Ko darīt, ja pazudusi balss, un kā profilaktiski parūpēties par kakla veselību?
Hokeja čempionāts spoži aizvadīts, jūtot līdzi gan ar sirdi, gan balsi. Tiesa gan, daudziem līdzi jušanas priekā to sanācis stipri pārslogot. Taču vasaras sezona ar Dziesmu svētkiem, kas vienos tūkstošiem balsu, un daudziem mūzikas festivāliem vēl tikai priekšā. Kā atkal nepazaudēt balsi un ko darīt, ja tā tomēr ir noticis?
Viedoklis: Pacienta datu nepieejamība – kāpēc turpinām ar to samierināties?
Vai jūs kā pacients apzināties savu vērtību? Un vajadzības? Vai protat pajautāt, palūgt, ja vajadzīgs - pat pieprasīt to, kas jums nepieciešams? Un vēl - vai orientējaties medicīnas terminos un stresa situācijās labi uztverat jaunu informāciju? Vai jums patīk, ja lēmumi tiek pieņemti jūsu vietā?
Padomi drošākam vasaras brīvlaikam: Iesaka ģimenes ārste un farmaceits
Skolēnu ilgi gaidītais vasaras brīvlaiks ir klāt! Laiks, kad vairāk kustēties, priecāties, sportot un piedalīties visdažādākajās aktivitātēs. Vienlaikus vecākiem šis periods var sagādāt papildu bažas un satraukumus, jo aktivitātes var palielināt dažādus traumu riskus.
Kāpēc bērnam svarīgi veikt redzes skrīningu? Skaidro optometriste (INTERVIJA)
Īstenojot bērnu redzes skrīningu, iespējams savlaicīgi konstatēt redzes veselības problēmas, kuras bieži atspoguļojas pārmaiņās bērna uzvedībā. Tāpat tas ļauj pētīt un analizēt tendences dažāda vecuma sabiedrībā, un bērniem tāda laikmeta sērga ir pārspīlēta viedierīču klātbūtne.
Kā plānot vasaras brīvlaiku, lai tas paietu bez raizēm gan bērniem, gan vecākiem? Iesaka psihoterapeite
Bērnu vasaras brīvlaiks vecākiem nereti sagādā raizes: atvaļinājums darbā ir vien dažas nedēļas, bet bērni mājās veselus trīs mēnešus. Ar ko viņi nodarbosies, kas pieskatīs? Kā plānot vasaru, lai tā būtu bez raizēm gan bērniem, gan vecākiem? Konsultē ārste psihoterapeite.
Cukura diabēta attīstības risks un D vitamīns: Ko mēs vēl nezinām?
Jau labu laiku ir zināmi tādi otrā tipa cukura diabēta attīstības riska faktori kā palielināts ķermeņa svars, mazkustīgs dzīvesveids un palielināts ogļhidrātu daudzums uzturā. Tomēr, arī samazinot ķermeņa svaru un ievērojot ārsta noteiktu diētu, var neizdoties izvairīties no saslimšanas ar cukura diabētu, jo nav ņemti vērā citi faktori, kas arī ietekmē diabēta attīstību.
Padomi smēķēšanas atmešanai: Iesaka farmaceits
Atkarība no tabakas ir nopietna problēma, ar kuru nav viegli, taču ir iespējams tikt galā. Kādas sekas smēķēšana nodara ilgtermiņā, kādas ir šī postošā ieraduma atmešanas iespējas un ko ieteicams darīt pēc smēķēšanas atmešanas? Stāsta farmaceits Konstantīns Čerjomuhins.
Kā tikt galā ar satraukumu eksāmenu un aizstāvēšanu laikā? Iesaka speciālisti
Eksāmeni, noslēguma darbu aizstāvēšana, sesija, iestājpārbaudījumi… Šis laiks var būt īsts izaicinājums tiem, kas mācās un studē, radot augstu stresa līmeni, ietekmējot miega kvalitāti un arī visu ikdienu. Kā šajā posmā tikt galā ar satraukumu? Konsultē psihoterapeits un klīniskā farmaceite.
Eksperti: Stresa loma sirds veselībā – joprojām nenovērtēta
Stresa loma sirds un asinsvadu slimību attīstībā līdz šim nav tikusi pietiekami novērtēta. Klasiskie sirds veselības apdraudētāji – neveselīgs uzturs, mazkustīgs dzīves veids – ir apzināti, taču par stresa ietekmi nereti tiek aizmirsts. Šobrīd, kad politikas veidotāji strādā pie Sirds un asinsvadu slimību mazināšanas plāna, ļoti svarīgi tajā iekļaut pasākumus, kas mazina stresa ietekmi uz sirds un asinsvadu veselību.
Kā ar elpošanas palīdzību mazināt trauksmi?
Trauksme ir dabiska organisma aizsargreakcija, saskaroties ar bīstamu situāciju vai apstākļiem, kas rada stresu. Lai gan mērenās devās uztraukums spēj būt noderīgs, trauksme nereti piemeklē nepiemērotos brīžos – situācijās, kad ir svarīgi saglabāt asu prātu, mieru un nosvērtību –, turklāt, piedzīvojot trauksmi ikdienā, tiek nodarīts būtisks kaitējums cilvēka veselībai un dzīves kvalitātei.