medicine.lv skaitļos

Lietotāji online190
Aktīvie uzņēmumi12196
Nozares raksti1446
Ekspertu atbildes21477
Veselības ministrija turpina stiprināt slimnīcas Covid-19 pacientu ārstniecībai : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Veselības ministrija turpina stiprināt slimnīcas Covid-19 pacientu ārstniecībai

Veselības ministrija turpina darbu pie slimnīcu kapacitātes stiprināšanas pasākumiem, nodrošinot papildu gultu atvēršanu Covid-19 pacientu ārstniecībai, skābekļa terapijas paplašināšanu un aprīkojuma pieejamības uzlabošanu. Neuzlabojoties epidemioloģiskajai situācijai un turpinot pieaugt Covid-19 pacientu skaitam slimnīcās, arvien vairāk būs jāierobežo pārējos veselības aprūpes pakalpojumus, jāiesaista papildu privātā sektora resursus, jālūdz ārvalstu palīdzība un, visbeidzot, jāveic pacientu prioritizēšana.

Līdz mēneša beigām plānots izvērst kopumā līdz 2200 gultām Covid-19 pacientiem. Papildu gultas Covid-19 pacientu ārstēšanai plānots atvērt vēl Rēzeknes, Ziemeļkurzemes reģionālā un Jelgavas slimnīcās. Esošo resursu ietvaros, plānots atvērt papildu Covid-19 gultas Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes stacionārā “Gaiļezers”, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas novietnē Juglas ielā un Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcā. Vienlaikus uzrunātas arī privātās ārstniecības iestādes, kas varētu iesaistīties Covid-19 pacientu ārstniecībā. Pašlaik nodaļas Covid-19 pacientu ārstēšanu nodrošina 19 slimnīcas un vēl 9 plānots iesaistīt.

Ja epidemioloģiskā situācija neuzlabosies, tad jau tuvākajā laikā Covid-19 pacientu ārstēšanai būs nepieciešamas ap 3000 gultām. Pie šāda scenārija tiek plānota ne tikai nozares nodarbināto resursu mobilizēšana un visu slimnīcu iesaiste Covid-19 pacientu ārstniecībā, bet arī plānots izveidot moduļa tipa ēkas pie slimnīcām, piesaistīt nodarbinātos un iekārtas no privātā sektora, lūgt starptautisko palīdzību, arvien plašāk ierobežot pārējos veselības aprūpes pakalpojumus, samazināt pakalpojumu standartus, nodrošināt mazāku ārstniecības personu skaitu uz vienu pacientu, kā arī prioritizēt pacientus visos veselības aprūpes līmeņos,

Jau vēstīts, ka atbilstoši šā gada sākumā izstrādātajam slimnīcu kapacitātes stiprināšanas plānam un piešķirtajam finansējumam, Covid-19 pacientu ārstniecībai pārprofilētas, no jauna izveidotas un atbilstoši aprīkotas vairāk nekā 1000 gultas vietas, iegādātas 260 dažādās medicīnas un dezinfekcijas iekārtas, kā arī uzsākti būvniecības un remontdarbi vairākās slimnīcās. Kopumā šogad slimnīcu kapacitātes stiprināšanai tika atvēlēti vairāk nekā 86 miljoni eiro, no tiem 25,4 miljoni slimnīcu infrastruktūras uzlabošanai, 27,8 miljoni observācijas un intensīvās terapijas gultu uzturēšanai un 33,2 miljoni Covid-19 pacientiem paredzēto gultu aprīkošanai un izveidošanai.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Zobu pasta ir svarīga labas mutes dobuma higiēnas sastāvdaļa. Plaši pieejamajā klāstā var būt grūti noteikt, kura no izvēlēm būs pareizā. Noskaidrosim, kādi ir plusi un mīnusi fluorīdu saturošai zobu pastai un zobu pastai bez fluorīda!

Aktuālie piedāvājumi

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

Pateicoties plašajai iedarbībai uz organisma veselību, labsajūtu un skaistumu, alveja tiek dēvēta par dabas aptieku vienā augā. Izvēlies pārbaudītu kvalitāti ar drošu sirdi – www.alveja.lv! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Veselības veikals" piedāvāja testēt fermentētu probiotisko dzērienu ZOE – ar smiltsērkšķiem vai ar medu.

Testa rezultāti: "Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Testa rezultāti:

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar "Green Wing Paleo Skincare" piedāvāja izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".