medicine.lv skaitļos

Lietotāji online467
Aktīvie uzņēmumi12826
Nozares raksti1594
Ekspertu atbildes21477
Farmaceite: Ādas kopšanas līdzekļi ir efektīvi tikai tad, ja tos lieto pareizi : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Farmaceite: Ādas kopšanas līdzekļi ir efektīvi tikai tad, ja tos lieto pareizi

Kāds teiks: kas tur ko nezināt? Tomēr tā nav – ādas kopšanas process, kas izpildīts saskaņā ar rekomendācijām, noteikti sniegs ādai lielāku labumu, turklāt tas nebūt nav sarežģīti. Gluži otrādi – tas atvieglos ikdienu un, iespējams, arī ietaupīs naudu.

“Aptiekā iegādājamiem kosmētikas līdzekļiem jeb dermokosmētikai ir kāda milzīga priekšrocība,” stāsta “Mēness aptiekas” farmaceite Ērika Pētersone. “Ikdienā strādājot ar šiem līdzekļiem un arī tos lietojot, vienlaikus uzkrājam gan zināšanas gan praksi par ādas kopšanas stratēģiju un secīgumu,” farmaceite salīdzina ādas kopšanas līdzekļus ar orķestri – tajā katra kosmētikas līnija pārstāv mūzikas instrumentu grupu un katrs līdzeklis – kādu mūziķi. Tikai spēlējot kopā un īstajā brīdi, panākams pilnskanīgs priekšnesums.

Dušas rituāls

Daudziem cilvēkiem iešana dušā ir rituāls, katru produktu lietojot secīgi, soli pa solim. Piemēram, pēc nosusināšanas seja un kakls tiek apstrādāti ar losjonu, tad uzklāts kāds serums, savukārt ķermeņa ādā iemasēts tam paredzēts mitrinošs losjons vai krēms. Kamēr āda nožūst, ir laiks iztīrīt zobus. Nākamais solis – krēms ādai ap acīm un sejas ādas mitrinātājs. Kamēr tas uzsūcas ādā, var ieziest (vai izsmidzināt) dezodorantu. Visbeidzot, var klāt SPF jeb saules aizsargfaktoru saturošu līdzekli. Tēmu par dekoratīvo kosmētiku (starp citu, arī tai var būt kopjošas īpašības), šoreiz liksim malā.

Izdarīts tik daudz! Tomēr, paskatoties uz savu ādu tā nešķiet ideāla. Nu, vismaz ne ieguldīto pūļu un resursu ziņā. Te pūtīte, te sausas ādas plankumiņš, citviet āda zvīņojas, šur tur – pa kādam nelielam defektam. Arī krāsa šķiet blāva, daždien – gluži neveselīga. Neizbēgami rodas jautājums: vai es pietiekami labi kopju savu ādu un vai tas viss tiešām ir vajadzīgs?

Banner 280x280

“Ideālā, es pat teiktu utopiskā, gadījumā būtu regulāri jāapmeklē dermatologs un jāsaņem individuāli izstrādātas ādas kopšanas rekomendācijas, ko laiku pa laikam piekoriģē, kā arī jāapstrādā visi ādas “negludumi”. Taču, ja to darītu visi un patiesi regulāri, pasaulē aptrūktos dermatologu, tas būtu dārgi, turklāt dermatologi tomēr nodarbojas ar ādas slimībām un nereti nemaz tik labi nepārzina ikdienas kosmētikas līdzekļu spektru, ja vien nav papildus specializējušies kosmetoloģijā,” saka farmaceite un piebilst, ka arī pēdējā gadījumā šie speciālisti nereti izcili pārzina galvenokārt īpašu procedūru spektru un aktīvās vielas ārstnieciskās kosmētikas līdzekļos.

Farmaceite uzsver, ka, lai arī dermokosmētika paredzēta noteiktu uzdevumu risināšanai, tā domāta arī ādas kopšanai ikdienā ne tikai konkrētiem ādas tipiem, bet arī citām specifiskām vajadzībām.

Farmaceite izklāsta, kā uzklāt ādas kopšanas līdzekļus, kuras sastāvdaļas vajadzētu (un nevajadzētu) lietot kopā, kā arī uzskaita biežāk pieļautās kļūdas ādas kopšanā.

