medicine.lv skaitļos

Lietotāji online272
Aktīvie uzņēmumi12195
Nozares raksti1447
Ekspertu atbildes21477
MFD: Covid-19 saslimstības “pīķī” izšķiroša ir sabiedrības spēja sadarboties : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

MFD: Covid-19 saslimstības “pīķī” izšķiroša ir sabiedrības spēja sadarboties

Foto: Freepik.com/freepik

Strauji pieaugot saslimstībai ar Covid-19, “MFD Laboratorija” aicina iedzīvotājus būt saprotošiem, jo visu laboratoriju slodze šobrīd tiek pārbaudīta reāllaikā, uzturot maksimāli iespējamo kapacitāti cīņai pret vīrusa tālāku izplatīšanos. Ievērojamā pieprasījuma dēļ “MFD Laboratorijā” pierakstu uz Covid-19 testu var nākties gaidīt līdz 3 vai vairāk dienām, savukārt rezultāti, izņēmumu gadījumos, var tikt izsniegti 24-48 h laikā. Vienlaikus uzņēmuma izpilddirektors Einārs Giels norāda, ka “lokdauns” ir ieviests ar konkrētu mērķi – apturēt vīrusa izplatību un sekmēt vakcinēšanos, kam izšķiroša ir sabiedrības spēja sadarboties vienotam rezultātam, lai spētu atgriezties aktīvā ekonomikā un veselīgā vidē.

Lai gan skolēnu testēšana strikto ierobežojumu dēļ uz brīdi ir pārtraukta, laboratorija ik dienu apstrādā tūkstošiem individuālo testu, kā arī veic uzņēmumos strādājošo siekalu un antigēnu testus. Tāpēc E. Giels uzsver, ka pierakstu uz Covid-19 testu “MFD Laboratorijā” var nākties gaidīt līdz 3 vai vairāk dienām, atkarībā no izvēlētās paraugu pieņemšanas vietas, savukārt rezultāti, izņēmumu gadījumos, var aizkavēties un tikt izsniegti 24-48 h laikā.

Ņemot vērā jau iepriekš izskanējušās prognozes par saslimstības kāpumu, “MFD Laboratorija” ir savlaicīgi stiprinājusi darbības jaudu, tā aktīvi gatavojoties lielākam testējamo cilvēku skaitam. Taču vienlaikus jāuzsver, ka nevienas laboratorijas kapacitāte nav neizsmeļama, un strauji augot Covid-19 inficēto skaitam, pieraksti uz testiem un to rezultāti var kavēties.

“Šobrīd esam līdz šim lielākajā Covid-19 saslimstības pīķī, ja sabiedrība nerīkosies vienoti, tad situācija būs dramatiskāka, tāpēc aicinām iedzīvotājus būt saprotošiem, apzinoties, ka lielās noslodzes un pieprasījuma dēļ pēc Covid-19 izmeklējumiem, pierakstu uz testu vai tā rezultātus var nākties dažas dienas gaidīt. “Lokdauns” ir ieviests ar konkrētu mērķi – apturēt vīrusa izplatību un sekmēt vakcinēšanos, kam izšķiroša ir sabiedrības spēja sadarboties vienotam rezultātam, lai spētu atgriezties aktīvā ekonomikā un veselīgā vidē. Tāpat jāuzsver, ka, strauji palielinoties Covid-19 slimnieku skaitam slimnīcās, tiks ietekmēta arī privāto veselības aprūpes iestāžu iespēja sniegt pilnvērtīgus ambulatoros pakalpojumus. Arī mēs prognozējam, ka jau jaunnedēļ MFD veselības centriem nāksies izvērtēt šo pakalpojumu sniegšanas iespējas, jo daudzi no mūsu ārstniecības personāla tiks mobilizēti Covid-19 pacientu ārstēšanai,” stāsta SIA “MFD Veselības grupa” izpilddirektors.

E. Giels papildina, ka līdztekus jau septembra beigās veiktajām investīcijām loģistikā, cilvēkresursu piesaistē, laboratorijas tehniskajā nodrošinājumā u.c. jomās, uzņēmums nupat ir veicis arī uzlabojumus zvanu centra apkalpošanas tehniskajā nodrošinājumā.

