medicine.lv skaitļos

Lietotāji online36
Aktīvie uzņēmumi12759
Nozares raksti1354
Ekspertu atbildes20962
Videi draudzīga matu kopšana. Kas ir šampūnziepes? : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Videi draudzīga matu kopšana. Kas ir šampūnziepes?

Kādu vidi mēs atstāsim saviem bērniem?
Ir skaidrs, ka par mūsdienu problēmu ir kļuvuši mūsu pašu atkritumu kalni un mikroplastmasa, par kuras ietekmi uz dzīvo dabu un cilvēka organismu vēl tikai top pētījumi. Piemēram, katru gadu globālā kosmētikas industrija vien saražo vairāk nekā 120 miljardu plastmasas iepakojumu. Lai gan iepakojumu šķirošana un pārstrāde kļūst arvien pašsaprotamāka un populārāka, tomēr pēc National Geographic datiem no visas pasaulē saražotās plastmasas reāli pārstrādāti tiek tikai aptuveni 9%. Pārējais apjoms ieguļas mūsu zemē, upēs, mežos u.c.

Ja arī tev ir svarīgi, kādu vidi pēc sevis atstāsim saviem bērniem un mazbērniem, labs veids, kā sākt dzīvot apzinātāk un dabai draudzīgāk, ir Zero waste jeb bezatkritumu kustība. 

Ieradumu maiņa sākumā var šķist sarežģīta, bet pat mazi solīši un ikdienas izvēles ir nozīmīgas. Tādēļ piedāvājam dažus ierosinājumus, kas palīdzēs samazināt atkritumu daudzumu tavā mājsaimniecībā:

  • pērc jaunas lietas tikai tad, kad iepriekšējās ir izlietotas, savu dzīvi nokalpojušas un vairs nav salabojamas. Redzēsi, kā atbrīvojas telpa, kurā vieglāk uzturēt kārtību, sajust vieglumu un iedvesmu;
  • dodoties uz veikalu, izmanto vairākkārt lietojamu auduma maisiņu;
  • pievērs uzmanību, kādā iepakojumā iegādājies produktus. Izvēloties produktus ilgtspējīgākos iepakojumos (kartons, metāls, stikls) un šķirojot savus atkritumus, redzēsi, ka nepārstrādājamo atkritumu apjoms tavā mājsaimniecībā būtiski samazināsies. 

Videi draudzīgas rūpes par sevi
Vai zināji, ka vari rūpēties par saviem matiem, izvēloties šampūnu un kondicionieri, pēc kuru izlietošanas nepaliek pāri plastmasas pudele? Šampūnziepes jeb cietais šampūns un kondicionieris ir inovatīvi izstrādāti matu kopšanas līdzekļi, kas ir gatavoti no dabīgām izejvielām, tie ir efektīvi un videi draudzīgi. Nosaukums nedaudz maldinoši vedina domāt, ka šampūnziepju sastāvā ir ziepes, kas ir ar sārmainu pH un tādējādi var sausināt gan ādu, gan matus. Šis ir visizplatītākais iemesls, kādēļ daudzi ar šaubām skatās uz šampūnziepēm. Bet šajā gadījumā no ziepēm ir aizgūts tikai ārējais izskats un lietošanas veids. Sastāvā, līdzīgi kā dabīgos šķidrajos šampūnos, ir saaudzīgi mazgājošas  kokosriekstu izcelsmes vielas, barojošas eļļas un mīkstinošas aktīvās vielas, piemēram, pantenols un inulīns, kā arī matus kondicionējoši augu ekstrakti. Atšķirība ir tā, ka šampūnziepes nesatur vispār vai satur tikai līdz 1% ūdens, cietais formāts ļauj tās ērti iepakot kartonā, nekādas plastmasas. Šampūnziepju pH ir pielāgots ādas un matu pH, der visiem matu tipiem, arī krāsotiem matiem.


Arī cietais kodicionieris ir ar matiem un ādai pielāgotu pH. Tas atšķirībā no klasiskajiem kondicionieriem nesatur ūdeni (parastajos kondicionieros ūdens aizņem 60–85% visa sastāva), bet sastāvā ir atrodamas tikai aktīvās vielas – mīkstinoši augu sviesti un eļļas, kas mitrina, pabaro un nogludina matus.

