medicine.lv skaitļos

Lietotāji online429
Aktīvie uzņēmumi12806
Nozares raksti1614
Ekspertu atbildes21477
Ārste: Vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusu vēlama arī pēc ārstēšanas (INTERVIJA) : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Ārste: Vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusu vēlama arī pēc ārstēšanas (INTERVIJA)

Vakcinācija pret cilvēka papilomas vīrusu (CPV) nav tikai jauniešu aktualitāte, turklāt nozīmīga šāda vakcinācija ir arī pēc dzemdes kakla priekšvēža bojājuma ārstēšanas. No šī gada Latvijā tika uzsākta 12-14 gadus vecu zēnu vakcinācija pret CPV, paralēli jau esošajai 12-18 gadus vecu meiteņu CPV vakcinācijas programmai.

Plašāk par cilvēka papilomas vīrusa problemātiku ne tikai jaunietēm, bet arī dažāda vecuma sievietēm intervijā skaidrojusi Latvijas Kolposkopijas biedrības vadītāja, ārste Kristīne Pčolkina.

Cik izplatīta ir cilvēka papilomas vīrusa infekcija un cik bieži tā noved līdz dzemdes kakla vēzim?

Latvijā diemžēl nav pieejami statistikas dati par CPV infekciju, bet pasaulē aprēķināts, ka vidēji katra otrā seksuāli aktīvā sieviete kaut reizi dzīvē ar šo vīrusu inficējas. Ir zināmi vairāk nekā 150 dažādi CPV tipi, bet ne visi no tiem spēj izraisīt vēzi. CPV iedalās augsta riska un zema riska tipos. Tikai augsta riska tipi ir tie, kas var izraisīt priekšvēža un vēža saslimšanas. Taču galvenais ir tas, ka šis vīruss visbiežāk spontāni izzūd. Tas notiek vairāk nekā 90% inficēto. Ar vīrusu inficēties var gan sievietes, gan vīrieši. Lai gan vīriešiem biežāk infekcija noris bez simptomiem, tā arī var izraisīt priekšvēža un vēža saslimšanas. Protams, dzemdes kakls ir lokalizācija, kuru mēs pieminam visvairāk saistībā ar šo vīrusu, bet tas ir tāpēc, ka mums ir iespēja to kontrolēt, veicot analīzes skrīninga ietvaros.

Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, 2018. gadā dzemdes kakla vēzis Latvijā vidēji bija 25 uz 100 000 sieviešu. Tas ir ārkārtīgi augsts rādītājs, jo Eiropā tas ir uz pusi mazāks – vidēji 13 uz 100 000 sieviešu, Austrālijā – 7 uz 100 000. Pēc SPKC datiem, 2017. gadā tika diagnosticēti nedaudz vairāk kā 200 jauni dzemdes kakla vēža gadījumi. Visbiežāk mēs dzemdes kakla vēzi konstatējam sievietēm vecumā no 40 līdz 59 gadiem jau vēlīnā jeb ielaistā slimības stadijā.

Vai tā ir, ka no inficēšanās ar CPV līdz vēzim var paiet kādi 10-15 gadi?

Banner 280x280

Tas ir ļoti individuāli un atkarīgs arī no cilvēka blakus saslimšanām un ieradumiem. Galvenais riska faktors vēža attīstībai ir ilgstoša jeb persistējoša CPV infekcija. Smēķēšana ir viens no galvenajiem riska faktoriem ilgstošai CPV infekcijai, kā arī imunitāti ietekmējoša saslimšana, piemēram, HIV, un šīs grupas sievietes skrīningā ir jātestē katru gadu, jo viņām ir lielāks risks straujākai saslimšanas gaitai.

