Kāpēc jāzina savs asinsspiediens un kā to uzturēt normas robežās?
Asinsspiediens ir viens no galvenajiem cilvēka veselības rādītājiem – jebkuras novirzes no normas var būtiski ietekmēt veselību un pašsajūtu. Paaugstināts asinsspiediens veicina virkni dažādu saslimšanu, īpaši negatīvi ietekmējot sirds un asinsvadu veselību, savukārt pazemināta asinsspiediena gadījumā iespējams novērot tādus simptomus kā nogurumu, reiboņus un grūtības koncentrēties.
Kā sirdi ietekmē jūtas un emocijas? Skaidro speciālisti
Kultūrā sirds tiek saistīta gan ar mīlestības tēmu, gan dažādām citām spēcīgām jūtām. Par sirds veselības rādītājiem tiek plaši runāts, taču, vai zinām, kāda ir emociju ietekme uz sirds veselību? Par to, kā jūtas un emocijas ietekmē mūsu sirds veselību un kas ikvienam jāzina par sirds slimību profilaksi, stāsta kardioloģe un klīniskā farmaceite.
Kas ir meteojutīgums, un kā laikapstākļi var ietekmēt sirds veselību?
Aukstums un laikapstākļu maiņas, kādas pieredzam šoziem, liek sirdij strādāt vairāk nekā parasti, kas savukārt var atstāt iespaidu uz sirds veselību. Turklāt piedomāt der ne tikai tiem, kuri sirgst ar sirds un asinsvadu slimībām un visvairāk reaģē uz dažādām klimatiskajām pārmaiņām.
Internās medicīnas ārste: Noteikt diagnozi ir kā salikt puzli (INTERVIJA)
Šķiet, ikviens, nonācis pacienta lomā, vēlas, lai ārsts spētu saskatīt ne tikai vienu problēmu, bet arī visu kopainu. Tieši šāds pacienta redzējums ir internās jeb iekšķīgo slimību medicīnas ārsta kompetencē. Inga Orleāne teic: „Internista pamata funkcija ir apkopot interno patoloģiju kopumu un novērtēt to kopskatā. Visvairāk mani saista tieši diagnozes noteikšanas posms.”
Kas ir svētku sirds sindroms un kā no tā izvairīties?
Svētki ir laiks, kad daudz ēdam, dzeram un priecājamies. Taču pārspīlējumi brīvdienu laikā var izraisīt stāvokli, kas pazīstams kā svētku sirds sindroms. Kas tas ir un ko darīt, lai no tā izvairītos?
Kad vajadzētu sākt rūpēties par savas sirds veselību?
Mūsdienu straujais dzīves ritms nereti palielina stresa līmeni, kas ilgtermiņā atstāj ietekmi uz cilvēka veselību. Līdz ar to, arvien biežāk tieši gados jaunāki cilvēki saskaras ar dažādiem veselības un sirdsdarbības traucējumiem.
Stipras, spiedošas sāpes krūtīs: Kāpēc nedrīkst ignorēt?
Savos izsaukumos Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) novērojis, ka cilvēki dažkārt novēloti reaģē uz sāpēm krūtīs, sagaidot, ka tās pāriet pašas un cerot, ka tās neatkārtosies. Taču situācijās, kad bijušas pēkšņas sāpes krūtīs, lai arī tās drīz pārgājušas, vienmēr vajag konsultēties ar savu ārstu!
Regulāri aukstas rokas un kājas: Par ko tas var liecināt un ko ieteicams darīt?
Daudzi cilvēki ir pieraduši pie regulāri aukstām rokām vai kājām, sakot, ka tā viņiem ir ierasta parādība un tas ir normāli. Taču tā ne vienmēr ir, jo tas var būt saistīts ne tikai, ar aukstākiem laikapstākļiem, bet arī nopietnākām veselības problēmām, piemēram, ar sirds un asinsvadu veselību.
Holesterīna kontrole – kardiovaskulāro slimību profilakses stūrakmens
Sirds un asinsvadu jeb kardiovaskulārās slimības (KVS) ir ir viena no lielākajām veselības aprūpes problēmām gan pie mums, gan pasaulē. Turklāt Latvijā tās ir biežākais nāves cēlonis – vairāk nekā puse iedzīvotāju mirst tieši kardiovaskulāro notikumu dēļ, un desmitā daļa no viņiem ir jaunāki par 60 gadiem.
Kas var paaugstināt asinsspiedienu? Skaidro farmaceite
Arteriālā asinsspiediena svārstības ietekmē ne vien sirds un asinsvadu sistēmu, bet visa organisma darbību. Asinsspiediens var paaugstināties arī dažādu medikamentu, uztura bagātinātāju un ikdienā lietu produktu rezultātā. Par ko saistībā ar asinsspiediena paaugstināšanos ir vērts konsultēties ar farmaceitu?