Informēs par vēža pētniecību un pacientu pēcaprūpes nodrošināšanu
Šī gada 28. oktobrī plkst. 14.00 tiešsaistē norisināsies Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas un Latvijas Universitātes preses konference, kurā informēs par aktualitātēm vēža pacientu pēcaprūpē gan Eiropas Savienības (ES) Vēža misijas padomes rekomendāciju kontekstā, gan pētniecības jomā, kā arī par starptautiskā inovatīvo tehnoloģ...
Rīgas apkaimēs arī šonedēļ iespējams vakcinēties īpašos “vakcīnbusos”
Arī šonedēļ, no 25. līdz 31. oktobrim, uz dažādām Rīgas apkaimēm dosies speciāli aprīkoti izbraukuma vakcinācijas autobusi, kas padarīs vakcināciju vēl pieejamāku arī tiem, kuriem ir pārvietošanās grūtības.
NVD: Vakcinācijas pret Covid-19 kāpums ir 7% salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu
Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu vakcinācija pret Covid-19 procesā ir vērojams kāpums - pirms nedēļas (18.10.) pirmdienas rītā vakcinācijas pakalpojumu sniedzēji bija ievadījuši datus par 73166 vakcinācijas faktiem par nedēļu no 11. līdz 17.10., šonedēļ (25.10.) – 78207 par nedēļu no 18.10. līdz 24.10.
Videi draudzīga matu kopšana. Kas ir šampūnziepes? Reklāmraksts
Vai zināji, ka vari rūpēties par saviem matiem, izvēloties šampūnu un kondicionieri, pēc kuru izlietošanas nepaliek pāri plastmasas pudele? SILMACHY šampūnziepes jeb cietais šampūns un kondicionieris ir inovatīvi izstrādāti matu kopšanas līdzekļi, tie ir efektīvi un videi draudzīgi.
Kompleksa pieeja Covid-19 infekcijas ārstēšanā Reklāmraksts
Jau vairāk nekā pusotru gadu, cenšoties sadzīvot ar Covid-19 pandēmiju, tiek uzkrāta aizvien lielāka pieredze un zināšanas cīņā ar šo slimību, un ir apkopoti pierādījumi, ka pēc Covid-19 infekcijas sekas var nopietni ietekmēt pārslimojušās personas veselības stāvokli ilgtermiņā.
Miega paralīze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Miega pētnieki uzskata, ka vairumā gadījumu miega paralīze norāda uz to, ka cilvēka ķermenis nemierīgi iziet miega fāzes; retos gadījumos miega paralīze ir saistīta ar dziļām psihiskām problēmām. Gadsimtu gaitā miega paralīzes simptomi ir skaidroti ļoti daudzos veidos un bieži tiek attiecināti uz ...
VM: Ārstniecības personām nav jāapliecina, ka tās nav bijušas tiešā kontaktā ar izolācijā, mājas karantīnā vai pašizolācijā esošiem cilvēkiem
Veselības ministrija (VM) informē, ka ārstniecības personām, veicot darba pienākumus klātienē, nav jāapliecina fakts, ka tās nav bijušas tiešā kontaktā ar personām, kurām noteikta izolācija, mājas karantīna vai pašizolācija.
MFD: Covid-19 saslimstības “pīķī” izšķiroša ir sabiedrības spēja sadarboties
Strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19, “MFD Laboratorija” aicina iedzīvotājus būt saprotošiem, jo visu laboratoriju slodze šobrīd tiek pārbaudīta reāllaikā, uzturot maksimāli iespējamo kapacitāti cīņai pret vīrusa tālāku izplatīšanos.
5 padomi, kas jāņem vērā, lietojot uzturā sēnes: Iesaka farmaceite
Līdz ar rudens lietavām un drēgnajiem laikapstākļiem klāt arī pats ražīgākais sēņu laiks. Ja šosezon vēl neesi paguvis apmeklēt savas iecienītās sēņu vietas – nevilcinies – sēnes ir ne vien gards un sātīgs papildinājums ēdienkartei, bet arī vērtīgs uzturvielu avots, turklāt, ...
Tapusi aizraujoša filma bērniem par veselīgu uzturu - “Ceļojums veselīgā uztura pasaulē” (VIDEO)
Lai sekmētu zināšanas par veselīga uztura pamatprincipiem, tapusi mācību filma 1. līdz 5.klašu skolēniem par pareizu ēšanas kultūru. Filma kā palīgmateriāls lieti noderēs kā pedagogiem, tā arī vecākiem, jo bērna ēšanas paradumi vispirms veidojas ģimenē.
SPKC: Kā rīkoties, ja gaidi Covid-19 testu, esi saņēmis pozitīvu rezultātu vai esi noteikta kā kontaktpersona?
Turpinoties saslimstības pieaugumam Latvijā, Slimību profilakses un kontroles centrs(SPKC) vērš uzmanību un atgādina par rīcību.
7 biežākās kļūdas kosmētisko sejas masku lietošanā: Skaidro speciāliste
Maskas sejas ādai var būt lielisks veids, kā papildināt savus ādas kopšanas rituālus, palutināt savu ādu un veltīt laiku sev. Taču vai zinām, kā lietot sejas ādas maskas tā, lai tās sniegtu vislabāko efektu? No kādām kļūdām ieteicams izvairīties sejas masku lietošanā un kā ...
27. oktobrī tiešraidē notiks diskusija “Plaušu vēzis – kā dzīvot tālāk?”