Kāpēc ir svarīgi pareizi uzklāt ādas kopšanas līdzekļus?

Lai gūtu maksimālu labumu no katra produkta, palielinot aktīvo sastāvdaļu uzsūkšanos, ir svarīgi saprast dažas vienkāršas patiesības. Piemēram, ja vispirms klāj biezas konsistences līdzekli vai barojošu eļļu, tā samērā blīvi pārklās ādu. Tā arī ir šo līdzekļu galvenā funkcija – izveidot aizsargslāni. Taču, ja pēc tam klāsi vēl kaut ko, piemēram, mitrinošu līdzekli vai serumu, nesasniegsi maksimālo otrā līdzekļa uzsūkšanos un tas netiks pilnībā absorbēts.

Kāda ir pareizā secība?

Sejas kopšanas līdzekļus uz ādas klāj, sākot ar vieglāko produktu, un tad pāriet uz treknāko, barojošāko un faktūras ziņā biezāko. Ja rītu sāc ar ādas tīrīšanu, pēc tam uzklāj vieglāko kosmētikas līdzekli, piemēram, serumu. Tad klāj mitrinātāju, kas absorbēsies serumā, un kā pēdējo – saules aizsargkrēmu. Iespējams, mitrinātājs būs apvienots ar aizsargfunkciju vai SPF faktors pievienots tonējošajam līdzeklim. Tādā gadījuma ādas kopšana būs vēl vienkāršāka.

Kā atšķiras ādas kopšana no rīta un vakarā?

No rītiem lietojamo sejas kopšanas līdzekļu mērķis ir aizsardzība, bet pirms naktsmiera svarīga loma ir ādas atjaunošanai. Antioksidantu serums, tostarp C vitamīnu saturošs, ir ideāli piemērots lietošanai no rīta, jo tas var palīdzēt aizsargāt pret saules bojājumiem, brīvajiem radikāļiem un piesārņojumu. Protams, pirms došanās ārā ir būtiski uzklāt saules aizsargkrēmu – tas jādara vienmēr (arī ziemā), kad ādu var skart atklāti saules stari. Jāpatur prātā, ka starojums tiek arī cauri mākoņiem.

Pirms naktsmiera kā viens no izvēles līdzekļiem var būt serums, kas satur retinolu vai retinoīdus. Noderīgi zināt, ka saules stari var nelabvēlīgi mijiedarboties ar retinolu, tādēļ to saturošu līdzekli nevajadzētu lietot dienā, atklātos saules staros.

Kādi produkti vai sastāvdaļas vienmēr būtu jālieto kopā?

Saderīgi ir C vitamīns, E vitamīns un saules aizsargkrēms

Gan C, gan E vitamīns ir spēcīgi antioksidanti, tāpēc bieži vien tos lieto kopā ar SPF aizsargfaktoru saturošiem līdzekļiem. No rītiem, lietojot ādas kopšanas līdzekļus, kas bagātināti ar šiem vitamīniem, tie pasargās ādu no saules staru izraisītiem bojājumiem, piesārņojuma un brīvo radikāļu radītā kaitējuma.

Roku rokā “strādā” arī ūdens, hialuronskābe un mitrinātājs

Hialuronskābi saturošus produktus vajadzētu uzklāt ar samitrinātiem pirkstu galiem un/vai uz mitras ādas, jo šī sastāvdaļa absorbē ūdeni, tādējādi notiek intensīvāka mitrināšana. Virs hialuronskābes produkta uzklāj mitrinošu līdzekli, lai nofiksētu efektu.

Sausai ādai lieliska kombinācija ir retinols un mitrinātājs

Retinols vai retinoīdi var būt arī kairinoši un sausinoši, un tos nevajadzētu lietot uzreiz pēc sejas mazgāšanas. Pirms vai pēc retinola vai retinoīda lietošanas vienmēr jālieto mitrinošs līdzeklis. Ja āda ir īpaši jutīga, vispirms ieteicams uzklāt mitrinošu līdzekli un pēc tam retinolu vai retinoīdu. Pēc tam, ja nepieciešams, mitrinošo līdzekli var klāt vēlreiz.

