Medikamentu trūkums Latvijā: Kā rīkoties? Skaidro farmaceite
Līdzīgi kā Eiropu arī Latviju šobrīd īslaicīgi skar medikamentu deficīts, kas nozīmē to, ka farmācijas nozarē trūkst zāles, kas var palīdzēt mazināt dažādus gripas, Covid-19 un saaukstēšanās simptomus, piemēram, paaugstinātu temperatūru, aizliktu degunu un kakla sāpes.
Melatonīns: Kāda ir tā nozīme organismā un kad to uzņemt papildus?
Pilnvērtīgs miegs ir labas veselības priekšnoteikums – tas ļauj ķermenim atjaunoties, nodrošina mūs ar enerģiju un dzīvesprieku, turklāt no miega daudzuma un kvalitātes atkarīga virkne organisma funkciju, tai skaitā imunitāte un smadzeņu darbība.
Viedoklis: Medikamentu pieejamības atslēga – vietējie ražotāji
Nav noslēpums, ka nu jau vairākus mēnešus akūti trūkst zāļu gan aptieku plauktos, gan slimnīcās. Kāpēc tā? Lai gan Latvijas farmācijas nozarei ir daudz, ko piedāvāt – izcila zinātniskā bāze, vērtīgas tradīcijas, patiešām kvalitatīvi un konkurētspējīgi produkti, tomēr 95% zāļu tirgus veido importa produkti
8 padomi pareizai zāļu lietošanai: Iesaka farmaceite
Pašreizējā ziemas periodā medikamentu lietošana biežāk nepieciešama arī tiem, kuri slimo pavisam reti, savukārt tiem, kuriem sezonālā saslimšana ir vēl papildu slogs vienai vai pat vairākām hroniskām slimībām, šis periods var būt īpaši izaicinošs, norāda farmaceite.
Vai bērnam ziemā nepieciešams dot papildu vitamīnus? Skaidro pediatre
Ziemas sezonā vecākiem nereti rodas jautājums, vai bērnam papildus ikdienas uzturam būtu vajadzīgi arī aptiekā nopērkamie vitamīni. Un, ja nepieciešams, tad kādus iegādāties? Ieteikumos par vitamīnu lietošanu bērniem dalās pediatre.
ZVA: Aptieku karte un Zāļu reģistrs – noderīgi tiešsaistes rīki zāļu nepieciešamības gadījumā
Lai veicinātu sabiedrības informētību par tuvējās apkārtnes aptiekām, īpaši pirmssvētku laikā, un par zāļu pieejamību, Zāļu valsts aģentūra (Aģentūra) atgādina, ka tās tīmekļvietnē ir pieejama Aptieku karte un Zāļu reģistrs.
Kā pareizi lietot uztura bagātinātājus? Skaidro farmaceite
Ziemā bieži vien papildus ikdienas uzturam izlemjam lietot arī uztura bagātinātājus. Vīrusu izplatība pieaug, turklāt mainās arī mūsu ēdienkarte – vairs nav plašā klāstā pieejami vitamīniem bagātie vietējie zaļumi, augļi un ogas.
Kā vislabāk nodrošināt organismu ar vajadzīgo D vitamīna devu? Skaidro farmaceite
Lai organisms spētu pilnvērtīgi funkcionēt, tam regulāri nepieciešams uzņemt noteiktu daudzumu vitamīnu. Ikkatrs no tiem pilda atšķirīgas funkcijas un ir vitāli svarīgs, lai palīdzētu saglabāt stipru veselību, labu pašsajūtu un nemainīgi augstu dzīves kvalitāti.
Kā pareizi uzņemt uztura bagātinātājus? Stāsta farmaceite
Bezrecepšu, recepšu medikamentu un uztura bagātinātāju efektivitāte lielā mērā atkarīga gan no laika, kad tos lieto, gan no savstarpējās mijiedarbības ar pārtiku vienam ar otru, ja tiek uzņemti vairāki preparāti vienlaikus. Kādēļ ir ļoti būtiski nopietni uztvert to, kas rakstīts zāļu un uztura bagātinātāju instrukcijā, un zināt, vai preparāts jālieto tukšā dūšā, ēšanas laikā vai tūlīt pēc ēšanas, stāsta farmaceite.