
Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
Latvijas Universitātes aģentūra Latvijas Universitātes Rīgas Medicīnas koledža (LU RMK) ir valsts akreditēta profesionālās augstākās izglītības iestāde. Koledžā pēc vidējās izglītības iegūšanas iespējams iegūt īsā cikla profesionālo augstāko izglītību.

EPSORIN sejas krēms – atsauksme no aktrises Olgas Dreģes: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
Spānijas uzņēmums ir uzsācis EPSORIN sejas krēma ražošanu. Dabisks skaistums, zinātniski pierādīts aktīvo izejvielu efekts un patīkama sajūta – tas viss vienā produktā!

Veselības ministrs Hosams Abu Meri piedalīsies Ziemeļvalstu un Baltijas valstu samitā Kopenhāgenā
Pirmdien, 26. maijā, veselības ministrs Hosams Abu Meri piedalīsies Ziemeļvalstu un Baltijas valstu samitā Kopenhāgenā, ko organizē Dānija, gatavojoties prezidentūras uzsākšanai Eiropas Savienības Padomē 2025. gada 1. jūlijā.

RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledžas pasākums "Sirds veselības kauss": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes
2025. gada 14. maijā notika otrais topošo ārsta palīgu sacensības "Sirds veselības kauss", ko organizē RSU Sarkanā Krusta medicīnas koledža sadarbībā ar pacientu biedrību "Par sirdi.lv.

Farmaceita padomi drošākai vasarai – kā lietot repelentus
Sākoties siltajai sezonai, palielinās arī risks saskarties ar dažādiem kukaiņiem, kuru kodumi var radīt ne vien diskomfortu, bet arī nopietnas veselības problēmas. Kā uzsver farmaceits, īpaši svarīga aizsardzība ir, uzturoties dabā – mežos, pie ūdenstilpnēm vai pārgājienos.

Profesore Indra Zeltiņa par C hepatītu: Visbiežāk cilvēks nemaz nezina, kur, kad un kā inficējies
Narkotikas nelietoju un ar svešiniekiem neguļu – tādi ir biežāk dzirdētie argumenti, kamdēļ cilvēki uzskata, ka C hepatīts viņus nevar skart. Maldīgi. No 19. līdz 23. maijam notiek 2025. gada pavasara Eiropas Testēšanas nedēļa, un profesore Indra Zeltiņa mudina izmantot šo iespēju un pārbaudīties.

Nejūties paēdis? Kā atgūt ilgtermiņa sāta sajūtu un vairāk enerģijas
Sāta sajūta nav atkarīga tikai no tā, cik daudz apēdam. Biežāk risinājums slēpjas tajā, ko, kā un kad mēs ēdam – un kā šie ieradumi ietekmē mūsu enerģiju un pašsajūtu visas dienas garumā. Kā ar vienkāršām uztura izmaiņām iespējams atgūt ilgtermiņa sāta ...

Diskutēs par riskiem veselības aprūpes finansējuma iesaldēšanas gadījumā
Otrdien, 27. maijā, norisināsies diskusija tiešraidē “Dzīvības cena: cik liela ir veselības finansējuma plaisa?”, kurā veselības nozares pārstāvji diskutēs par ilgtermiņa izaicinājumiem veselības aprūpei gadījumā, ja netiek piešķirts papildus finansējums.

Vitamīnu un minerālvielu lietošana: vienkārši pamatprincipi, lai nodrošinātu labāko ieguvumu veselībai
Atsevišķi vitamīni un minerālvielas pastiprina viens otra iedarbību, palīdzot organismam tos labāk uzņemt un izmantot, savukārt citu mijiedarbība var radīt pretēju efektu. Kādi pamatprincipi jāievēro, lai nodrošinātu labāko ieguvumu veselībai?

RSU notiks diskusija par trūkstošajiem posmiem veselības aprūpes inovāciju ceļā
Lai identificētu trūkstošos posmus veselības aprūpes inovāciju ceļā, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta veselības aprūpes zināšanu un inovāciju kopienas centrs, kas Latvijā atrodas Rīgas Stradiņa universitātē, 29. maijā organizē diskusiju “Veselības aprūpes rīta sarunas”.

Kā āra aktivitātes ietekmē bērna attīstību
Spēlēšanās ārā bērnam sniedz fiziskus un emocionālus ieguvumus un veido atmiņas visam mūžam. Mūsdienu sabiedrībā, kur daudz tiek runāts par mentālo veselību un tuvām attiecībām, atgriešanās pie vienkāršām aktivitātēm dabā ir vērtība, ko nedrīkst aizmirst.

Austrumu slimnīcā ierodas vairāk nekā 30 ievainotie ukraiņu karavīri – kopumā uzņemti 537 smagi cietušie no Ukrainas
Vakar, 2025. gada 22. maijā, Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca, sadarbojoties labdarības projektā “M-Help.com”, uzņēma Krievijas uzsāktajā karā smagi cietušos Ukrainas karavīrus. Ceļu līdz Latvijas lielākajai slimnīcai šoreiz mēroja 33 karā cietušie. Kopumā Austrumu slimnīcā kopš kara sākuma uzņemti jau 537 no Ukrainas atvestie pacienti.

Viedoklis: Vislabāko rezultātu ārstēšanas procesā varam sasniegt komandā ar ģimeni
Pateicoties iespējām, ko sniedz Šveices un Latvijas sadarbības programma “Bērnu vēža aprūpes attīstība Latvijā”, Bērnu slimnīcā izveidota jauna pozīcija – izglītības māsa. Madara Blumberga pirmā Latvijā kļuvusi par izglītības māsu bērnu onkoloģijas jomā un savu darbu veic Bērnu slimnīcas ...

