medicine.lv skaitļos

Lietotāji online224
Aktīvie uzņēmumi12196
Nozares raksti1446
Ekspertu atbildes21477
Bērnu slimnīca paplašina attālināto konsultāciju pieejamību pacientiem, ģimenes ārstiem un speciālistiem reģionos : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Bērnu slimnīca paplašina attālināto konsultāciju pieejamību pacientiem, ģimenes ārstiem un speciālistiem reģionos

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca ir palielinājusi kapacitāti attālināto konsultāciju sniegšanai, lai līdztekus jau pieejamajai hronisko saslimšanu pacientu konsultēšanai no 25. oktobra attālinātas pediatra konsultācijas sniegtu arī akūtu saslimšanu gadījumos. Tāpat terciārā līmenī strādājošie Bērnu slimnīcas speciālisti sniegs atbalstu citiem profesionāļiem, piemēram, ģimenes ārstiem un reģionālo slimnīcu speciālistiem, lai nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību un nepārtrauktību visiem Latvijas bērniem.

“Jau pirms gada, palielinot attālināto konsultāciju pieejamību pirmoreiz, pieredzējām, cik būtiski tas uzlabo pacientu pieredzi, īpaši iedzīvotājiem no attālākiem Latvijas reģioniem. Tāpēc, stiprinot Bērnu slimnīcas vadošo lomu bērnu veselības aprūpē Latvijā un sekojot zināšanu pārvaldes labās prakses principiem, mūsu speciālisti ir gatavi atbalstīt ne tikai pacientus un viņu ģimenes, bet arī nozares kolēģus. Esam gatavi nodrošināt konsultatīvu palīdzību, tostarp attālinātus konsilijus un apmācības, lai efektīvi izmantotu uzkrāto pieredzi un sniegtu palīdzību bērniem visā valstī,” saka Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs Valts Ābols.

Ņemot vērā arvien pieaugošo nepieciešamību sniegt atbalstu ar Covid-19 inficēto bērnu uzraudzībā un ārstēšanā, Bērnu slimnīcas speciālisti ir izstrādājuši rekomendācijas ģimenes ārstiem par pacientu uzraudzību akūta Covid-19 gadījumā. Tāpat Bērnu slimnīcā pieejamas ambulatoras konsultācijas Covid-19 pārslimojušo pacientu uzraudzības programmā jeb post-Covid programmā. Jau drīzumā tiks publiskotas arī klīniskās rekomendācijas ģimenes ārstiem par bērnu uzraudzību pēc pārslimotas SARS-CoV-2 infekcijas un ilgtermiņa Covid-19, lai, sekojot pacienta atveseļošanās procesam, ģimenes ārsti un vecāki zinātu, kādos gadījumos bērns ir jāpiesaka ambulatorai konsultācijai Bērnu slimnīcā, lai multidisciplināra ārstu komanda atkārtoti izvērtētu bērna veselības stāvokli.           

Kā saņemt Bērnu slimnīcas speciālistu attālinātu palīdzību?

Ja akūtas saslimšanas gadījumā nepieciešama attālināta pediatra konsultācija, no 25. oktobra vecāki tai var pieteikties, zvanot uz tālruni 80708866 (darbalaiks no 8.00 līdz 17.00), bet brīvdienās un svētku dienās uz tālruni 67536708 (darbalaiks no 10.00 līdz 17.00). Zvanu centra darbinieks reģistrēs bērna datus, un pēc pirmās iespējas tuvāko 24 stundu laikā ar vecākiem sazināsies pediatrs.

Bērnu slimnīca aicina vecākus izmantot iespēju pieteikties jau šobrīd pieejamajām attālinātajām konsultācijām ar citiem Bērnu slimnīcas speciālistiem (https://www.bkus.lv/lv/content/attalinatas-konsultacijas), aizpildot tiešsaistes pieteikuma formu (https://www.bkus.lv/lv/pieteikuma-forma) vai zvanot uz tālruni 80708866 (darbdienās no 8.00 līdz 17.00).

Citās iestādēs strādājošie ārsti Bērnu slimnīcas pediatra konsultāciju var saņemt telefoniski, zvanot uz tālruni 25680015 (reģionālo slimnīcu speciālisti – darbdienās no 9.00 līdz 16.00, ģimenes ārsti – otrdienās un ceturtdienās no 13.00 līdz 15.00) vai rakstiski, sūtot e-pastu uz pediatrakonsultacija@bkus.lv. Informācija par pārējo speciālistu konsultācijām pieejama šeit: https://www.bkus.lv/lv/content/bkus-specialisti-konsulte-citas-iestades-stradajosos-kolegus.

Kā rīkoties mājas apstākļos un kad doties uz slimnīcu, ja bērns saslimis?

Bērnu slimnīca šobrīd joprojām turpina nodrošināt plaša klāsta plānveida pakalpojumus un plāno savu darbu tā, lai iespējami ilgi spētu sniegt visa veida palīdzību. Līdz ar bērnu nodaļu pakalpojumu ierobežošanu Tukuma slimnīcā un Jelgavas pilsētas slimnīcā, kur slēgta diennakts pediatrijas pacientu aprūpe, Bērnu slimnīca jau šobrīd uzņem šo reģionu pacientus, kuriem nepieciešama diennakts medicīniskā uzraudzība.

Apzinoties arvien pieaugošo Bērnu slimnīcas noslogotību, mediķi aicina vecākus parūpēties par bērnu veselību un drošību, tostarp sargāt atvases no traumu riska, lai mazinātu nepieciešamību vērsties pēc stacionāras palīdzības. Lai uzzinātu, kā rīkoties mājas apstākļos un kad doties uz slimnīcu, ja bērnam ir, piemēram, drudzis, augsta temperatūra, šķidra vēdera izeja vai aizcietējums, vemšana, sāp kakls, ir klepus u. c., pirmo informāciju var iegūt Bērnu slimnīcas mājaslapā: https://www.bkus.lv/lv/content/ja-berns-saslimis

Kas jāzina, plānojot vizīti Bērnu slimnīcā?

  • Aktuālie drošības noteikumi Bērnu slimnīcā: https://www.bkus.lv/lv/content/kas-jaievero-dodoties-vizite-uz-bernu-slimnicu
  • Informācija par klātbūtni, apmeklējumiem un iekšējo kārtību stacionēto bērnu vecākiem: https://www.bkus.lv/lv/content/vecaku-klatbutne-0 un https://www.bkus.lv/lv/content/noteikumi-stacionara-covid-19-pandemijas-laika

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Nedēļas tēma

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Zobu pasta ir svarīga labas mutes dobuma higiēnas sastāvdaļa. Plaši pieejamajā klāstā var būt grūti noteikt, kura no izvēlēm būs pareizā. Noskaidrosim, kādi ir plusi un mīnusi fluorīdu saturošai zobu pastai un zobu pastai bez fluorīda!

Aktuālie piedāvājumi

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

Pateicoties plašajai iedarbībai uz organisma veselību, labsajūtu un skaistumu, alveja tiek dēvēta par dabas aptieku vienā augā. Izvēlies pārbaudītu kvalitāti ar drošu sirdi – www.alveja.lv! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Veselības veikals" piedāvāja testēt fermentētu probiotisko dzērienu ZOE – ar smiltsērkšķiem vai ar medu.

Testa rezultāti: "Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Testa rezultāti:

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar "Green Wing Paleo Skincare" piedāvāja izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".