
Aizsmakusi balss: Iemesli, ieteikumi un ārstēšana
Laikā, kad gaisā jau jūtam tuvojamies pavasari, un saule spīd arvien spožāk, tā vien gribas atstāt cepures un šalles mājās, atpogāt jaku vai mēteli un ļauties pavasara dvesmām. Tomēr, kamēr laika apstākļi ir mainīgi un joprojām izplatīti ir vīrusi, nedrīkstam būt pārgalvīgi, jo tas var veicināt balss aizsmakumu un balsenes iekaisumu.

6 universāli padomi acu veselībai pavasarī: Iesaka speciālisti
Ar prieku sekojot pārmaiņām dabā un izbaudot garāku gaišo diennakts laiku, jāatceras – pavasarīgais krāšņums, kas priecē mūsu acis, var tām arī nodarīt pāri, ja būsim nevērīgi. Smilšu grauda radīta trauma no putekļu mākoņa ielās, mājās piemirstas saulesbrilles, garās stundas pie datora ekrāna…

Sāpes sprandā: Kā atšķirt iemeslus un kā sev palīdzēt?
Visbiežāk pavasarī savilkta kakla un spranda gadījumā tiek vainots skarbais vējš, caurvējš, pirmo dārza darbu radīts problēmu kopums vai sēdošs un mazkustīgs dzīvesveids. Bet tie nav vienīgie iemesli. Sāpes kakla apvidū jūtamas arī, ja ir sākusies infekcija (meningisms), kuru neārstējot vai nepareizi ārstējot, var iedzīvoties nopietnās veselības problēmās.

Kā samazināt risku saskarties ar tuvredzību? Iesaka optometriste
Ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē visizplatītākā redzes problēma ir tuvredzība jeb miopija. Viens no galvenajiem iemesliem, kas izraisa šo redzes defektu, ir pārāk liela acu slodze, veicot darbu tuvumā – lasot grāmatas, rakstot pie galda un veicot citus smalkus darbus, kā arī pavadot daudz laika pie viedierīcēm, neievērojot ieteiktās atpūtas pauzes.

Kā pareizi nomaskēt aukstumpumpu, pūtītes un tumšos lokus zem acīm? Iesaka kosmētiķe
Nepilnības sejas ādā – tumšie loki zem acīm vai pēkšņi uzmetusies aukstumpumpa var radīt sievietēm ne tikai papildu emocionālo pārdzīvojumu, jo īpaši, ja ieplānotas kādas svinības vai kāda pasākuma apmeklēšana, bet arī samazināt viņas pašpārliecinātību.

Pirmās palīdzības ABC: Kas ikvienam jāzina par pirmās palīdzības sniegšanu?
Ikdienas gaitās un rutīnā neaizdomājamies par to, ko darītu, ja nokļūtu situācijā, kurā vajadzētu sniegt pirmo palīdzību. Tikai 26% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka spētu sniegt pirmo palīdzību nepieciešamības gadījumā, noskaidrots pērn aptaujā.

Kā un kāpēc samazināt pulsu miera stāvoklī?
Pulss miera stāvoklī ir sirds sitienu skaits minūtē (sit./min.), cilvēka ķermenim atrodoties miera stāvoklī ‒ parasti miegā vai guļot gultā pēc pamošanās. Veselam cilvēkam pulss miera stāvoklī ir aptuveni 60‒100 sit./min., atkarībā no dzimuma un vecuma.

Kā vīrietis ar mugurkaula traumu var kļūt par tēti? Skaidro ārsts
Pacienti pēc mugurkaula traumām, kuri pārvietojas ratiņkrēslos Latvijā ir dažādos vecumos. Vīriešiem reproduktīvā vecumā aktuāls jautājums ir, vai es varu kļūt par tēti, ja man ir mugurkaula trauma. Atbild klīnikas urologs andrologs.

Kā bērzu sulas, pumpuri un jaunās lapiņas var noderēt mūsu veselībai? Stāsta speciālisti
Bērzu sulas ir īsts pavasara vēstnesis! Turklāt mums noderīga ir ne vien bērzu sula, bet arī pumpuri! Kā pareizi ievākt un uzglabāt bērzu sulas un kā mūsu organismam var būt noderīgi bērzu pumpuri? Konsultē sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.

Skrubji, sausā masāža un mitrināšana: Padomi ķermeņa ādas kopšanai pavasarī
Ne vien sejas, bet arī ķermeņa ādai nepieciešamas pienācīgas rūpes. Turklāt jāņem vērā, ka ķermeņa āda mums katram var būt ļoti atšķirīga, tādēļ līdzekļi tās kopšanai jāpiemeklē rūpīgi un pārdomāti. Viens no iecienītiem ķermeņa ādas kopšanas līdzekļiem ir skrubis. Kā to lietot pareizi un kā ikdienā rūpēties par ķermeņa ādu, lai tā justos un izskatītos labi?