Kādas ir biežākās kļūdas ādas kopšanas līdzekļu lietošanā?

Visa ir pārāk daudz

Ja āda ir apskārtusi, zvīņojas, ir dedzinoša vai kairināta sajūta, vai arī uzliesmo kāda ādas problēma, piemēram, rozācija vai pinnes, iespējams, ir jāatgriežas pie pamatiem. Dažreiz tas nozīmē lietot tikai tīrīšanas līdzekli un mitrinātāju. Pēc tam soli pa solim (nevis visus produktus vienlaikus) jāatsāk ierastais kopšanas līdzekļu režīms. Ja atkal radīsies kairinājums, būs skaidrs, kurš no produktiem to ir izraisījis.

Kopā lietoti kairinoši produkti

Retinols un eksfolianti var izraisīt ādas apsārtumu, lobīšanos un dedzināšanu, un tos nevajadzētu lietot kopā. Tā vietā var izmantot, piemēram, glikolskābi vienu vai divas reizes nedēļā, bet retinolu – pārejos vakaros.

Kopšanas līdzekļa ir par daudz

Lietojot pārāk daudz viena līdzekļa, piemēram, desmit pilienus seruma ieteicamo trīs līdz četru pilienu vietā, var rasties ādas kairinājums. Turklāt tas nozīme arī lieku naudas tērēšanu! Lai viegli noklātu sejas ādu, nepieciešami tikai daži pilieni.

Kāda cita rutīnas kopšana

Ādas kopšanas rutīnai ikvienam vajadzētu būt individuāli piemērotai – tā nebūs precīzi tāda pati kā māsai vai labākajai draudzenei, jo viņu ādas kopšana var nebūt piemērota tavam ādas tipam vai konkrētai ādas problēmai. Tātad – sava ādas kopšanas rutīna jāizveido atbilstoši ādas tipam (sausa, jutīga, taukaina vai kombinēta) un specifiskajām vajadzībām. Noteikti ieteicams izmantot dermokosmētiku – aptiekā iegādātus līdzekļus, kas paredzēti tieši konkrētu ādas problēmu risināšanai.

Cik ilga ir pauze starp katra produkta uzklāšanu?

Pirms uzklāt nākamo līdzekli, būtu jāuzgaida, lai uzsūcas pirmais. Ja plānā ir citi vannas istabas rituāli, piemēram, jātīra zobi, to var darīt starp līdzekļu uzklāšanu, tā dodot katram no tiem nedaudz vairāk laika uzsūkties. Taču kvalitatīvi mūsdienu ādas kopšanas līdzekļi parasti labi uzsūcas arī tad, ja laiks ir ierobežots (rīta steigā), tiesa pie nosacījuma, ka tie uzklāti pareizā secībā.

Kam noteikti jābūt ādas kopšanas līdzekļu plauktā?

Jāpatur prātā, ka ikdienā vajadzētu veikt vismaz trīs galvenās darbības ādas veselībai: attīrīšanu, tonizēšanu un mitrināšanu. Farmaceite uzsver, ka neatkarīgi no ādas tipa un individuālajām vajadzībām ikvienam mājās vajadzētu būt:

 • līdzeklim ādas attīrīšanai, kas ir piemeklēts atbilstoši ādas tipam un (ne mazāk svarīgi!) vecumam. Pusaudzis nevar veikt sejas attīrīšanu ar to pašu līdzekli, ko mamma lieto dekoratīvās kosmētikas noņemšanai;
 • pīlingam vai maigam sejas skrubim, ko var lietot vienu divas reizes nedēļā, lai noņemtu atmirušās ādas šūnas;
 • tonikam jeb līdzeklim ādas tonizēšanai, kas palīdzēs savilkt poras, likvidēt atlikušos netīrumus un atsvaidzināt ādu;
 • mitrinošam līdzeklim, kas uzlabo vai atjauno mitruma līmeni ādā;
 • saules aizsargkrēmam, kas pasargās ādu no priekšlaicīgas fotonovecošanas.

