medicine.lv skaitļos

Lietotāji online206
Aktīvie uzņēmumi12195
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
27. oktobrī tiešraidē notiks diskusija “Plaušu vēzis – kā dzīvot tālāk?” : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

27. oktobrī tiešraidē notiks diskusija “Plaušu vēzis – kā dzīvot tālāk?”

2021. gada 27. oktobrī no plkst. 14.00 līdz 15.00 Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrības, Nacionālā veselības dienesta, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas speciālisti diskutēs par plaušu vēža pacientu ārstēšanas problemātiku Latvijā.

Diskusijas “Plaušu vēzis – kā dzīvot tālāk?” tiešraidi ikvienam interesentam būs iespēja vērot Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrības Facebook kontā.

Plaušu vēzis ir viens no izplatītākajiem ļaundabīgajiem audzējiem pasaulē, kā arī galvenais nāves cēlonis onkoloģisku saslimšanu vidū.  Latvijā katru gadu  plaušu vēzi diagnosticē vairāk nekā 1000 pacientiem, no kuriem viena trešdaļa ir darbspējas vecumā. Kā liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati, 2020. gadā no plaušu vēža mira 942 personas, bet 265 pacienti no tiem bija darbspējīgā vecumā. Līdz ar to plaušu vēzis kļūst par galveno priekšlaicīgas mirstības cēloni šo slimību grupā, radot vislielāko ekonomisko slogu no visiem ļaundabīgajiem audzējiem.

Plaušu vēža pacientiem Latvijā ir nepieciešams lielāks valsts atbalsts onkoloģiskās saslimšanas ārstēšanā, kas nodrošinātu līdzvērtīgas tiesības visiem saņemt ārstēšanu atbilstoši starptautiskām vadlīnijām un palielināt savas izredzes pagarināt dzīvildzi. Kā norāda onkoloģe-ķīmijterapeite daktere Sigita Hasnere, kura ir arī Eiropas Onkologu asociācijas (ESMO) un Latvijas Ķīmijterapeitu asociācijas biedre, Latvijā plaušu vēža ārstēšanā trūkst modernu kompensēto medikamentu. “Bieži vien pacientiem ar pierādītu konkrētu molekulāro marķieri valsts ir nodrošinājusi tikai pirmās līnijas medikamentus, bet, kad  runa  ir par otro līniju, tad – viss, vairs nav valsts apmaksāto inovatīvo medikamentu iespēju. Šādos gadījumos pacientam tiek nozīmēta ķīmijterapija vai jāmeklē iespēja par terapiju samaksāt pašam,” atklāj Sigita Hasnere.

Diskusijā plānots apspriest plaušu vēža diagnostikas, ārstēšanas un psihoemocionālā atbalsta iespējas, kā arī par valsts atbalstu plaušu vēža pacientiem Latvijā. Situācijas problemātiku aktualizēs Plaušu vēža pacientu un tuvinieku biedrības vadītājs Harijs Gals, onkoloģe-ķīmijterapeite profesore dr. med. Gunta Purkalne, onkoloģe-ķīmijterapeite daktere Sigita Hasnere, Nacionālā Veselības dienesta Ārstniecības pakalpojumu departamenta Pakalpojumu attīstības nodaļas vadītāja Anete Baškevica, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Laboratorijas dienesta attīstības projektu vadītājs dr. Ģirts Šķenders, Onkoloģisko pacientu psihoemocionālā atbalsta kabineta darbiniece un Pacientu organizācijas Dzīvības koks valdes locekle Kitija Janele.

Fona informācija:

Starptautiski atzītās plaušu vēža ārstēšanas vadlīnijas dzīvildzes rādītāju uzlabošanai plaušu vēža pacientiem, kuriem slimība ir izplatījusies ārpus plaušām, kas ir vairāk kā 70% gadījumos, iesaka lietot imūnterapiju.

Latvijā mūsdienīga terapija atbilstoši vadlīnijām ir pieejama ļoti ierobežotam plaušu vēža pacientu lokam. Savukārt saņemt valsts apmaksātu 2. līnijas imūnterapiju vispār nav iespējams. Tā vietā tiek nodrošināta ķīmijterapija, kas neatbilst konkrētā pacienta vajadzībām, samazina dzīves kvalitāti un nenodrošina efektivitāti attiecībā uz dzīvildzi un slimības progresiju. Tikmēr Igaunijā un Lietuvā 2. terapijas līnijas imūnterapijas medikamenti ir iekļauti valsts budžeta kompensējamo zāļu sarakstā.

Imūnterapijas nodrošināšana pilnā apmērā samazina priekšlaicīgas mirstības rādītājus plaušu vēža pacientu vidū. Kas no valsts ekonomikas viedokļa varētu būt īpaši svarīgi, ņemot vērā plaušu vēža radīto ekonomisko slogu un slimības skarto pacientu skaitu. Taču pastāv arī citi aspekti, kas ir svarīgāki par ekonomiku, piemēram, humānais – metastātiska plaušu vēža pacientiem tieši medikamenti ir vitāli svarīgi dzīves funkciju saglabāšanai.

Dalies ar šo rakstu

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Onkoloģija / ļaundabīgas saslimšanas":

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".