
Dzīve ar stomu – pārāk intīma sūdzībām (INTERVIJA)
Cilvēkiem, kam jādzīvo ar stomu, netrūkst baiļu un grūtību, kuras rada apjomu ierobežojumi, kādi ir noteikti valsts kompensētajiem stomas kopšanas līdzekļiem. Stomas lietotājiem vajadzētu par to runāt, taču šīs tēmas ir pārāk intīmas, un cilvēki par tām baidās vai kautrējas runāt, intervijā skaidro medmāsa ar ilggadēju pieredzi stomas pacientu aprūpē.

Kā veikt pavasara tīrīšanu mājas aptieciņā? Iesaka farmaceite
Pavasaris ir rosības laiks, kad pārmaiņas manāmas teju visur, dabā, mūsu ikdienas paradumos, aktivitātēs, apģērbā, ēdienkartē un citur. Mainās arī mūsu vajadzības un iespējamie ikdienas riski. Tādēļ šobrīd ir īstais laiks, lai pārskatītu mājas aptieciņu – atbrīvotu to no nederīgajiem un vecajiem medikamentiem, un iekļautu sezonai aktuālos līdzekļus. Par to, kas jāņem vērā, veicot pavasara tīrīšanu mājas aptieciņā, stāsta klīniskā farmaceite.

Viedoklis: Kā tehnoloģijas palīdz kontrolēt cukura diabēta gaitu?
Diabēts pieprasa nepārtrauktu uzmanību un disciplīnu, mainot dzīvesveidu. Slimības kontrolēšanai jāvelta daudz laika un līdzekļu, ir nepieciešamas dažādas iemaņas un zināšanas. Ne velti mēdz teikt, ka diabēts ir otrs pamatdarbs, tikai – apkārtējo nenovērtēts. Diemžēl, bez atbalsta diabēta radītais slogs var radīt izdegšanu.

Kā pacelt savu libido un uzlabot seksuālo veselību pavasarī?
Pavasaris jau sāk jaukt cilvēku sirdis un prātus, un šis ir īstais laiks, lai parunātu par seksuālo veselību. Šķiet seksa pozitīvo ietekmi uz fizisko veselību un emocionālo pašsajūtu neviens vairs neapšauba, un tie paši faktori, kas ietekmē mūsu veselību kopumā, ietekmē arī mūsu libido jeb seksuālo dziņu.

6 padomi, lai pavasarī droši atsāktu aktivitātes dabā
Pavasarī, kad laiks kļūst saulaināks un siltāks, arvien vairāk vēlamies uzturēties dabā un pievērsties dažādām aktivitātēm svaigā gaisā. Taču šajā laikā sāk arī mosties dažādi insekti, saules stari kļūst spēcīgāki, savukārt mūsu organisms var būt novājināts pēc ziemas mēnešiem. Kā pasargāt sevi, lai atgriešanās pie dabas un fiziskām aktivitātēm būtu veselīga, stāsta farmaceite.

Vai mazgāties bieži ir veselīgi? Stāsta farmaceite
Svarīgo ikdienas mazgāšanās rituālu cilvēki apgūst bērnībā, un pubertātes posmā tas parasti kļūst par ieradumu, ko tad piekopjam mūža garumā. Mazgāšanās dušā, visticamāk, ir daudzu ikdienas paradums. Tomēr, vai esi kādreiz sev pamatojis, kādēļ mazgāties tik bieži?

Kā izmantot digitālos risinājumus veselīgu maltīšu plānošanai? Iesaka eksperte
Līdz ar pavasara tuvošanos lielai daļai sabiedrības ir apņemšanās ievērot veselīgu dzīvesveidu – regulāras fiziskas aktivitātes un sabalansētu ēdienkarti. Digitālajā laikmetā, no vienas puses, to izdarīt kļūst vieglāk nekā jebkad agrāk. Interesentiem ir pieejamas daudzpusīgas lietotnes, tiešsaistes kopienas un sociālo mediju platformas, kas palīdz sasniegt mērķus.

Kas notiek mūsu organismā, ja ilgstoši sēžam? Skaidro speciāliste
„Lai veidotu labus ieradumus, nesāc ar trenažieru zāles apmeklējumu. Dari visu, lai vairāk kustētos mājās un darba vietā!” aicina eksperte.

Bērnam gastrīts: Uztura rekomendācijas, kas jāņem vērā
Ja ēdīsi neveselīgi un dzersi daudz gāzēto dzērienu, sāpēs vēders un dabūsi gastrītu! Šādu brīdinājumu ir dzirdējuši daudzi bērni. Vai tiešām gastrīts var attīstīties nepareizas ēšanas dēļ, un ko darīt, ja diagnoze medicīniski apstiprināta?

Sezonālā depresija: Iemesli, pazīmes un risinājumi
Kamēr daudzi ar nepacietību gaida pirmās īstās pavasara vēsmas, daļa cilvēku šajā laikā var izjust emocionālās pašsajūtas pasliktināšanos un problēmu saasinājumu. Kas tam var būt par iemeslu un ko darīt sezonālās depresijas gadījumā?