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Uzņēmumi, saistīti ar raksta tematiku nozarē "Dermatoloģija, veneroloģija / ādas veselība":

Uzņēmumi nozarē "Dermatoloģija, veneroloģija / ādas veselība"

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

Nedēļas tēma

Āda kā spogulis. 7 izplatītas ādas problēmas un to cēloņi

Āda kā spogulis. 7 izplatītas ādas problēmas un to cēloņi

Āda atspoguļo daudzu organismā notiekošo procesu izpausmes, īpaši pavasarī, jo ziemas sezonā ne vienmēr izdodas pilnvērtīgi parūpēties par sevi un savu ķermeni. Sekas pamazām sakrājas un parāda savu īsto "seju". Uzzināsim par anti-age medicīnas ārsta-kosmetologa-nutriciologa rekomendācijām 7 populārāko ādas problēmu novēršanai!

Aktuālie piedāvājumi

Dabiska sejas kopšanas kosmētika – kā izvēlēties sev piemērotāko?

Dabiska sejas kopšanas kosmētika – kā izvēlēties sev piemērotāko?

Apjukt sejas kopšanas līdzekļu piedāvājumā šobrīd ir vieglāk nekā jebkad. Mārketinga saukļu un zīmolu solījumu džungļos izdarīt pareizās izvēles, nekaitējot savai ādai un vienlaikus nepārmaksājot par ādas kopšanas līdzekļiem, ir izaicinājums. Uzzināsim, kāpēc izvēlēties dabiska sastāva ādas kopšanas līdzekļus un kas jāzina, tos izvēloties?

Ko ievērot, atsākot fiziskas aktivitātes. Komentē fizioterapeits

Ko ievērot, atsākot fiziskas aktivitātes. Komentē fizioterapeits

Pavasaris ienes ne vien vairāk saules gaismas, bet arī lielāku motivāciju pievērsties sportiskām aktivitātēm. Ir būtiski piedomāt, kā atsākam šīs fiziskās aktivitātes – skriešanu, nūjošanu, soļošanu u.c. Fizioterapeite Aiga Korpa dalās ar ieteikumiem, ko ņemt vērā ikvienam aktīvas dzīves piekritējam. 

Mūsdienīga pieeja – rehabilitāciju arvien biežāk izvēlas profilaksei

Mūsdienīga pieeja – rehabilitāciju arvien biežāk izvēlas profilaksei

Jo savlaicīgāk pievēršas profilaksei un rūpēm par savu veselību preventīvos nolūkos, jo ilgāk cilvēks dzīvo bez sūdzībām par pašsajūtu un nopietnām diagnozēm. Veselīgi ēst, dzīvot aktīvu dzīvesveidu, regulāri veikt skrīninga izmeklējumus – šo profilaktisko pasākumu kopumu arvien biežāk cilvēki izvēlas papildināt ar rehabilitācijas kursu pašsajūtas uzlabošanas nolūkos, ko piedāvā kūrorta rehabilitācijas centrs "Jaunķemeri".

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: HealthAid Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram

Testa rezultāti: HealthAid Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram

Janvārī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "HEalthAid Baltics" piedāvāja testēt uztura bagātinātāju Digeston® PLUS gremošanas komfortam un zarnu darbības līdzsvaram. 

“Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai

“Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt augu ekstraktu uztura bagātinātāju “Evening Formula” nervu sistēmas nomierināšanai.

Francijas ražotāja Biocyte Prebiotiskā sejas maska

Francijas ražotāja Biocyte Prebiotiskā sejas maska

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar "Baltic Beauty Prof" piedāvā testēt Prebiotisko sejas masku.

RUUTe sejas krēms un serums ar peptīdiem – kad daba un zinātne satiekas vienkopus

RUUTe sejas krēms un serums ar peptīdiem – kad daba un zinātne satiekas vienkopus

Februārī Medicine.lv sadarbībā ar Ineses Vasiļevskas veidoto zīmolu RUUTe® piedāvā testēt dienas krēmu un koncentrētu serumu ar peptīdiem.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Fizioterapija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Fizioterapija: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika - integrēta pieeja sievietes veselībai. Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.

Dinsbergas klīnika, Dr. Inese Martišune: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Inese Martišune: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika - integrēta pieeja sievietes veselībai. Klīnikā pieejams plašs speciālistu, diagnostikas un procedūru spektrs, lai sieviete visos sievietes dzīves periodos varētu saņemt visus nepieciešamos pakalpojumus vienuviet.

