Vērtīgas svaigu zāļu tējas veselības veicināšanai vasarā: Iesaka farmaceite
Latvijas daba ir dāsni apveltīta ar dažādām dabas veltēm, no kurām pagatavot garšīgus un veselīgus dzērienus. Kurus ārstniecības augus izmantot zāļu tēju pagatavošanai, stāsta aptieku tīklu farmaceite.
Hepatīts – nebūt ne vienīgais aknu drauds: Kāpēc ir vērts pārbaudīt aknu veselību?
28. jūlijā tiek atzīmēta Pasaules hepatīta diena. Ik gadu vairāk nekā vienu miljonu nāves gadījumus pasaulē izraisa B un C hepatīta infekcija. Dati liecina arī to, ka dažādās iedzīvotāju grupās visā pasaulē aknu veselība pasliktinās, un hepatīts ne būt nav vienīgais drauds.
Zobu higiēna: Kā pareizi kopt zobus un no kā labāk izvairīties?
Iespējams, tavi mutes higiēnas paradumi nav mainījušies gadiem ilgi un tiem pilnībā uzticies. Vai tie patiešām ir ideāli? Kas būtu noteikti jādara un no kā vajadzētu izvairīties?
3 senioru veselības pazīmes, kam pievērst īpašu uzmanību: Iesaka ārsti
Dzīvē iekārtots, ka vecāki un vecvecāki ir tie, kas no mazotnes rūpējas par jaunākajiem dzimtas pārstāvjiem, nododot savu gudrību un dzīves mācības. Tomēr pienāk brīdis, kad īpaša uzmanība nepieciešama ģimenes senioriem, jo fiziskas un emocionālas izmaiņas ir daļa no dabiskā novecošanās procesa
7 soļi vēdera labsajūtai vasarā
Vasaras siltajā laikā ēdiens var ātrāk sabojāties. Turklāt parasti arī vairāk uzņemam svaigus dārzeņus, zaļumus, ogas, kuri diemžēl ne vienmēr tiek pietiekami labi nomazgāti. Šie un citi faktori var ietekmēt saindēšanās risku. Kā pasargāt sevi no pārtikas saindēšanās un vēdergraizēm un ko darīt, ja tas tomēr noticis, stāsta ģimenes ārste un farmaceits.
Iedarbīgas metodes PMS mazināšanai: Iesaka farmaceite
To, kas slēpjas aiz burtiem PMS, zina līdz pat 90 % sieviešu, kuras ik mēnesi piemeklē premenstruālais sindroms. “Uzskata, ka premenstruālais sindroms visbiežāk skar tās sievietes, kuru darba specifika saistīta ar paaugstinātu stresu,” teic sertificētā farmaceite.
Gatavojam mazuļa pūriņu: Kādas higiēnas preces un medikamentus tajā likt?
Mazuļa piedzimšana noteikti ir viens no skaistākajiem, bet tajā pašā laikā arī satraucošākajiem notikumiem vecāku dzīvē. Kā izvēlēties higiēnas preces un medikamentus mazuļa pirmajam pūriņam? Aicinām iepazīties ar Bērnu klīniskās universitātes pediatres Dairas Brenčas sagatavotajiem padomiem.
Bērns nestaigā: Iespējamie iemesli un risinājumi
Agrāk bija pieņemts, ka bērnam, kurš sasniedzis gada vecumu, jau vajadzētu staigāt vai vismaz spert pirmos patstāvīgos soļus. Bet ko darīt, ja mazulis šajā vecumā to vēl nedara? Par iespējamiem risinājumiem stāsta kustības un stājas eksperte, fizioterapeite.
Ko stāsta aknu rādītāji asins analīzēs?
Aknas ir spēcīgs un organismam ārkārtīgi nozīmīgs orgāns ar daudzām funkcijām. Viss, ko ēdam un dzeram, iziet caur aknām! Tomēr, lai cik stipras ir aknas, tās ir iespējams “sabojāt”. Kādi rādītāji asins analīzēs liecina par aknu veselības problēmām?
Bērns vecāku gultā – līdz kādam vecumam tas ir pieļaujams?
Nav noslēpums, ka vecāki reizēm izvēlas gulēt vienā gultā ar bērnu “mīļā miera labad”. Visbiežāk to skaidro, sakot, ka bērns citādi nevar aizmigt un bieži mostas, tāpēc beigu beigās neizguļas neviens, vai arī bērns protestē, ja neguļ kopā ar vecākiem.