
Kā pamanīt, ka aizkavējusies zīdaiņa motoriskā attīstība? Skaidro fizioterapeite
Tas, vai mazulis attīstās pareizi un atbilstošā laikā, ir izplatīts vecāku satraukuma iemesls. Pirmajā dzīves gadā bērnam ir jāapgūst dažādas kustības, kas nebūt nav vienkāršas. Kā noteikt, vai zīdaiņa fiziskā attīstība notiek normas robežās, un kā pamanīt, ja notikusi aizkavēšanās, skaidro sertificēta fizioterapeite.

Ābolu ražas laiks – kas vērtīgs ābolos? Stāsta speciālisti
Ābolu ražas laiks rit pilnā sparā! Taču vai zināt, kādas veselīgas vielas satur āboli un kā tos izmanto farmācijā un skaistumkopšanā? Vairāk par ābolu vērtīgajām īpašībām stāsta sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.

Cistiskā fibroze – diagnoze, kas izdzēš jaunas dzīvības (INTERVIJA)
“Bērniem un jauniešiem ar cistisko fibrozi svarīga ir katra diena, jo šī slimība ir progresējoša,” saka Latvijas Cistiskās fibrozes biedrības (LCFB) valdes priekšsēdētāja Alla Beļinska. Gan viņa, gan pacientus aprūpējošā vadošā ārste Elīna Aleksejeva neslēpj – šai diagnozei tagad pieejama unikāla terapija, kas ļauj pacientiem dzīvot ne tikai pilnvērtīgi, bet arī ievērojami pagarina viņu mūža dienas.

Labas psihiskās pašsajūtas saglabāšana rudenī jeb kāpēc ir svarīgi socializēties arī lietainās rudens dienās Reklāmraksts
Rudens ir laiks, kad daudzi sāk izjust psihisko diskomfortu, kas var izpausties kā skumjas, apātija vai pat viegla depresija. Klīnika "Dzintari" piedāvā daudzveidīgu rehabilitācijas pasākumu klāstu, kuru mērķis ir uzlabot gan fizisko, gan psihisko veselību.

6 padomi skolēnu un bērnudārznieku organisma aizsargspēju veicināšanai
Skolas un pirmsskolas gaitu atsākšana nozīmē ne tikai atgriešanos pie agrās celšanās, bet arī krietni intensīvāku savstarpējo saskarsmi – tādējādi arī lielākas iespējas saslimt. Iepazīsties ar vietējā zāļu ražotāja sagatavotajiem padomiem, kā rudens laikā sniegt atbalstu bērnu imūnajai sistēmai.

Pieredze: Diabēta kontrole ir brīvprātīgais darbs bez brīvdienām
1. tipa diabētu man diagnosticēja jau bērnībā – astoņu gadu vecumā. Ilgstoši centos ignorēt šo diagnozi un atliku to otrajā plānā, bet tagad vēlētos, kaut būtu darījusi citādi. Man vēl nav 30 gadu, bet šobrīd cīnos ar nopietnām un neatgriezeniskām redzes komplikācijām, kuras izraisījusi nepietiekama diabēta kontrole.

Blaugznas, nieze un citas galvas ādas problēmas: Kā ar tām tikt galā?
Matu un galvas ādas veselība ir svarīga ikvienam, tomēr dažādu ādas problēmu dēļ daudziem cilvēkiem ir nepieciešams tai pievērst īpašu uzmanību. Dermatoloģe un klīniskā farmaceite sniedz padomus un iesaka risinājumus, kā rūpēties par galvas ādu un matiem, kā arī dalās ar informāciju par visbiežāk sastopamajām galvas ādas problēmām un to ārstēšanu.

Operatīvie dienesti: Drošības noteikumu atkārtošana var saudzēt cilvēku dzīvības
Lai mierīgi un droši aizvadītu jauno mācību gadu, Valsts policija (VP) un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina pieaugušos ar saviem bērniem pārrunāt drošības padomus gan piedaloties ceļu satiksmē, gan nodarbojoties ar ārpusskolas aktivitātēm. Tāpat, sākoties jaunajam mācību gadam, ne tikai skolēniem ir jāpierod pie jaunā ikdienas ritma, bet arī pārējiem satiksmes dalībniekiem, piemēram, pie intensīvākas satiksmes.

Kā baldriāna nomierinošās īpašības var palīdzēt satraukuma laikā? Stāsta farmaceite
Baldriāns ir viens no pazīstamākajiem un jau izsenis lietotajiem nomierinošajiem ārstniecības augiem un līdzekļiem, kas savu aktualitāti nav zaudējis arī mūsdienās. Atnākot jaunajam mācību un studiju gadam, baldriāna līdzekļi var kļūt aktuālāki nekā vasaras laikā un lieti noderēt stresa periodos.

Cilvēka papilomas vīruss (CPV) – kas par to jāzina? Stāsta ginekoloģe
Cilvēka papilomas vīruss jeb CPV ir plaši izplatīta infekcija, kas skar ādu un gļotādas. Visbiežāk par CPV runā saistībā ar dzemdes kakla vēzi, taču tā nav vienīgā saslimšana, ko šis vīruss spēj izraisīt.