Vaivaru Reitterapijas nodaļai 30 gadi: trīs gadu desmiti ar zirgu spēku
Šī gada maijā aprit 30 gadi kopš Reitterapijas nodaļas izveides Nacionālajā rehabilitācijas centrā “Vaivari”. Reitterapijas nodaļa savu jubileju atzīmēs ar pasākumu NRC “Vaivari” teritorijā 23. maijā plkst.12.00, kur būs iespēja satikties ar terapijas zirgiem un aplūkot izstādi, kas veltīta reitterapijas vēsturei Vaivaros.

Hormonu ietekme uz sievietes ādas veselību
Hormoni ir ķermeņa ķīmiskie vēstneši, ko ražo endokrīnās sistēmas dziedzeri. Hormoni regulē daudzus bioloģiskos procesus, tostarp vielmaiņu, garastāvokli un arī ādas veselību. Speciālisti atklāj novēroto – sievietes, īpaši pusmūžā, cenšas rūpēties par ādas kopšanu, pievēršot pastiprinātu uzmanību gan ...

Psiholoģe: trauksme ir izplatīta, taču risināma problēma
Trauksme lielā mērā ir samaksa par evolūciju – par mūsu spēju domāt un reflektēt, taču problēmas sākas, ja ļaujam tai pārņemt ikdienu. Par to, kas ir trauksme un kā ar to tikt galā, stāsta kognitīvi biheiviorālā terapeite, Dr. psych. Ilona Krone.

“Ar sāpēm vēderā nevajag ciesties!” Edgara stāsts par iekaisīgo zarnu slimību
“Diagnoze bija šoks,” saka Edgars Kaplers, atminoties laiku, kad viņš piedzīvoja prātam neaptveramas sāpes vēderā. Tolaik viņam bija vien 16, un drīz arī tika uzstādīta diagnoze – Krona slimība.

Saeima pieņem likuma grozījumus, kas stiprina NMPD brigādes drošību
Ceturtdien, 22. maijā, Saeima galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Ārstniecības likumā. Tie paredz, ka Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) brigāžu darbiniekiem turpmāk būs tiesības izsaukuma laikā izmantot pašaizsardzības līdzekļus – ķermeņa kameras un gāzes baloniņus.

Apvienos speciālistus multidisciplinārā konferencē par insulta rehabilitāciju
Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari” šogad atzīmē 33 pastāvēšanas gadus un svētkus svinēs ar klīnisko konferenci “Pacients ar smadzeņu insulta izraisītiem funkcionēšanas traucējumiem – kompleksa izpratne un pieeja”, kas norisināsies 22. maijā NRC “Vaivari” telpās.

Latvijas studentu hakatonā izstrādāti risinājumi sirds un asinsvadu veselības uzlabošanai
Piektdien, 16. maijā, Rīgas Stradiņa universitātē norisinājās Latvijas studentu hakatons “Sirds un asinsvadu veselības uzlabošana: iespējas un risinājumi”, kas pulcēja 8 starpdisciplināras studentu komandas no dažādiem Latvijas reģioniem.

Eksperts: Vakcinācija ir nopietns ieguldījums demogrāfisko rādītāju uzlabošanā
Kampaņas “Tici zinātnei! Vakcinējies!” ietvaros Jurijs Perevoščikovs, Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, skaidro, cik lielu ieguvumu valstij sniedz katrs vakcinēts iedzīvotājs un cik patiesībā augsti ir vakcinācijas aptveres rādītāji Latvijā.

Vēža pētnieki: ieguldījumi veselības aprūpē nav tēriņi, bet investīcijas tautsaimniecībā
Lai mazinātu nevienlīdzību vēža ārstēšanā, ir jāpanāk lūzums domāšanā – ieguldījumi veselības aprūpē jāsāk uztvert nevis kā izmaksas, bet ieguldījums tautsaimniecības izaugsmē un nodarbinātībā, – otrdien Saeimā Eiropas pacientu organizāciju 2. Rīgas kongresā “Vienlīdzība, pieejamība un inovācijas vēža ā...

Viedoklis: Sāpīgais kvotu jautājums dzen izmisumā pacientus un veselības iestādes
Kvotas šogad beigušās, valsts apmaksāta vīzīte pie ārsta vairs nav pieejama, rindā uz izmeklējumu būs jāgaida vairāki mēneši – diemžēl, bet pārāk bieži, pacientam sazvanot medicīnas iestādi, nākas dzirdēt šīs frāzes. Pacienti nīgri, slimības ielaistas, jo ne visi var atļ...

Viedoklis: Ko darīt, ja ārsts nav pieejams? Digitālā veselības aprūpe kā iespēja pārvarēt sistēmas plaisu
Latvijas veselības aprūpes sistēm viena no būtiskākajām prioritātēm joprojām ir pieejamība. Ja mūsdienu tehnoloģijas jau šobrīd ļauj saņemt ģimenes ārsta konsultāciju attālināti, 15 minūšu laikā, no jebkuras vietas Latvijā vai ārvalstīs, ir vērts izvērtēt, kā šādus risinājumus var ...

Gastroenteroloģes: Iekaisīgas zarnu slimības ir visu mūžu jāmonitorē
Iekaisīgas zarnu slimības ir slimības uz visu mūžu, un, lai ar tām produktīvi sadzīvotu, nezaudējot darbaspējas un dzīves kvalitāti, ir nepieciešams būt pastāvīgā sadarbībā ar savu gastroenterologu, tāpat svarīga ir slimības gaitas monitorēšana.