Ja runājam par CPV infekcijas gaitu, tad no vīrusa ienākšanas šūnā līdz vieglas pakāpes šūnu izmaiņām (vieglas pakāpes displāzijai) paiet vidēji viens līdz trīs gadi. Vieglas pakāpes priekšvēža izmaiņas visbiežāk spontāni izzūd divu līdz piecu gadu laikā bez specifiskas ārstēšanas, bet ļoti svarīga ir šo izmaiņu novērošana, jo nav zināms, kurai sievietei saslimšana var progresēt uz vidēji smagas pakāpes displāziju, tālāk – smagas pakāpes, līdz pat vēzim. Lai attīstītos dzemdes kakla vēzis, secīgi jāiziet visas displāzijas pakāpes, un tas nenotiek ne dienas, ne mēneša un pat ne gada laikā. Kā jau minēju iepriekš, tad liela nozīme ir cilvēka dzīvesveidam, konkrētāk, kaitīgiem ieradumiem, vides faktoriem un arī blakus saslimšanām.

Kopumā no inficēšanās līdz vēža attīstībai var paiet vairāki gadi, pat gadu desmiti, bet cilvēkiem ar nomāktu imunitāti tie ir vismaz pieci gadi. Tāpēc liels uzsvars tiek likts uz dzemdes kakla vēža skrīningu. No CPV iespējami skartajām lokalizācijām šī ir vienīgā, kuru varam kontrolēt, veicot profilaktiskas analīzes skrīninga ietvaros. Atklājot saslimšanu priekšvēža stadijā, mēs varam ļoti veiksmīgi, vienkārši, ātri, nesāpīgi un dzīves kvalitāti neietekmējoši to izārstēt.

Un pēc tam tas vairs neatgriežas?

Neatgriežas konkrētā saslimšana, bet sievietei ir iespēja no jauna inficēties ar CPV un viss var sākties no jauna, jo pēc pārslimošanas dabīgā imunitāte ir vāja un nav pietiekoša, lai aizsargātu no jaunas infekcijas. Tāpēc arī pēc pārslimošanas vakcinācijai ir liela nozīme.

Šobrīd Latvijā tiek aicināti vakcinēties jaunieši, jo tad iespējams sasniegt maksimālo vakcīnas efektu, iegūstot līdz pat 95 % efektivitāti, kas dod lielu cerību, ka pēc 10-15 gadiem vairs tik bieži neredzēsim gados jaunas sievietes, kurām jau ir dzemdes kakla smagas pakāpes displāzija vai vēzis.

Ja ārstējam CIN 3 jeb smagas pakāpes displāziju, kas šajā gadījumā ir bojājuma izgriešana (ekscīzija) no dzemdes kakla, tad nedaudz, bet tomēr palielinās priekšlaicīgu dzemdību risks. Veicot vienu ekscīziju, risks ir līdz 8 %, atkārtoti ~15 %. Diemžēl nav garantijas, ka šādas izmaiņas sievietei neatkārtojas 35-40 gados, kas var būt jau jaunas infekcijas izraisītas.

Vakcīna palīdz samazināt inficēšanās risku, kas attiecīgi samazina vēža attīstības risku CPV skartās lokalizācijās, jo jāatceras, ka CPV infekcija nav saistāma tikai ar dzemdes kaklu un tikai ar sievieti.

CPV vienādi bieži skar gan sievietes, gan vīriešus, un lokalizācijas, kas tiek skartas, ir vulva, maksts, dzemdes kakls, anālais reģions, dzimumloceklis un mutes/rīkles dobums. Tāpēc arī vīrieši ir aicināti vakcinēties  pret CPV.

Cik smaga ir pati slimība? Kādas tai var būt sekas?

Dzemdes kakla priekšvēža izmaiņas visbiežāk noris bez simptomiem. “Sarkanā karoga” zīme ir, ja sieviete novēro asiņainus izdalījumus no dzimumceļiem starp regulārām mēnešreizēm vai arī pēc dzimumakta.

