
Komunikācija ar vecvecākiem: Ko darīt, lai fiziskā distance nepārtaptu emocionālā?
Lai pasargātu vecāka gadagājuma cilvēkus, daudzās ģimenēs ierastās satikšanās brīvdienās, apciemojumi un citas tradīcijas tiek aizstātas ar sazvanīšanos vai sarunām virtuālā vidē. Ārsts-psihoterapeits piedāvā pāris idejas ikdienas rituāliem, ko vērts ieviest, lai fiziskās distancēšanās laikā netiktu aizmirsts par regulāru komunikāciju ar ģimenes senioriem.

7 padomi, kā rīkoties, ja bērns saskāries ar biedējošu saturu internetā
Lai novērstu riskus, kas saistīti ar nepiemērota satura nonākšanu līdz mazgadīgajam, eksperti iesaka savlaicīgi viedierīcēs iestatīt drošības risinājumus, piemēram, opciju "Droša meklēšana" (ang. Safe browsing) meklētājprogrammā Google vai "Ierobežotais režīms" (ang. Restricted mode) platformā Youtube. Eksperti apkopojuši soļus, kā rīkoties, ja bērns tomēr ir saskāries ar nepatīkamu saturu tiešsaistē.

4 padomi, kā mazināt iekšējo nemieru
Globālā pandēmija un valstī izsludinātais ārkārtas stāvoklis daudziem Latvijas iedzīvotājiem radījis papildu emocionālo slodzi. Kad iekšējais nemiers un stress sāk traucēt ikdienā, iedzīvotāji bieži vien mēģina to mazināt ar nervus nomierinošiem līdzekļiem – to pieprasījums, pēdējā mēneša laikā palielinājies par 20%.

7 veidi, kā atpūsties no darba mājas apstākļos
Mēs visi zinām, kas ir nogurums, un mēs arī zinām, cik svarīgi ir atpūsties, lai uzlabotu produktivitāti, atjaunotu enerģijas krājumus un vienkārši justos labi. Veltot tik daudz laika darbam, arī strādājot no mājām, ir svarīgi atrast laiku arī atpūtai.

5 padomi, kā palīdzēt sev pārvarēt bailes un stresu: Skaidro psiholoģe
Neziņa un trauksmes sajūta ir kļuvušas par mūsu ikdienas pavadonēm, taču nevajadzētu ļaut tām pārņemt visu dzīvi. Praktiskos padomos, kā pārvarēt bailes un stresu un saskatīt pozitīvus aspektus katrā situācijā, dalās psiholoģe.

Kā tikt galā ar stresu COVID-19 radītās krīzes laikā?
Koronavīrusa izraisītās slimības COVID-19 uzliesmojums pasaules mērogā daudziem rada stresu un satraukumu. Bailes un satraukums var izraisīt spēcīgas emocijas gan pieaugušo, gan bērnu vidū. Apzināta stresa mazināšana var būt noderīga gan pašam, gan apkārtējiem, gan sabiedrībai kopumā.

Psiholoģe: "Selfijs" jeb pašbilde ir cilvēka identitātes izpausme
Pašbildes ir izmainījušas veidu kā cilvēki komunicē, tās dod iespēju būt atvērtākiem pret apkārtējiem un strādāt pie sava ideālā tēla veidošanas. Par galvenajiem pašbilžu uzņemšanas iemesliem un kā tās ir izmainījušas mūsdienu cilvēku stāsta psiholoģe un kognitīvi biheiviorālā terapeite.

Kā atradināt bērnu no mobilo ierīču lietošanas ēšanas laikā? Skaidro psiholoģe
Ēdienreizes tradicionāli ir laiks, kad visa ģimene kopā sēžas pie galda. Taču arvien biežāk gan vecāki, gan bērni maltīti ietur, iegrimuši televizora vai telefona ekrānā. Kāpēc šāds ieradums nav veselīgs un kā nepieļaut "zibošo ekrānu" klātbūtni ēdienreižu laikā, skaidro psiholoģe.

3 iemesli, kādēļ ir nedrīkst vainot kibermobinga upuri
Ņemot vērā to, ka šonedēļ Latvijā tiek atzīmēta Drošāka interneta diena, iniciatīvas "Iekod pirkstā!" ietvaros ir apkopoti trīs galvenie iemesli, lai atgādinātu, kādēļ kibermobinga jeb emocionālās pazemošanas internetā gadījumā ir muļķīgi vainot upuri un, kādēļ agresora uzvedības pieņemšana un normalizēšana nav pieļaujama.

Labas pašsajūtas formula: Iesaka speciālisti
Lai mēs būtu laimīgi, mums, pirmkārt, jābūt veseliem. Veselība nav tikai slimību neesamība, bet laba fiziskā un emocionālā pašsajūta. Nereti mēs pārlieku aizraujamies ar ko vienu, piemēram, diētām, sportošanu vai pozitīvo domāšanu, aizmirstot to, ka veselība slēpjas līdzsvarā un dzīves sakārtošanā visos līmeņos.