Lai ērces nesabojā Lieldienas: Kā izvēlēties repelentus?
Līdz ar siltā un saulainā laika atgriešanos mostas arī ērces, kas var sagādāt nepatīkamus pārsteigumus vai pat nopietni apdraudēt veselību. Lai Lieldienās ērces nesagādātu rūpes, vērtīgus padomus repelentu izvēlē sniedz farmaceite.
Alerģijas pavasarī: 5 biežāk uzdotie jautājumi un atbildes
Ja ir alerģija pret ziedputekšņiem, nemaz nevajag daudz – pietiek ielikt vāzē bērzu zarus plaucēšanai un, lūdzu – šķaudīšana, klepošana, acu asarošana klāt! Atbildes uz apkopotajiem visbiežāk cilvēku uzdotajiem jautājumiem par alerģijām pavasarī sniedz farmaceite.
Aizsmakusi balss: Iemesli, ieteikumi un ārstēšana
Laikā, kad gaisā jau jūtam tuvojamies pavasari, un saule spīd arvien spožāk, tā vien gribas atstāt cepures un šalles mājās, atpogāt jaku vai mēteli un ļauties pavasara dvesmām. Tomēr, kamēr laika apstākļi ir mainīgi un joprojām izplatīti ir vīrusi, nedrīkstam būt pārgalvīgi, jo tas var veicināt balss aizsmakumu un balsenes iekaisumu.
Pirmās palīdzības ABC: Kas ikvienam jāzina par pirmās palīdzības sniegšanu?
Ikdienas gaitās un rutīnā neaizdomājamies par to, ko darītu, ja nokļūtu situācijā, kurā vajadzētu sniegt pirmo palīdzību. Tikai 26% Latvijas iedzīvotāju ir pārliecināti, ka spētu sniegt pirmo palīdzību nepieciešamības gadījumā, noskaidrots pērn aptaujā.
Ūdeņraža peroksīds ir pagātne: Kā apstrādāt brūces, lai tās ātrāk dzītu?
Esam pieraduši, ka pie jebkura veida brūcēm un pušumiem uzreiz ķeramies pie ūdeņraža peroksīda šķīduma, lai dezinficētu un apstrādātu brūci. Taču izrādās, ka ūdeņradis un tā izmantošana ne vienmēr ir efektīvākais ārstēšanas līdzeklis, jo mūsdienās medicīna un brūču apkopšanas metodes turpina attīstīties straujiem soļiem.
Kam šobrīd jābūt mājas aptieciņā? Skaidro eksperti
Pavasaris tradicionāli ir tīrības laiks, tādēļ tas ir īstais brīdis, lai caurskatītu un sakārtotu arī mājas aptieciņas saturu. Kādiem medikamentiem tajā jāatrodas, lai saslimšana nepārsteigtu nesagatavotus? Vai mājas aptieciņā šobrīd jātur arī joda medikamenti?
Naktssveces eļļa – zelta vērtē ne tikai sievietes veselībai
Līdzekļiem, ko izmanto tautas medicīnā, reizēm piedēvē placebo efektu, bet to noteikti nevar teikt par naktssveces eļļas lietošanu. Pateicoties tās bagātīgajam un vērtīgajam sastāvam, šo eļļu kā uztura bagātinātāju iesaka gan pie ginekoloģiskām, gan endokrinoloģiskām problēmām, arī lai uzlabotu ādas stāvokli, mazinātu sāpes locītavās un regulētu holesterīna līmeni asinīs.
Jods: Kad to lietot un kad NELIETOT?
„Aptiekās pieprasījums pēc joda preparātiem un uztura bagātinātājiem pieaudzis,” stāsta farmaceits. „Taču, kā jau to tikko arī norādījusi Veselības ministrija, joda profilakse nav “zāles pret radiāciju” un var nopietni apdraudēt veselību,” norāda farmaceits, sīkāk raksturojot situāciju, kas vedina jodu pastiprināti iegādāties, kādos gadījumos lieto jodu un kas ir radioaktīvais jods.
6 svarīgas minerālvielas un vitamīni organisma stiprināšanai
Lai ikdienā justos labi un spētu veiksmīgāk atvairīt saslimšanas, organismam ir būtiski uzņemt visas nepieciešamās minerālvielas un vitamīnus. Tādēļ pilnvērtīgs un sabalansēts uzturs ir īpaši svarīgs. Tomēr diemžēl ne vienmēr spējam pareizi un pilnvērtīgi saplānot savu ēdienkarti.
Covid-19 tests ir veikts. Ko darīt tālāk? Iesaka farmaceits
Pašlaik vienlaikus slimo daudz iedzīvotāju, un laboratorijas Covid-19 noteikšanai testē lielu paraugu apjomu, vienlaikus sabiedrība liek lietā individuāli veicamos paštestus. Sniedzot noderīgus ieteikumus turpmākai rīcībai, ja simptomi brīdina, ka, visticamāk, Covid-19 ir klāt, atgādina farmaceits.