Dzemdes kakla vēzis ir tāda pati saslimšana kā jebkurš cits vēzis, un jo agrāk to atklāj, jo vieglāk ārstēt un ir mazāks recidīvu jeb slimības atkārtošanās risks. Arī dzīvildzes rādītāji strauji pieaug tad, ja mēs konstatējam saslimšanu sākumstadijā. Pēc Latvijas Onkoloģijas centra datiem, 2020. gadā vairāk nekā 70 % jaunu dzemdes kakla vēža gadījumu tika atklāti jau vēlīnā stadijā, un tas nozīmē, ka operāciju veikt vairs nav iespējams, bet paciente saņem tikai staru un, iespējams, ķīmijterapiju, kas ir ļoti nopietni dzīves kvalitāti ietekmējoša ārstēšana. Vēlreiz un vēlreiz uzsvars jāliek uz skrīningu, jo novēlota dzemdes kakla vēža atklāšana bieži vien ir tāpēc, ka sieviete novēloti nokļūst līdz speciālistam.

Cik efektīvi realitātē Latvijā norit skrīnings?

Protams, gribētos, lai izmantoto skrīninga uzaicinājumu skaits būtu daudz lielāks. Pirms pandēmijas bija vērojama lielāka aktivitāte, bet pandēmijas laikā tā strauji samazinājās. Patlaban Latvijas dzemdes kakla vēža skrīninga programma ir pielāgota pasaules labākajiem standartiem.

No šī gada jūlija ir plānots uzsākt CPV kā primāro skrīningu, kas nozīmē, ka sievietes no 30 līdz 70 gadiem saņems vēstuli ar uzaicinājumu ierasties pie ginekologa, kur tiks veikta testēšana tikai uz CPV. Ja vīruss netiks atrasts, tad nākamo šādu vēstuli sieviete saņems pēc pieciem gadiem, un tas ir drošs laika periods, jo piecu gadu laikā dzemdes kakla vēža attīstības risks ir ārkārtīgi zems. Bet, ja sievietei tiks atrasts augsta riska CPV, tad viņu aicinās veikt tālākos nepieciešamos izmeklējumus, lai atklātu vai izslēgtu iespējamo priekšvēža saslimšanu, kura nav ļaundabīga un kurai ārstēšana nav nedz sarežģīta, nedz dzīves kvalitāti vai dzīvildzi ietekmējoša.

Savukārt sievietēm no 25-30 gadiem saglabāsies esošie skrīninga izmeklējumi, kas ir citoloģija kā primārā, un tikai nepieciešamības gadījumā tiks veikta augsta riska CPV testēšana, jo šajā vecuma grupā bieži ir sastopama CPV infekcija, kas nerada nopietnus bojājumus.

Pagājušajā gadā tika izmainīta citoloģijas testēšanas metode, ko izmantojam skrīningā. Visu laiku mums bija tā saucamā “stikliņa” jeb konvencionālā citoloģija, tas nozīmē, ka materiāls, kas tika paņemts no dzemdes kakla, tika uzklāts uz priekšmetstikliņa un tad sūtīts uz laboratoriju tālākai apstrādei un izmeklēšanai. Tagad Latvijā tiek pielietota tikai šķidruma citoloģijas metode, kas ir daudz precīzāka, jo daļēji ir automatizēta. Materiāls, kas paņemts no dzemdes kakla, tiek ievietots speciālā šķīdumu saturošā trauciņā un nosūtīts uz laboratoriju, nezaudējot ne šūnu. Šādu metodi jau sen veiksmīgi lieto attīstītās pasaules valstīs.

Kad ir labākais laiks un kad ir pēdējais laiks vakcinēties?

Pēc Pasaules Veselības organizācijas datiem, rekomendācijas vakcinēties ir vecumā no deviņiem līdz pat 45 gadiem. Ja agrāk uzskatīja, ka šī vakcīna ir jāsaņem tikai un vienīgi pirms pirmā seksuālā kontakta, tad šobrīd ir zināms un pētījumi ir pierādījuši, ka sievietēm, kuras ir ārstētas vidēji smagas vai smagākas pakāpes priekšvēža izmaiņu dēļ, vakcinējoties jau pēc ārstēšanas, atkārtots dzemdes kakla priekšvēža risks var samazināties pat par 80 %.