Kā lieto šampūnziepes un cieto kondicionieri?
Samitrinātas šampūnziepes vieglām kustībām slidina pār mitriem matiem un galvas ādu no matu saknēm līdz galiem 3–5 reizes. Tad ar abām rokām aptuveni minūti matus un galvas ādu kārtīgi izmasē, uzputojot šampūnu. Izskalo ar siltu ūdeni. Pēc lietošanas ļauj šampūnziepēm nožūt. Pēc mazgāšanas ar šampūnu, pārslidina kondicionieri vairākas reizes pār matu galiem. Iemasē kondicionieri ar abām rokām matos (bet ne matu saknēs un galvas ādā, ja tiem ir tendence ātri taukoties) un atstāj uz minūti. Izskalo matus visā to garumā.Kā glabāt šos produktus?
Ja vēlaties, lai produkti ilgāk kalpo, pēc mazgāšanas tos iesakām novietot sausā vietā uz parastajiem ziepju trauciņiem vai sūkļiem. Ērti ir arī dabīgie lufas sūkļi, kas ir poraini, viegli novada lieko ūdeni, kā arī – pēc ilgstošas lietošanas tos var viegli pārstrādāt parastajā kompostā. Šampūnziepes un cieto kondicionieri var glabāt arī noslēgtā trauciņā, taču vēlams, lai tās būtu kārtīgi nožuvušas pirms ievietošanas trauciņā.


Atceries – jebkurš no mums ar savu ikdienas pirkumu izdara izvēli un nosaka to, kāds piedāvājums veidosies un kādu vēlamies redzēt kosmētikas industriju. Gudra un patiesa šķiet doma, ka katrs esam savu zemi aizņēmušies no saviem bērniem, nevis mantojuši no senčiem, ar ideju, ka daba ir kaut kas lielāks un mūžīgāks par cilvēku, un ir svarīgi saglabāt dabas unikalitāti, savvaļīgumu un tīrību, lai mūsu bērni var dzīvot veselīgā vidē.

Domā zaļi, dari zaļi! SILMACHY cosmetics

 

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

FITODROGA DERMOCOSMETIC. Kā palīdzēt jutīgai ādai

Iepazīstinām ar jaunu, Latvijā radītu, dermakosmētikas zīmolu FITODROGA DERMOCOSMETIC, kas piedāvā ādai īpaši saudzējošas un vienlaicīgi iedarbīgas sejas un ķermeņa kopšanas produktu līnijas.

Ozons un ozonēšana

Ozons un ozonēšana

Ozons ir ļoti spēcīgs oksidants, tam ir stipri izteikta antibaktericīda iedarbība, tādēļ to plaši var izmantot dažādās jomās gaisa, virsmu un ūdens attīrīšanā. SIA “Ozone Tech” piedāvā dažādu ražotāju ozonatorus. 

Video

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Viss, kas jāzina par vīrišķo veselību: Stāsta ārsti (VIDEO)

Novembra beigās tiešsaistē aizritēja Latvijas Urologu asociācijas organizētais forums vīriešu veselības atbalstam “Vīrieti, dzīvo!”. Foruma ietvaros vairāk nekā 20 Latvijas vadošie veselības nozares speciālisti runāja par prostatas vēža profilaksi, pirmajām pazīmēm, diagnostiku un ārstēšanu, psiholoģisko atbalstu onkoloģisko slimību pacientiem un ģimenēm, kā arī paliatīvo aprūpi.

Produktu testi

Testa rezultāti: Prettūskas gels kājām, rokām, ķermenim „Drainage Gel Body”

Testa rezultāti: Prettūskas gels kājām, rokām, ķermenim „Drainage Gel Body”

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA „7 Day” piedāvāja testēt prettūskas gelu kājām, rokām un ķermenim (200 ml) – „Drainage Gel Body”.

"Bee Bite" bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei

Decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Bee Bite" piedāvā testēt bišu maizes pastilas veselībai un imunitātei.

Testa rezultāti: "Silmachy Remedies" šampūnziepes – dabai draudzīgs šampūns matu, bārdas un ūsu kopšanai

Testa rezultāti:

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Silmachy Remedies" piedāvāja testēt šampūnziepes ar Indijas ērkšķogu (Amlas) ekstraktu matiem, bārdai un ūsām.

"Fitodroga Dermocosmetic" – divu soļu sejas ādas kopšanas programma jutīgai sejas ādai

Novembrī Medicine.lv sadarbībā ar FITODROGA piedāvā testēt attīrošo toniku "FITODROGA Dermocosmetic Cleansing face tonic anti age" un sejas krēmu "FITODROGA Dermocosmetic Face cream anti age".

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Lāzermedicīnas klīnikas" proktoloģijas nodaļa: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

TV raidījuma "Izstāsti Latvijai" komanda viesojās "Lāzermedicīnas klīnikā", lai aprunātos par delikātu tēmu - proktoloģija. Kas ir proktologs un kad pacientam ir jānāk uz vizīti?! Uz sarunu aicināts "Lāzermedicīnas klīnikas" proktoloģijas nodaļas vadītājs docents Aigars Martinsons.

"Fielmann" optika: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

"Fielmann": laba redze - nevis greznība, bet nepieciešamība. Izvēloties ietvarus no bezmaksas ietvaru kolekcijas, maksāsiet tikai par lēcām un ietaupīto naudu varēsiet ieguldīt augstas kvalitātes briļļu lēcās. Pasūtot brilles, redzes pārbaude bez maksas.