medicine.lv skaitļos

Lietotāji online208
Aktīvie uzņēmumi12196
Nozares raksti1446
Ekspertu atbildes21477
Rīgas pašvaldības slimnīcas iesaistīties Covid-19 un terapeitisko pacientu ārstēšanā : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Rīgas pašvaldības slimnīcas iesaistīties Covid-19 un terapeitisko pacientu ārstēšanā

Galvaspilsētas pašvaldības veselības aprūpes kapitālsabiedrības - “Rīgas 1. slimnīca” un “Rīgas 2. slimnīca” – drīzumā iesaistīsies Covid-19 un terapeitisko pacientu ārstēšanā. Par to trešdien, 20. oktobrī, Rīgas domes Sociālo jautājumu komitejas sēdē informēja Labklājības departamenta pārstāvji.

“Jau pavasarī Rīgas veselības kapitālsabiedrības pierādīja savu gatavību iesaistīties Covid -19 krīzes novēršanā. Veselības ministriju informējām, ka mums nepieciešams vismaz mēnesis, lai spētu kvalitatīvi sagatavoties pacientu uzņemšanai. Tomēr šobrīd, kad veselības sistēma jau ilgstoši atrodas pārslodzes režīmā, Veselības ministrija pierāda, ka īsta plāna nodrošināt veselības aprūpes kapacitātes celšanu nav. Lūgumu pēc palīdzības Rīgas pašvaldības iestāžu iesaistei pacientu uzņemšanai saņēmām tikai pagājušajā nedēļā. Paldies Rīgas 1. un 2.slimnīcas vadībai un personālam, kas spēja steidzami reaģēt un palīdzēt,” uzsver komitejas priekšsēdētājs Viesturs Kleinbergs.

Rīgas 1.slimnīca jau 2020. gada beigās, neskatoties ka ir ambulatorā ārstniecības iestāde, bija atsaukusies Veselības ministrijas lūgumam iesaistīties Covid-19 pozitīvo pacientu aprūpē un 2021. gada sākumā veica ievērojamus pielāgošanas darbus, t.sk. nodaļu pārvietošanu, medicīniskā aprīkojuma iegādi, papildu personāla piesaisti, nepieciešamā aprīkojuma iegādi u.c. nepieciešamos darbus, lai janvāra beigās uzņemtu vidēji smagus Covid – 19 pacientus.

Ņemot vērā pieaugošus Covid – 19 saslimstības rādītājus valstī un Rīgas 1.slimnīcas iegūto pieredzi Covid - 19 pacientu ārstēšanā, gan arī izveidoto infrastruktūru, tā ir apliecinājusi gatavību atjaunot Covid-19 stacionārās nodaļas darbību iespējami īsā laikā un darboties diennakts režīmā, uz 25. oktobri plānojot atvērt 25 gultas vietas un uz 1. novembri pilnībā atjaunojot stacionāro Covid - 19 nodaļas darbu ar 50 gultas vietām.

Lai nodrošinātu pacientu diennakts ārstēšanu un aprūpi, Rīgas 1.slimnīca pašlaik aktīvi risina personāla piesaistes jautājumu un izstrādā personāla atalgojuma nosacījumus.

Rīgas 2. slimnīca ir specializētā stacionārā ārstniecības iestāde, kuras galvenais darbības profils ir neatliekamā medicīniskā palīdzība smagu skeleta traumu gadījumos, veselības aprūpes pakalpojumi kustību balsta sistēmas slimību ārstēšanā un rehabilitācijā, plānveida ortopēdiskā ārstniecība dažādu skeleta un locītavu slimību gadījumos, kā arī hronisko pacientu aprūpe.

Ņemot vērā Rīgas 2.slimnīcas esošo infrastruktūru un pieejamos cilvēkresursus, Covid-19 stacionārās nodaļas izveide un pielāgošana būtu sarežģīta un laikietilpīga. Lai maksimāli ātri atslogotu valsts ārstniecības iestādes Rīgā,  slimnīca ir izvērtējusi  iespējas un ir gatava nodrošināt 25 stacionāra gultās terapeitiskā profila veselības aprūpes pakalpojumu.

Rīgas 2.slimnīca šobrīd apkopo nepieciešamās vajadzības un neskaidros jautājumus, lai pie esošās infrastruktūras un cilvēkresursu nodrošinājuma pēc iespējas ātrāk varētu sākt sniegt diennakts stacionāro veselības aprūpes pakalpojumu izmeklētiem (pārvestiem) terapeitiskā profila pacientiem ar sastādītu ārstēšanas plānu/rekomendācijām.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Slimnīcas / stacionārā ārstēšana":

Nedēļas tēma

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Kas jāzina par fluorīdu zobu pastas sastāvā

Zobu pasta ir svarīga labas mutes dobuma higiēnas sastāvdaļa. Plaši pieejamajā klāstā var būt grūti noteikt, kura no izvēlēm būs pareizā. Noskaidrosim, kādi ir plusi un mīnusi fluorīdu saturošai zobu pastai un zobu pastai bez fluorīda!

Aktuālie piedāvājumi

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

5 veidi, kā alveja var tev palīdzēt

Pateicoties plašajai iedarbībai uz organisma veselību, labsajūtu un skaistumu, alveja tiek dēvēta par dabas aptieku vienā augā. Izvēlies pārbaudītu kvalitāti ar drošu sirdi – www.alveja.lv! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Testa rezultāti: Fermentēts probiotiskais dzēriens ZOE

Septembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Veselības veikals" piedāvāja testēt fermentētu probiotisko dzērienu ZOE – ar smiltsērkšķiem vai ar medu.

Testa rezultāti: "Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī

Testa rezultāti:

Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar "Green Wing Paleo Skincare" piedāvāja izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".