A vitamīns jeb retinols – veselībai un skaistumam
Kā pareizi rūpēties par sejas un ķermeņa ādu ziemā un kā cīnīties ar ādas nepilnībām un grumbu veidošanos? Viena no populārākajām kosmētikas sastāvdaļām šobrīd ir retinols jeb A vitamīns, turklāt A vitamīnam ir būtiska nozīme arī vispārējā organisma veselībā.
5 soļi, kā laicīgi atklāt iedzimti augstu holesterīnu un novērst infarktu jaunībā
Tas ir mīts, ka augsts holesterīns var būt tikai gados vecākiem cilvēkiem vai cilvēkiem ar neveselīgu dzīvesveidu. Augsts holesterīns var būt arī ģenētiski pārmantots no vecākiem – to sauc par ģimenes hiperholesterinēmiju.
Trauksmes dažādās sejas: Kas par tām jāzina? Skaidro speciālists
Pēdējos četrus gadus mēs dzīvojam pasaulē, kad apkārt ir daudz stresa, baiļu un dusmu, kas var kalpot kā katalizators trauksmēm mūsos pašos. Citiem cilvēkiem tās var būt īslaicīgas, bet kādai daļai – var prasīt ilgāku laiku. Kā atpazīt trauksmi, un saprast, kuros brīžos varam palīdzēt sevi paši, bet kādās situācijās labāk meklēt speciālista palīdzību.
Kad tualetes apmeklējums sagādā mokas: Kā cīnīties pret aizcietējumu?
Apgrūtināta vēdera izeja jeb aizcietējums – delikāta problēma, par ko ierasts skaļi nerunāt, par spīti tam, ka dzīves laikā tas skāris teju katru no mums. Kāda ir aizcietējumu profilakse un kā iespējams mazināt to simptomus, stāsta Apotheka sertificētā farmaceite Alīna Fleišmane.
Kā pārziemot bez traumām? Stāsta speciāliste
Sniega kupenas, slidenas ietves, aktivitātes dabā – ziemā ir tik daudz riska momentu, kad pavisam viegli iespējams iegūt traumu. Sasitums, ja vien nav cietusi galva, protams, ir salīdzinoši maza problēma, taču ziema var sagādāt arī krietni nepatīkamākus pārsteigumus. Kā izvairīties no traumas un ko darīt, ja tomēr tā ir gadījusies?
Zobu jutīgums – problēma, kas var skart ikvienu
Ar zobu jutīgumu ir saskāries ikviens no mums, bet – kā lai saprot, vai jutīgums ir īslaicīga parādība vai arī nopietna problēma, par ko vajadzētu satraukties?
Atšifrē un izārstē atviļņa slimību! Reklāmraksts
Kņudināšana kaklā, kakla sāpes, ilgstošs krekšķis… Tās ir pazīmes, kas var liecināt par ekstraezofagālā refluksa slimību jeb laringofaringeālā atviļņa slimību. Tā pēdējos gados skar arvien vairāk cilvēku un rada neērtības ikdienā. Par slimības pazīmēm un ārstēšanu stāsta LOR klīnikas otolaringologi Ilze Sokolova un Kristaps Dambergs.
Ādas jaunība – vai sasniedzams mērķis? Stāsta farmaceite
Ko zinātnē balstīts skatījums vēsta par populārākajiem pretnovecošanās kosmētikas līdzekļiem, kādu efektu varam no tiem sagaidīt, un, visbeidzot – cik ļoti varam paļauties uz iesaiņojuma rakstītajiem solījumiem?
Dzīve pēc insulta: 3 ārsta ieteikumi veselības uzlabošanai
Insults jeb pēkšņi smadzeņu asinsrites traucējumi ir otrs izplatītākais nāves cēlonis pasaulē un trešais galvenais invaliditātes iemesls. Katru gadu Latvijas slimnīcās nonāk 6500 cilvēku ar šo diagnozi. Lai mazinātu insulta sekas, cilvēkam svarīgi maksimāli ātri saņemt specifisku ārstēšanu, kā arī kopš šī gada 1. aprīļa ir iespēja saņemt valsts apmaksātu medicīnisko papilduzturu.
Padomi vīriešu veselībai: Iesaka farmaceits
Atzīmējot vīriešu veselības mēnesi, ikvienam vīrietim ir būtiski uzdot sev jautājumu – vai velti pietiekamu uzmanību rūpēm par savu veselību ikdienā? Vienlaikus tas ir laiks, kas atgādina par profilaktisko pārbaužu veikšanu, dodoties pie urologa.