“Savu kapacitāti stiprinām nepārtraukti. Pašlaik “MFD Laboratorija” maksimālā testēšanas kapacitāte, izmantojot individuālos testus, nevis “pooling” metodi, kas tiek piemērota skolēnu testēšanai, ir 6000 tūkstoši testu diennaktī. Tas ir mainīgs lielums un ir ciešā veidā saistīts ar Covid-19 saslimstības rādītāju izmaiņām. Tā pat MFD Veselības grupas speciālisti ik dienu var veikt 600 līdz 700 cilvēku vakcinēšanu pret Covid-19, vakcinēšanas punktos un izbraukumos. Savukārt atgriežoties pie skolēnu testēšanas ar košļājamo kociņu “pooling” metodi, laboratorijas diennakts kapacitāte sasniedz 60 000 līdz 120 000 testu,” skaidro E. Giels.

Dalies ar šo rakstu

Nedēļas tēma

Aktuālie piedāvājumi

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Lai pacients viegli atrod ārstu: SEO medicīnas pakalpojumu vietnēm

Jebkuram veselības aprūpes uzņēmumam vai ārstu praksei vieglāk komunicēt ar saviem pacientiem, izveidojot tīmekļa vietni. Pastāstīsim, kādai tai jābūt, lai pēc iespējas ātrāk jūs atrastu ne vien klienti, kuri jau zina par jums, bet arī tie, kuri meklētājprogrammās ieraksta noteiktus atslēgvārdus.

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Nakts hormons melatonīns – labam miegam

Slikts miegs un neizgulēšanās rada nogurumu, pazemina produktivitāti un paaugstina slimību risku, kā arī paātrina ādas novecošanās procesus. Noskaidrosim, kas ir melatonīns un kā tas var palīdzēt atrisināt miega problēmas! 

Video

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Izglītojošā video aicina pievērst uzmanību ādas veselībai (VIDEO)

Noslēdzot šī gada melanomas modrības kampaņu “Dzimumzīmei vajag uzmanību”, melanomas pacientu atbalsta biedrība “Soli priekšā melanomai” ir sagatavojusi izglītojošu video, kāpēc ikvienam ir svarīgi veikt ķermeņa ādas pašpārbaudes un kā laikus atklāt bīstamo ādas vēzi.

Produktu testi

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST – izsmidzināms līdzeklis ādas atjaunošanai un intensīvai mitrināšanai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt ādu atjaunojošu izsmidzināmo līdzekli CELLTERMI PEPTOSOME REPAIR ESSENCE MIST.

"BestBerry Skincare" ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai

Novembrī un decembrī Medicine.lv sadarbībā ar "BestBerry" piedāvā testēt "BestBerry Skincare" kosmētiku ādas labsajūtai, skaistumam un veselībai.

Testa rezultāti: "Vegan Fox" kafijas skrubis ķermenim

Testa rezultāti:

Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Amber Cosmetics" piedāvāja testēt "Vegan Fox" kafijas skrubi ķermenim.

"Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksi gremošanas sistēmai

Novembrī, decembrī un janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "Dabas tēja" piedāvā izmēģināt "Acorus Balance Fiber" – šķiedrvielu kompleksu gremošanas sistēmai.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

"Unifarma Herbals": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

UNIFARMA HERBALS – tradicionāli un dabiski produkti jūsu veselībai! Mūsdienu pasaulē skaistums un labsajūta ir būtiskas sastāvdaļas. Skaistums, tā ir iekšēja sajūta, kas ir jūsu labākais pārliecības avots. Jūs esat savas iekšējās pasaules veidotājs un, ietekmējot savu iekšējo pasauli, jūs ietekmēsiet arī apkārtējo.

 

AS "Sirowa Rīga": Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

AS

AS "Sirowa Rīga", kas ir lielākais profesionālās matu kosmētikas vairumtirgotājs, pārstāv tādus pasaulē zināmus zīmolus kā "Wella Professionals", "Kadus Professional", "Nioxin", "Sebastian Professional" un "System Professional".