarīgi kontrolēt jebkuram cilvēkam. Ja tie pārsniedz optimālas robežas (10-15% no kopējās tauku masas), var sākties problēmas ar sirds un asinsvadu sistēmu, arteriālo spiedienu utt.
kaulu masa. Problēmas ar kauliem (to noārdīšanās) ir bieža parādība cilvēkiem brieduma gados. Svari palīdzēs savlaicīgi pamanīt kaulu masas samazināšanos un sākt cīnīties ar to – lietot vitamīnus un pievērsties aktīvam dzīvesveidam (jo stipri muskuļi cieši korelē ar kaulu izturību).
 
Tāpat tievējošajiem un sporta entuziastiem kontrolēt savus panākumus palīdzēs hidratācijas (ūdens līmeņa) noteikšana un kaloriju daudzuma rekomendācijas, kas palīdzēs izveidot personalizēto ēdienkarti (kaloriju deficītam/proficītam) utt.

Kopumā viedo svaru lietošana ļaus ātri novērtēt ķermeņa stāvokli, nospraust sev mērķus un sekot līdzi izvēlētā dzīvesveida efektivitātei. Ar šādu sabiedroto iegūt skaistas ķermeņa formas, uzlabot veselību un pašsajūtu būs daudz vienkāršāk. Piefiksētie panākumi motivēs turpmākiem sasniegumiem. Jāizvēlas vien īstais viedais palīgs!

Izvēlamies piemērotāko modeli
Lai atrastu optimālo variantu no cenas un kvalitātes viedokļa, vajadzētu rūpīgāk pievērsties dažiem svarīgiem izvēles kritērijiem. Pirmais un būtiskākais no tiem – kādas funkcijas veic iekārta jeb kādus parametrus tā spēj izmērīt. Ja neesat milzīgs sporta entuziasts un hanteļu cilātājs, ja svari nepieciešami tikai liekā svara nomešanai mājas apstākļos vai periodiskai ķermeņa stāvokļa kontrolei, diez vai būtu racionāli izvēlēties dārgāko iekārtu ar plašāko funkcionalitāti. Pietiks, ja svari rādīs tauku un muskuļu īpatsvaru, kā arī noteiks ķermeņa masas indeksu. Protams, ja sporta mērķi ir daudz nopietnāki, noderēs plašākas zināšanas par ķermeni un attiecīgi būs vajadzīga iekārta, kas veic maksimāli daudz mērījumu.
 
Otrkārt, novērtējiet, par kādu periodu iespējams saglabāt datus un vai tie tiek analizēti, jo vienkāršākas un lētākas iekārtas sniedz vien mērījumus ciparu veidā. Datu grafiskais attēlojums, to interpretācija, rādījumu izmaiņu kontrole un paziņošana par būtiskākām izmaiņām ir bonusi, kas ļaus efektīvāk analizēt treniņu progresu un veselīgas ēšanas vai sporta uztura rezultātus.

Kam vēl vajadzētu pievērst uzmanību?
• Savienojums. Iekārtas ar Bluetooth savienojumu cenas ziņā ir pieejamākas, taču katru reizi vajadzēs ieslēgt Bluetooth arī tālrunī. Wi-fi savienojums šajā ziņā ir ērtāks risinājums, jo ļauj automātiski pārsūtīt datus Jūsu profilā.
• Lietotāju atpazīšana un viņu datu saglabāšana. Vienas ģimenes lietošanai būs pietiekami, ja svari spēs atpazīt vien dažus cilvēkus, saglabājot viņu datus. Fitnesa zālēm, protams, nepieciešami risinājumi, kas ļaus saglabāt ap 20 lietotāju datiem.   
• Celtspēja jeb maksimāli pieļaujamais svars – aktuāli korpulentiem cilvēkiem.
• Iespēja izmantot kā parastos svarus bez diagnosticējošajiem rādītājiem. Noderēs grūtniecēm un cilvēkiem ar kardiostimulatoriem.
• Displejs. Šķidro kristālu ekrāns ir priekšrocība, kas ļaus viegli saskatīt parametrus jebkurā apgaismojumā.
• Automātiskā izslēgšanās – ilgākam bateriju kalpošanas periodam.
• Cena. Pašlaik šo viedo risinājumu cenas jau ir pielāgotas plašam patērētāju lokam un iegādāties vienkāršāku modeli var pat par nepilniem divdesmit eiro.

Tikt pie saviem pirmajiem svariem pavisam izdevīgi jūs varat interneta veikalā 220.lv. Tieši te jūs atradīsiet gan plaši pazīstamu elektronikas ražotāju Xiaomi, Picooc, Huawei, Acme u.c. augsti tehnoloģiskos risinājumus, gan vienkāršākus, bet pietiekami funkcionālus un kvalitatīvus modeļus. Ienāciet, izvēlieties un iegūstiet elegantu, modernu un uzticamu sabiedroto ceļā uz veselīgu dzīvesveidu!

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

Nedēļas tēma

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Asarošana. Vai tā ir ārstējama?

Viena no sūdzībām, ar ko pacienti vēršas pie oftalmologa, ir asarošana. Par diagnozi, simptomiem un ārstēšanas paņēmieniem stāsta otorinolaringoloģe Jekaterina Kondratiško.

Aktuālie piedāvājumi

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Dabiskā skaistuma uzplaukums

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli. 

Veselība pandēmijas laikā

Veselība pandēmijas laikā

Uzņēmums "MedProf" nepārtraukti attīstās un seko līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai turpinātu sniegt pakalpojumus drošā veidā. Šajā rakstā lasiet par būtiskākajiem izaicinājumiem, ar kuriem uzņēmums ir saskāries pēdējā gada laikā, un kā tas ir pielāgojies, lai būtu draudzīgs klientiem un konkurētspējīgs. 

Video

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)

Aicinājums reto slimību pacientiem un viņu tuviniekiem "Kopā vieglāk! Pievienojies! Nenoslēdzies!" (VIDEO)<b></b>

Dr. med. Viktorija Ķēniņa, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Reto slimību koordinācijas centra atbalsta vienības vadītāja aicina ikvienu reto slimību pacientu: "Tavs dzīvesstāsts, kā tu pārvari grūtības, pieredze, sadzīvojot ar reto slimību, kādu citu pacientu var iedvesmot. Ja jūti, ka nevēlies palikt viens un gribi satikt citus, kuriem ir līdzīgi dzīves izaicinājumi, tad pievienojies kādai biedrībai..."

Produktu testi

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Testa rezultāti: H Drop Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvāja testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Hair-Vit® uztura bagātinātājs stipriem, bieziem un spīdīgiem matiem

Hair-Vit® uztura bagātinātājs stipriem, bieziem un spīdīgiem matiem

Aprīlī medicine.lv sadarbībā ar SIA "HealthAid Baltics" piedāvā testēt uztura bagātinātāju veselīgiem matiem.

Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Kaņepju (CBD) eļļa H Drop miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram

Martā medicine.lv sadarbībā ar "H Drop Latvia" piedāvā testēt kaņepju eļļu miega ritma un emocionālā stāvokļa līdzsvaram.

Uzņēmējs runā

Dabiskā skaistuma uzplaukums

pexels_dew

Mūsdienās ir veikti pētījumi un eksperimenti, kuri apliecina, ka medicīnisko dēļu terapija palīdz uzlabot vispārējo veselību un ādas stāvokli.