2021. gada 27. oktobrī no plkst. 14.00 līdz 15.00 Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrības, Nacionālā veselības dienesta, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti diskutēs par plaušu vēža pacientu ārstēšanas problemātiku Latvijā.
Aptauja: Gada laikā iedzīvotāji biežāk sākuši lietot alkoholu
Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma pērnā gada pavasarī kopumā 16% aptaujāto Latvijas iedzīvotāju norādījuši, ka biežāk sākuši lietot alkoholu (4% – izteikti biežāk, 12% – nedaudz biežāk), kas ir par 6% vairāk nekā 2020. gada oktobrī, kad šādu atbildi sniedza 10% respondentu (3% – izteikti biežāk, 7% – nedaudz biežāk).
Optometriste: Redzes problēmas bērniem un jauniešiem parādās arvien agrākā vecumā
Cilvēka redzes funkciju attīstība un pilnveidošanās notiek no dzimšanas līdz septiņu līdz 10 gadu vecumam. Satraucoša ir tendence, ka pēdējo gadu laikā redzes problēmas bērniem un jauniešiem tiek atklātas arvien agrākā vecumā. To var ietekmēt vairāki faktori – iedzimtība, ikdienas aktivitātes, ...
Uzsākot SPKC kampaņu “Jods tavai veselībai!”, 22. oktobrī notiks ekspertu diskusija par joda nozīmi veselībā
Lai skaidrotu joda nozīmi veselībā un veicinātu pietiekamu joda uzņemšanu ikdienā ar uzturu, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsāk kampaņu “Jods tavai veselībai!”. Piektdien, 22. oktobrī, plkst. 11.00 SPKC piedāvā iespēju tiešraidē sekot līdzi ekspertu diskusijai par joda nozīmi veselībā.
21. oktobrī tiešraidē notiks diskusija par cukura kaitīgo ietekmi
Latvija 2050 – veselīga, zaļa, ekoloģiska valsts ar augstāko laimes indeksu pasaulē un augstāko tās iedzīvotāju veselībā nodzīvoto gadu skaitu. Ar šādu mērķi darbību sāk kustība “Veselīga Latvija”, veidojot sabiedrībā diskusiju par nozīmīgākajiem veselīgas un kvalitatīvas dzīves “stūrakmeņ...
Rīgas pašvaldības slimnīcas iesaistīties Covid-19 un terapeitisko pacientu ārstēšanā
Galvaspilsētas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrības - “Rīgas 1. slimnīca” un “Rīgas 2. slimnīca” – drīzumā iesaistīsies Covid-19 un terapeitisko pacientu ārstēšanā. Par to trešdien, 20. oktobrī, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas sēdē informēja Labklājības departamenta pārstāvji.
Četru mājsēdes nedēļu laikā Latvija darīs visu, lai savaldītu Covid-19 pandēmiju
No 21. oktobra līdz 14. novembrim Latvijā uz četrām nedēļām izsludina mājsēdi jeb stingrus iedzīvotāju pārvietošanās ierobežojumus, lai būtiski bremzētu Covid-19 infekcijas izplatību, mazinātu slogu veselības aprūpes sistēmai un glābtu pēc iespējas vairāk cilvēku dzīvības.
No 21. oktobra plānotas izmaiņas iknedēļas skolēnu un mācību iestādēs nodarbināto testēšanā
Saistībā ar valstī noteikto ārkārtējo situāciju, kas paredz maksimāli ierobežot cilvēku pārvietošanos un skolēnu brīvlaika pagarināšanu par vienu nedēļu, plānotas izmaiņas iknedēļas skolēnu un mācību iestādēs nodarbināto testēšanā.
Kā parūpēties par ādu, iestājoties menopauzei? Skaidro dermatoloģe
Ikvienas sievietes dzīvē pienāk brīdis, kad nākas sastapties ar jaunu un pavisam dabisku dzīves posmu – menopauzes iestāšanos. Lai arī ar katru nodzīvoto gadu mūsu dzīves pieredze palielinās, to diemžēl nevar teikt par estrogēnu līmeni.
Bērnu slimnīca paplašina attālināto konsultāciju pieejamību pacientiem, ģimenes ārstiem un speciālistiem reģionos
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ir palielinājusi kapacitāti attālināto konsultāciju sniegšanai, lai līdztekus jau pieejamajai hronisko saslimšanu pacientu konsultēšanai no 25. oktobra attālinātas pediatra konsultācijas sniegtu arī akūtu saslimšanu gadījumos.
Veselības ministrija turpina stiprināt slimnīcas Covid-19 pacientu ārstniecībai
Veselības ministrija turpina darbu pie slimnīcu kapacitātes stiprināšanas pasākumiem, nodrošinot papildu gultu atvēršanu Covid-19 pacientu ārstniecībai, skābekļa terapijas paplašināšanu un aprīkojuma pieejamības uzlabošanu.
Viltvārža sindroms: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Cilvēki, kas cieš no viltvārža sindroma, šaubās par saviem sasniegumiem un spējām, un baidās, ka varētu būt krāpnieki. Viltvārža sindroms var skart ikvienu, neatkarīgi no profesijas, ieņemamā amata vai sociālā statusa, tomēr visbiežāk ar to saskaras indivīdi ar augstiem sasniegumiem. Vairumā gadī...
Mediķi un citi Covid-19 ierobežošanā iesaistītie darbinieki turpinās saņemt piemaksas
Covid-19 ierobežošanā iesaistītie mediķi un darbinieki turpinās saņemt piemaksas, lēma 19. oktobrī valdībā. Kopumā šim mērķim paredzēti 47,2 miljoni eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.