Sejas tīrīšana mājās: soļi, līdzekļi un praktiski ieteikumi
Regulāra un pareizi veikta sejas tīrīšana palīdz iegūt skaistu, veselīgu un koptu ādu – arī mājas apstākļos. Nereti tieši sejas ādas tīrīšanas posmam pievēršam mazāku uzmanību, taču tas ir viens no svarīgākajiem etapiem sejas ādas kopšanas rituālā. Bieži vien dažādas ādas problēmas – kā melnie punktiņi, ādas nevienmērīgums un blāva sejas krāsa – var rasties nepietiekamas sejas ādas attīrīšanas rezultātā. Tieši tāpēc ir svarīgi izvēlēties savam ādas tipam un vajadzībām piemērotākos līdzekļus, kā arī pareizā secībā veikt sejas tīrīšanu. Tāpēc aicinām iepazīties ar sejas tīrīšanas soļiem un piemērotākajiem līdzekļiem, lai sejas tīrīšana sniegtu tev vislabāko rezultātu!
Kāpēc ir tik svarīgi attīrīt sejas ādu?
Sejas tīrīšana ir svarīga visiem ādas tipiem, jo ik dienu mūsu āda tiek pakļauta dažādām ietekmēm, piemēram, gaisa piesārņojumam, kas it sevišķi aktuāli ir, dzīvojot pilsētās. Arī dekoratīvās kosmētikas lietošana pieprasa rūpīgu ādas attīrīšanu, jo dažādi kosmētiskie līdzekļi, kā arī saules aizsarglīdzekļi var kavēt ādas elpošanas procesus, tāpēc sejas tīrīšana vakarā ir īpaši svarīga ādas veselīguma un skaistuma saglabāšanai. Savukārt stress, neveselīgs dzīvesveids, miega trūkums var ietekmēt sebuma veidošanos, kā rezultātā var rasties melnie punktiņi dažādu ādas tipu īpašniekiem.
Sejas tīrīšanas soļi un atbilstošākie līdzekļi
Dekoratīvās kosmētikas noņemšana
Šis ir svarīgs solis ikvienam dekoratīvās kosmētikas lietotājam, lai noņemtu kosmētiku un attīrītu ādu no citiem netīrumiem, kas uzkrājušies dienas laikā. Acu, lūpu un sejas dekoratīvās kosmētikas noņemšanai var izmantot micelāro ūdeni, hidrofilo eļļu, pieniņu vai jebkuru citu iecienītu līdzekli. Atceries, ja ikdienā nelieto sejas dekoratīvo kosmētiku, bet gan tikai saules aizsarglīdzekli, arī tas ir jānoņem ar sejas tīrīšanas līdzekli pirms gulētiešanas.
Sejas mazgāšana
Pēc dekoratīvās kosmētikas noņemšanas seja ir rūpīgi jānomazgā ar kādu ādas tipam piemērotu līdzekli, piemēram, želeju, putām vai pieniņu. Šis posms ir nepieciešams, lai attīrītu ādu no dekoratīvās kosmētikas noņemšanas līdzekļa paliekām, kā arī liekā sebuma un citiem netīrumiem. Ieteicams izmantot tādus līdzekļus, kas satur ne tikai ādu attīrošās, bet arī mitrinošās vai citas kopjošās sastāvdaļas, piemēram, hialuronskābi vai rožūdeni. Tāpat šajā posmā var izmantot arī papildu attīrīšanas piederumus, piemēram, dažādas birstītes sejas tīrīšanai un masāžai.
Sejas tonizēšana
Arī sejas tonizēšana tiek uzskatīta par vienu no sejas tīrīšanas soļiem, jo šajā etapā var izmantot tonikus sejas attīrīšanai (piemēram, sejas toniku ar cinku pret ādas nepilnībām), kā arī mitrināšanai un tonizēšanai. Sejas tonikus izmantojam, lai atjaunotu ādas pH līdzsvaru pēc mazgāšanas un sagatavotu ādu tālāko sejas kopšanas līdzekļu uzklāšanai, lai uzlabotu to nokļūšanu ādā.
Papildu sejas attīrīšanas līdzekļi
Dziļākai ādas attīrīšanai ieteicams dažas reizes nedēļā izmantot arī sejas skrubjus, pīlingus un maskas. Sausas ādas īpašniekiem ieteicams to darīt vismaz reizi nedēļā, savukārt taukainas un kombinētas ādas gadījumā – vienu līdz divas reizes nedēļā. Vasarā var izmantot maigus sejas skrubjus, bet ziemā – pīlingus ar augļskābēm. Ja uz ādas parādās nepilnības, ieteicams izmantot arī attīrošās sejas maskas ar mālu.
Izmantojot dažādus sejas tīrīšanas līdzekļus, svarīgākais nosacījums ir – nepārspīlēt. Neapšaubāmi, attīrīšanai ir liela nozīme ādas veselības saglabāšanā, taču pārāk intensīvas un biežas procedūras var kairināt ādu un padarīt to sausāku, kas savukārt var provocēt grumbiņu veidošanos un citas problēmas. Tāpēc svarīgi izstrādāt sejas attīrīšanas procesu, kas ir piemērots tieši tavai ādai.