Patlaban Latvijā vakcinācijas kalendārā ir iekļauta vakcinācija pret CPV 12-18 gadus vecām meitenēm un 12-14 gadus veciem zēniem. Tomēr arvien vairāk pētījumu rāda, ka mums būtu lietderīgi apsvērt obligātu vakcināciju pret CPV gan sievietēm, gan vīriešiem līdz pat 26 gadiem, kas vēl vairāk samazinās CPV izraisītu priekšvēža un vēža saslimšanu risku.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Profilakse / vakcinācija":

Uzņēmumi nozarē "Profilakse / vakcinācija"

Dzelzceļa veselības centrs, SIA

Dzelzceļa veselības centrs, SIA

SIA "Dzelzceļa veselības centrs", kas ir daļa no Veselības centru apvienība (VCA)  piedāvā primāros un sekundāros medicīnas pakalpojumus pašā Rīgas centrā. Mūsu augsti kvalificētie ārsti un medicīnas personāls sniedz plaša profila ambulatoros pakalpojumus iedzīvotājiem savas dzīves vai darba vietas tuvumā, nodrošina pakalpojumus pilnā veselības aprūpes ciklā — no veselīga dzīvesveida uzturēšanas iespējām līdz diagnostikai un ārstēšanai. Pie mums ir pieejama:

Diagnostika - mamogrāfija, rentgens, ultrasonogrāfija,

Ārstniecība- ģimenes ārsti, ārsti speciālisti,

Profilakse-veselības pārbaudes - Obligātā veselības pārbaude, Šoferu un ieroču komisija, Check up programmas, vakcinācija,

 Rehabilitācija - rehabilitācijas unfizikālās medicīnas ārsti, fizioterapeiti, masieri, fizikālo procedūru kabinets.

Ar vairāk nekā 300 tūkstošiem pacientu pierakstu gadā elektroniskā pakalpojumu sistēma epoliklinika.lv kļuvusi par īpaši nozīmīgu posmu klientu apkalpošanas kultūrā VCA. 

Ārstniecības iestādes kods: 0100-54114

Nedēļas tēma

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Kompresijas izstrādājumi ir viens no galvenajiem līdzekļiem vēnu varikozes slimību profilaksei un ārstēšanai. Uzzināsim vairāk par Lauma Medical kompresijas izstrādājumiem! 

Aktuālie piedāvājumi

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Pavisam drīz mūs sagaida vasara, kad dzīve šķiet vienkāršāka, patīkamāka, interesantāka un garšīgāka. Šajā rakstā aplūkosim svarīgus gremošanas trakta slimību profilakses aspektus un sniegsim praktiskus padomus, kas palīdzēs rūpēties par savu organismu. 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt dabīgo matu toniku ar rozmarīnu, keratīnu un zīda proteīniem.

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvā testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai. 

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt uztura bagātinātāju “Ginerra”.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Kontakti

 1. +371 67220335
 2. +371 67799977
 3. +371 67212806
 4. +371 67233151
 5. +371 67233923
 6. +371 67224758
 7. https://www.vca.lv/
 8. dzvcadmin@dzvc.lv
 9. https://www.vca.lv/vca-poliklinikas/dzelzcels.html
 10. https://vca.lv

Darba laiks

 • P.800-2130
 • O.800-2130
 • T.800-2130
 • C.800-2130
 • P.800-2130
 • S.800-1530
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003292259
 2. LV40003292259
 3. "Luminor Bank", AS
 4. LV92RIKO0002013283792
 5. 26.04.1996
 6. 17.05.2003

Apraksts

SIA "Dzelzceļa veselības centrs", kas ir daļa no Veselības centru apvienība (VCA)  piedāvā primāros un sekundāros medicīnas pakalpojumus pašā Rīgas centrā. Mūsu augsti kvalificētie ārsti un medicīnas personāls sniedz plaša profila ambulatoros pakalpojumus iedzīvotājiem savas dzīves vai darba vietas tuvumā, nodrošina pakalpojumus pilnā veselības aprūpes ciklā — no veselīga dzīvesveida uzturēšanas iespējām līdz diagnostikai un ārstēšanai. Pie mums ir pieejama:

Diagnostika - mamogrāfija, rentgens, ultrasonogrāfija,

Ārstniecība- ģimenes ārsti, ārsti speciālisti,

Profilakse-veselības pārbaudes - Obligātā veselības pārbaude, Šoferu un ieroču komisija, Check up programmas, vakcinācija,

 Rehabilitācija - rehabilitācijas unfizikālās medicīnas ārsti, fizioterapeiti, masieri, fizikālo procedūru kabinets.

