Cinks un selēns bērna uzturā: Kāpēc vajadzīgs un kā uzņemt?
Bieži dzirdēts par B, C un D vitamīnu, dzelzs un pat joda nozīmi bērnu attīstībā, taču retāk runā par cinka un selēna lomu uztura sabalansēšanā. Skaidrs, ka sabalansēts uzturs ir pamats bērna veselīgai attīstībai. Taču, kā atklāj sertificēta uztura speciāliste, sevišķa nozīme imunitātes veidošanā ir tieši cinkam un selēnam.
Svaigi spiestas sulas: 5 receptes veselībai un imunitātei
Rudens sezonā mums plašā klāstā pieejami visdažādākie augļi un dārzeņi, kas bagāti ar vitamīniem un minerālvielām. Iekļaujot uzturā sezonas produktus, vērts atcerēties arī par svaigi spiestām sulām – tās būs ne vien gards papildinājums ēdienkartei, bet arī palīdzēs stiprināt veselību, mazināt nogurumu un ievērojami uzlabot pašsajūtu.
Divi veselīgi sarkano biešu ēdieni valsts svētku galdam
Domājot par to, no kā pagatavot svētku ēdienu latviskās krāsās, bietes noteikti iedomājamies vienas no pirmajām, bet tad šo ideju atmetam, jo neēdīs taču katru gadu siļķi kažokā vai vinegretu. Bet patiesībā bietes ir mūsu superdārzenis, no kā var gatavot bezgalīgi daudz ēdienu.
Aktīvā atpūta ģimenei – kādēļ ir vērts kopīgi izkustēties? Reklāmraksts
Kopīga aktīvā atpūta ģimenei ir lielisks izklaides veids, taču ietekmē arī veselību. Bet kādu tieši efektu uz veselību atstāj aktivitātes, kādēļ aktīva atpūta ģimenei ir tik svarīga? Par to vairāk uzzini raksta turpinājumā!
Helovīns klāt! Kas jāzina par veselībai vērtīgo ķirbi?
Ķirbis ir šī laika karalis – gandrīz katrās mājās tas atrod vietu un pielietojumu! Kāds steidz no ķirbja gatavot Halovīna rotājumus, cits gatavo gardas biezzupas un ķirbju kēksus. Lai kāda būtu ķirbja vieta tavās mājās, ir noderīgi zināt, ko vērtīgu tas mums sniedz, kā to pareizi uzglabāt un veselīgi pagatavot.
Vai var paļauties uz to, ka produkta etiķete tiešām atspoguļo reālo produkta sastāvu?
Katrs cilvēks zina, cik daudz un dažādu viena veida produktu ir lielveikalu plauktos. Daudziem šajā plašajā piedāvājuma klāstā nākas apjukt un ir grūti saprast – ko tad vislabāk izvēlēties? Pirmais, ko ierauga, ir iepakojums un etiķete. Uzņēmumi cītīgi strādā, lai panāktu, ka tieši to produkti starp citiem izceltos – tiek piemeklētas īstās krāsas, izdomāti orģināli nosaukumi un pievienotas pievilcīgas frāzes.
Miega paralīze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Miega pētnieki uzskata, ka vairumā gadījumu miega paralīze norāda uz to, ka cilvēka ķermenis nemierīgi iziet miega fāzes; retos gadījumos miega paralīze ir saistīta ar dziļām psihiskām problēmām. Gadsimtu gaitā miega paralīzes simptomi ir skaidroti ļoti daudzos veidos un bieži tiek attiecināti uz kāda ļaunuma, pārdabiska spēka klātbūtni, tādēļ cilvēki jau sen ir meklējuši skaidrojumus šim noslēpumainajam fenomenam un ar to saistītajām baiļu izjūtām.
5 padomi, kas jāņem vērā, lietojot uzturā sēnes: Iesaka farmaceite
Līdz ar rudens lietavām un drēgnajiem laikapstākļiem klāt arī pats ražīgākais sēņu laiks. Ja šosezon vēl neesi paguvis apmeklēt savas iecienītās sēņu vietas – nevilcinies – sēnes ir ne vien gards un sātīgs papildinājums ēdienkartei, bet arī vērtīgs uzturvielu avots, turklāt, pareizi uzglabātas, tās droši varēs baudīt vēl visu ziemu.
7 biežākās kļūdas kosmētisko sejas masku lietošanā: Skaidro speciāliste
Maskas sejas ādai var būt lielisks veids, kā papildināt savus ādas kopšanas rituālus, palutināt savu ādu un veltīt laiku sev. Taču vai zinām, kā lietot sejas ādas maskas tā, lai tās sniegtu vislabāko efektu? No kādām kļūdām ieteicams izvairīties sejas masku lietošanā un kā izvēlēties sev piemērotāko?
Stiprini imunitāti ar Dabas laboratorijas veselīgajām sulām un šotiņiem Reklāmraksts
Dabas laboratorijas piedāvātajās sulās un šotiņos veselīgais mijas ar garšīgo. Katra sula un šotiņš sniedz baudījumu garšas kārpiņām, tajā pašā laikā nodrošinot visu nepieciešamo organismam.