
Vecāki, pusaudži un alkohols
Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs kampaņas "Lai būtu skaidrs" ietvaros aicināja pusaudžu vecākus uz diskusijām par pusaudžu alkohola lietošanu, komunikāciju ar pusaudzi, atbalsta un palīdzības iespējām.

Kā reaģēt, ja līdzcilvēks cieš no šizofrēnijas?
Uzzinot, ka kāds ģimenes loceklis, draugs, tuvinieks vai kolēģis cieš no šizofrēnijas, cilvēku var pārņemt dažādas emocijas. Tās var būt gan pēkšņas bailes un apjukums, gan neziņa, kā rīkoties tālāk.

Ēdiena nozīme cilvēka dzīvē: Psihoterapeites komentārs
Cik bieži iedomājamies par to, kāpēc mēs ēdam un kā to darām? Par to, kā mēs ēdam, stāsta Latvijas psihoterapeitu biedrības pārstāve, psihodinamiskā psihoterapeite Benita Griškeviča.

Kā atpazīt un novērst izdegšanas sindromu?
Pārslodze darbā, vēlme visu vienmēr izdarīt perfekti, būt labākajam un pirmajam, nespēja pateikt kolēģiem "nē", pārmērīgi daudz pienākumu, kā arī citi faktori var novest pie garīga un fiziska spēku izsīkuma.

Eksperta komentārs: Kādēļ cilvēki biezi vien atliek vizīti pie psihiatra?
Bailes no nezināmā - kas un kā notiks vizītes laikā, nevēlēšanās atzīt savu patieso veselības stāvokli, kauns par savu it kā vājumu, neticība, ka kāds spēs palīdzēt, - šie ir biežākie iemesli, kādēļ cilvēki izvairās un atliek vizīti pie psihiatra.

Kā atpazīt psihisku saslimšanu līdzcilvēkā: stāsta speciāliste
Psihiskas saslimšanas var skart jebkuru no mums. Depresija, demence, šizofrēnija un citas psihiskas saslimšanas var "piezagties" nemanot, un izmaiņas līdzcilvēka uzvedībā ne vienmēr uzreiz ir pamanāmas.

Bērna panākumu atslēga - psiholoģiskā izpēte
Ilgstošu pētījumu rezultātā radītas vairākas psiholoģiskās izpētes metodes, kas paredzētas dažādu bērna grūtību un resursu noteikšanai. Ar šo metožu palīdzību mēs varam labāk saprast bērnus, apjaust viņu grūtību iemeslus.

Māņticība: Kā tā darbojas un ietekmē cilvēka domāšanu?
Ne vienam vien latvietim reizēm rodas vēlme uzzināt, ko par viņa nākotni var pateikt zīlnieks, horoskopi, astrologs, numerologs. Ticību visām šīm lietām sauc par maģisko domāšanu, arī māņticību.

Kādēļ personībai jāattīstās mūža garumā: psihoterapeita komentārs
Paveiktā pārskatīšana ir vērtējama pozitīvi, jo ļauj apzināt sasniegto, izvirzīt jaunus mērķus un dzīves uzdevumus, kā arī vērtēt pašizaugsmi, norāda ārste psihoterapeite.

Kā cilvēku ar psihiskām saslimšanām motivēt vērsties pēc palīdzības?
Ir daudz iespēju, kā palīdzēt cilvēkiem ar psihiskām saslimšanām, tomēr nereti šie cilvēki ikdienā nesaņem nepieciešamo palīdzību.