Ar vairāk nekā 300 tūkstošiem pacientu pierakstu gadā elektroniskā pakalpojumu sistēma epoliklinika.lv kļuvusi par īpaši nozīmīgu posmu klientu apkalpošanas kultūrā VCA. 

Ārstniecības iestādes kods: 0100-54114

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Veselibas centrs Rīgā, Diagnostikas pakalpojumi un speciālistu konsultācijas bērniem un pieaugušajiem, Ārstu komisijas.
Medicīniskā palīdzība, Veselības centrs, Veselības centri,
Ārsti, OVP, obligātās veselības pārbaudes, obligātā veselības pārbaude.
Zobārsti, Zobārstniecība, Protezēšana, Zobu higiēna, Ginekologs,
Ginekologi, Ginekoloģija, Ultrasonogrāfija, Grūtnieču aprūpe,
Urologs, Ķirurgs, Ķirurgi, Neatliekamā ķirurģiskā palīdzība,
Kardiologs, Holtera monitors, veloergometrija, Kardioloģija, Diagnostika,
Ārstniecība, Rehabilitācija, Neirologs, Neirologi, Endokrinologs,
Cukura diabēta pacienta ārstēšana, Gastroenterologs, Kuņģa
zarnu trakta slimību izmeklēšana, ārstēšana, Dermatologs, Dermatologi,
Ādas un seksuāli transmisīvo slimību ārstēšana, Oftalmologi,
Acu ārsti, Otorinolaringologi: ausu, deguna un kakla slimību ārstēšana,
Fizioprocedūras, Fizioterapijas kabinets, Masāža, fizikālā terapija,
Masāžas, Ultraskaņas terapija, gaismas terapija, ultrasonoskopija,
elektroforēze, elektromiegs, Arodslimību ārsts, Obligātās veselības pārbaudes,
Funkcionālā diagnostika, Obligātā veselības pārbaude, Transporta
vadītāju, autovadītāju, šoferu, transporta līdzekļu vadītāju
komisijas, ieroču nēsātāju medicīniskās pārbaudes, Elektrokardiogrāfija,
Rentgenogrāfija, Fibrogastroskopija, Procedūru kabinets, Vakcinācija:
difterija, ērču encefalīts, gripa, Fizioterapeits, ārstnieciskā vingrošana,
mīksto audu tehnikas, mamogrāfija ar tomosintēzi, Tatjana Zdančuka – ginekologs,
Dace Zolberga – ginekologs, Maksims Tjurins – acu ārsts, Anelija
Šugajeva – acu ārsts, Silva Rozenberga – LOR, Nijole Jaščišena – LOR,
Inna Kasterova – dermatologs, Kļims Ļeoņenko – urologs, Juris
Ročāns – ultrasonoskopija, Līga Liepa – kardiologs, Irēna
Barkovska – gastroenterologs, Viluis Sosārs – fibrogastroskopija,
Pauls Sīlis - bērnu kardiologs, ehokardoloģijas specialists, Olafs
Volrāts - bērnu ķirurgs.

Vairāk

Saistītie resursi

 • https://www.epoliklinika.lv/

Foto 24

EKG
Ginekologi
Ķirusrģija
Autovadītāju komisija
Nefrologs
Psihoterapeits
Topošo vecāku skola
Darba laiki
Endokrinologs
Kardioloģija bērniem
Kardioloģija
Kopleksā veselības pārbaude
Ķirurģija
Oftamoloģija, acu slimību ārsts
Otolaringoloģija
Traumotoloģija, ortopēdija
USG izmeklējums
VCA
Arodveselībasun arodslimību ārsts
Autovadītāju medicīniskā komisija
Bērnu kardioloģija
Ginekoloģija
Ģimenes ārsts
Ehokardiogrāfija bērniem

Mājas lapa internetā