Uzņēmums, kura darbības sfēra var būt līdziga raksta tematikai:

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Medicine.lv, Latvijas veselības portāls

Kontakti

 1. +371 67770711
 2. +371 67770727
 3. serviss@latvijastalrunis.lv
 4. https://medicine.lv/
 5. +371 67770557
 6. redakcija@medicine.lv

Darba laiks

 • P.800-1700
 • O.800-1700
 • T.800-1700
 • C.800-1700
 • P.800-1600
 • S.-
 • Sv.-

Juridiskie dati

 1. 40003050681
 2. 27.12.1991
 3. 17.10.2003
 4. Rīga, Blaumaņa iela 38/40, LV-1011
 5. 2022

Apraksts

Vērtīgi padomi par veselību, uzturu, rehabilitāciju, skaistumkopšanu, farmāciju, veselīgu dzīvesveidu kā iedzīvotājiem, tā profesionāļiem. Portālā ir iespēja uzdot sev interesējošo jautājumu ārstiem-speciālistiem, piedalīties foruma diskusijās, kā arī atrast vajadzīgo preci vai pakalpojumu - pieejama informācija par vairāk nekā 12 000 nozares uzņēmumu. Ja tev ir medicīnas jomas uzņēmums vai esi nozares profesionālis - tava mērķauditorija ir portālā medicine.lv! Pastāsti par savu pakalpojumu vai preci, uzlabo atrodamību, stiprini reputāciju un iegūsti jaunus klientus, izvietojot portālā biznesa profilu, rakstus un banerus, kā arī izmantojot citus digitālā mārketinga risinājumus!

 
Vairāk

Atslēgvārdi

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība.

Medicīna, farmācija, rehabilitācija, veselība, ambulatorā palīdzība, ambulance, stacionārs, acu ārsts, ārstu komisijas, ārstu privātprakses, privātprakses, doktorāti, speciālisti, poliklīnika, poliklīnikas, veselības centri, dermatoloģija, diagnostika, elpceļu, plaušu slimības, endokrinoloģija, diabēts, fitoterapija, fleboloģija, vēnu saslimšana, gastroenteroloģija, gremošanas sistēma, ginekoloģija, dzemdības, kardioloģija, sirds un asinsvadu slimības, laboratorija, medicīnas iekārtas, instrumenti, piederumi, palīglīdzekļi, medicīnas literatūra, narkoloģija, atkarību ārstēšana, neiroloģija, nervu sistēmas saslimšanas, onkoloģija, ļaundabīgie audzēji, osteopātija, osteoporoze, otorinolaringoloģija, otolaringologs, LORS, pediatrija, bērnu veselība, plastiskā ķirurģija, rekonstruktīvā ķirurģija, podoloģija, pēdu aprūpe, vakcinācija, psiholoģija, psihoterapija, psihiatrija, reimatoloģija, kaulu, locītavu un saistaudu slimības, seksopatoloģija, seksuālā veselība, slimnīca, slimnīcas, stacionārs, traumatoloģija, ortopēdija, ķirurģija, triholoģija, matu veselība, uroloģija, veneroloģija, ādas veselība, zobārstniecība, mutes veselība, farmācija, homeopātija, medikamentu ražošana, aptiekas, rehabilitācija, fizioterapija, pirts, sauna, skaistumkopšanas salons, SPA, Biokosmētika, frizētavas, sanitārie dienesti, sociālā aprūpe, solārijs, veselības apdrošināšana, veselīgs uzturs, produktu testi, produktu atsauksmes, ziņas, medicīna enciklopēdija, digitālie pakalpojumi, reklāmraksti, baneri, biznesa profils, SEO, medicīnas ziņas, veselības padomi.


Vairāk

Saistītie resursi

Foto 7

medicine.lv aktuālie piedāvājumi
medicine.lv jautājumi un atbildes
medicine.lv meklēšana uzņēmumos
medicine.lv populārā medicīnas enciklopēdija pme
medicine.lv raksti
medicine.lv vizuālā reputācijas kampaņa
medicine.lv ziņas

Mājas lapa internetā