Kā izsargāties no nevēlamas grūtniecības un seksuāli transmisīvām slimībām? Stāsta farmaceite
Vasaras festivālu piedāvājums ir ne tikai laiks ceļojumiem, mūzikai un dejām, bet arī jaunas iepazīšanās iespējām, plaukstošai mīlestībai, esošo attiecību stiprināšanai. Šo pozitīvo emociju uzplūdu iespaidā 2024. gada pavasarī kāds pāris var sagaidīt arī savu bērniņu, kā tas dzīvē arī notiek! Skaisti, ja tas ir plānots un sen gaidīts notikums, bet, ja nē, farmaceite atgādina par iespēju izsargāties no grūtniecības iestāšanās un arī seksuāli transmisīvām slimībām.
Kā parūpēties par intīmo kopšanu vasaras sezonā? Stāsta farmaceite
Intīmā veselība ir viens no labas pašsajūtas stūrakmeņiem – nereti tieši citiem nemanāmās delikātās problēmas var sagādāt vislielāko diskomfortu. Lai gan vasaras karstie laikapstākļi var būt īsts izaicinājums intīmajai higiēnai, ievērojot dažus nosacījumus, iespējams nodrošināt labu pašsajūtu un justies ērti un pārliecināti gan vasarā, gan visa gada garumā.
Ko ņemt līdzi uz festivālu? Konsultē farmaceite
Vasara ir atvaļinājumu, izbraucienu un festivālu laiks! Lai pilnvērtīgi izbaudītu visu, ko vasaras festivāli sniedz, jāņem vērā pamatnoteikumi savas veselības uzturēšanai un labsajūtai. Kas būtu jāiekļauj vasaras festivālu aptieciņā un kā sevi pasargāt no saules apdegumiem, karstuma dūriena un vēdera likstām, skaidro klīniskā farmaceite.
Tulznas: Kā no tām izvairīties un kā ārstēt?
Vasara nebūt vēl nav galā un visticamāk kādā aizraujošā pastaigā vai pārgājienā dosies daudzi. Kā parūpēties par to, lai tulznas, kas, ilgstoši staigājot, īpaši vasarā nereti rodas pat ienēsātos apavos, nesabojā iešanas prieku?
Elektriskās zobu birstes: revolūcija mūsdienu zobu higiēnā Reklāmraksts
Elektriskās zobu birstes ir kļuvušas arvien populārākas ne tikai zobārstniecības speciālistu, bet arī regulāru lietotāju vidū. Noskaidrosim, kādas priekšrocības piedāvā elektriskā zobu birste!
VNS terapija – efektīvs ierocis cīņā ar epilepsiju
Epilepsija mēdz izpausties ļoti dažādi, un ne vienmēr ir tā, kā to klasiski iztēlojamies – ar krišanu, krampjiem un putām no mutes. Epilepsijas rašanās iemesli bieži nav līdz galam zināmi. Atkarībā no slimības smaguma un novērojamiem simptomiem tiek pielietotas dažādas epilepsijas ārstēšanas metodes.
Ko būtiski zināt par dzemdes kakla vēža skrīningu? Stāsta eksperte (INTERVIJA)
Ir ļoti daudz nepatīkamu procedūru, uz kurām sievietes iet, piemēram, vaksācija, lāzerepilācija, injekcijas, ko lieto skaistumkopšanā, permanentais grims utt. Tās ir pat sāpīgas procedūras, bet dzemdes kakla vēža skrīninga citoloģijas uztriepes paņemšana tiek veikta ar mazu birstīti un pati procedūra, analīzes paņemšana ilgst piecas sekundes.
Saule un pigmentācijas plankumi: Iemesli, aizsardzība un profilakse
Saulainā laikā vairāk saskaramies ar pigmenta plankumu parādīšanos uz ādas, kā arī ādas tonis mēdz kļūt nevienmērīgāks. Kādi ir galvenie iemesli un vai iespējams tos novērst? Stāsta dermatoloģe un klīniskā farmaceite.
Kā noņemt gredzenu no pietūkuša pirksta un kad tā ir ārkārtas situācija? Stāsta farmaceite
Uz pirksta iestrēdzis gredzens vasarā, kad karstuma dēļ mēdz rasties tūska, vai, kas pavisam traki, tūkums strauji iestājas pēc kukaiņa, piemēram, bites dzēliena, ir visai iespējama un bieža parādība. Farmaceite un uzsver, ka šādos brīžos var pat izvērsties dzīvībai bīstama situācija, jo rota pārvēršas par mazu žņaugu, ietekmējot visu asinsriti.
Otīts jeb peldētāja auss: Kā atpazīt auss iekaisumu un pasargāt ausis peldoties?
Viena no bieži sastopamām vasaras sezonas kaitēm ir ārējās auss iekaisums jeb otīts, ko mēdz dēvēt arī par peldētāja ausi. Ne velti – lai gan auss iekaisumu iespējams piedzīvot arī citu faktoru ietekmē, tomēr visbiežāk otīts veidojas pēc peldes, kad ārējās auss ejā nokļūst mitrums, tādējādi veicinot baktēriju un sēnīšu vairošanos, kas, savukārt, sekmē iekaisuma attīstību.