Bērni ar uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu (UDHS) un pretējiem uzvedības traucējumiem (PUT).
Ināra Roja, SIA Rīgas 1. slimnīca poliklīnikas nodaļas neiroloģe,
eksperte, ārste hipnoterapeite, seksoloģe, seksopatoloģe, ģimenes konsultante
Saskaņā ar statistikas datiem, 10% no visiem bērniem, kurus vecāki atved pie garīgās veselības speciālista, cieš no uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindroma (UDHS) un pretējiem uzvedības traucējumiem (PUT).
Slinga terapijas iespējas migrēnas tipa galvassāpju ārstēšanā
Stāsta Veselības centra 4 fizioterapeits Jānis Bartusevičs
- Kas raksturīgs tieši migrēnas tipa galvassāpēm?
- Migrēnai kā tādai ir grūti pateikt sākuma cēloni. Migrēnas tipa galvassāpes ir lēkmjveida. Dažus pacientus lēkme piemeklē divas reizes mēnesī, citus – katru nedēļas nogali. Raksturīgs ir tas, ka šīs sāpes ir ilgstošas, līdz 2-3 dienām, un tad lēkme pakāpeniski izbeidzas. Nereti tās pavada reiboņi, slikta dūša un līdzīgas sūdzības.
Literatūrā esmu saskāries ar apgalvojumu, ka migrēnveida galvassāpes esot vīriešu kaite. Paradoksāli, taču manā fizioterapeita pieredzē ir bijis viens, vai augstākais – divi vīrieši, kas par tām sūdzas, izteikts vairākums ir sievietes. Ir vairāki iemesli, kas varētu to provocēt...
Viss, kas jāzina par fotoepilāciju
Raksts sagatavots ar kosmetoloģijas centra VIP Style speciālistu palīdzību
Ir daudz dažādu veidu, kā atbrīvoties no nevēlamiem matiem. Viena no vismodernākajām metodēm ir fotoepilācija. Šīs procedūras laikā skuvekļa, vaska vai epilatora lomu pilda gaisma.
Pēc speciālistu-kosmetologu domām, no visiem matu likvidēšanas mūsdienu veidiem fotoepilācija ir visefektīvākais. Tomēr, neskaitot pašus speciālistus, maz kam zināms, kā īstenībā izskatās šī procedūra. To, starp citu, var veikt arī Rīgā.
Pastrīdēsimies ar atspulgu spogulī?
Viens no efektīvākajiem neķirurģiskas atjaunināšanās, kā arī sejas un ķermeņa modelēšanas paņēmieniem mūsdienās ir mezoterapija.
Jūs gribat notievēt?!
Mēs esam gatavi Jūms piestādīt unikālu līdzekli – Taizemes programmas IBS lieka svara samazināšanai,kuru iedarbību nevar noliegt iespaidīgu rezultatu sasniegšanā, figūras koriģēšanā vairak kā 100 tūkstošu cilvēku.
Vitamīni pacientam ar diabētu – jā vai nē?
Dr.Indra Štelmane, Latvijas Diabēta apvienības prezidente
Vārds vitamīni radies no latīņu valodas vārda vita, kas nozīmē dzīve, dzīvība. Vitamīni – dažādas ķīmiskas izcelsmes organiski savienojumi, kas nelielos daudzumos nepieciešami, lai šūnās normāli noritētu vielmaiņas procesi. Vitamīnus organisms uzņem ar augu vai dzīvnieku izcelsmes uzturu; tikai daži sintezējas cilvēka organismā, bet pat tad nereti nepietiekošā daudzumā.
Saule un acis
Rakstā lasiet: ultravioletais starojums, cilvēka acs aizsargmehānisms, acu bojājumi UV starojuma ietekmē, Kad nepieciešamas saulesbrilles?
Vecāku–bērna trīsstūris
Dr. med., profesors Marsels BERTHOLDS,
Ārstu hipnoterapeitu, seksologu, seksopatologu biedrības Goda biedrs Latvijā
Šveices Askonas psihosomatiskās skolas docētājs
Pasaulē visi bērni attīstās veselīgi, ja viņi tiek ievēroti un mīlēti. Mīlu un sev veltītu radošu uzmanību no vecāku puses bērni gūst svarīgākajos savas psihosomatiskās attīstības dzīves periodos. Bērns mīl savus vecākus neatkarīgi no ārējiem apstākļiem.
Homeopātijas principi
Paralēli mūsdienu klasiskajai medicīnai eksistē arī citas pieejas un metodes cilvēku ārstēšanā. Par to zinātniskumu, tiesībām pastāvētu u.tml. varam lauzt šķēpus līdz pagurumam, taču neapstrīdams ir fakts, ka arī šo alternatīvo metožu pārstāvji – vai tie strādātu ar bioenerģētikas, ajurvēdas, homeopātijas vai kādām citām metodēm – var uzrādīt vērā ņemamu izārstētu pacientu skaitu. Arī te, kā jau parasti, augļus var nest tikai radošas sadarbības, nevis konkurences princips starp dažādu medicīnas skolu pārstāvjiem.
Uz sarunu par homeopātiju esam aicinājuši vienu no Latvijā pazīstamākajiem šīs jomas speciālistiem - ārstu Pāvelu Naumovu.
Somatopsiholoģijas pamatelementi
Dace Rolava, M.A. NLP,Jaunās hipnozes praktiķe,
Jauno psiholoģiju centra direktore
Kas ir sajūtas, emocijas? Klasiskajā medicīnā sajūtas tiek ņemtas vērā diagnozes precizēšanai. Klīniskajā psihoterapijā tās sauc par veģetatīviem pārdzīvojumu pavadoņiem;
Psihoanalīzē tās kalpo somatisko simptomu – ķermenis ziņo par dominējošo bezapziņas ideju- tulkošanā un konstrukciju veidošanā.