Fizisko aktivitāšu ietekme uz sirds veselību: Kā senioriem pasargāt sevi vasaras svelmē?
Fiziskās aktivitātes senioriem ir īpaši svarīgas, rūpējoties par sirds veselību un garāku mūžu. Vasaras karstajās dienās, ir svarīgi atcerēties, ka svelmē palielinās slodze uz sirdi, īpaši senioriem un cilvēkiem ar hroniskām sirds saslimšanām.
Kādēļ ir tik būtiski sekot savam asinsspiedienam? Stāsta speciālisti
Kā ik gadu, 17. maijā tika atzīmēta Starptautiskā hipertensijas diena, pievēršot uzmanību paaugstināta asinsspiediena profilaksei un dzīvesveidam, kas samazina tā risku. Kas ir hipertensija, kādi ir tās simptomi un kāda ietekme tās profilaksē ir dzīvesveidam, skaidro kardioloģe un farmaceite.
Paaugstināts Lp(a) līmenis: Maz zināms, bet izplatīts sirds un asinsvadu slimību riska faktors
Atzīmējot Starptautisko Lipoproteīna(a) atpazīstamības veicināšanas dienu 24. martā, biedrība ParSirdi.lv kopā ar kardiologiem vēlas vērst uzmanību šim mazpazīstamajam, bet izplatītajam sirds un asinsvadu slimību riska faktoram.
Sievietes sirds: Kā par to parūpēties?
Sievietei, kura daudz strādā, nogurst, ir pakļauta spriedzei, būtu jādomā arī par vitamīniem, kas atbalsta nervu sistēmu un sirdi. Aptiekās tādu ir daudz, un dažos nosaukumos pat iekļauta norāde “kardio”. Tomēr šie preparāti jāizvēlas, konsultējoties ar farmaceitu, kurš uzdos dažus papildu jautājumus un izvērtēs individuālās vajadzības, nevis tikai sekojot reklāmai vai draudzenes ieteikumam.
LĀZA: Starmešu gaismā – asinsvadu ķirurģijas profesors Kristaps Kristofers Zariņš
Ne vairāk un ne mazāk kā pirms 80 gadiem, 1943. gada 2. decembrī, Tukumā luterāņu garīdznieka Riharda (pilnajā vārdā Richards Arturs Otto) un Marijas Zariņu ģimenē piedzima dēls Kristaps Kristofers kā trešais bērns. Viņu jau sagaidīja māsa Antra (dzimusi 1941.gadā, Rīgā) un brālis Bertrams (dzimis 1942.gadā, Rīgā).
Posturālās ortostatiskās tahikardijas sindroms jeb POTS: Simptomi, cēloņi, kontrole un ārstēšana
Kopš pandēmijas sākuma to cilvēku skaits, kas sirgst ar posturālās ortostatiskās tahikardijas sindromu jeb POTS, ir dubultojies. Daudzi pacienti saņem kļūdainas rekomendācijas atlabšanai, kas viņu ciešanas tikai vairo. Viena no tām ir vingrošana.
5 soļi, kā laicīgi atklāt iedzimti augstu holesterīnu un novērst infarktu jaunībā
Tas ir mīts, ka augsts holesterīns var būt tikai gados vecākiem cilvēkiem vai cilvēkiem ar neveselīgu dzīvesveidu. Augsts holesterīns var būt arī ģenētiski pārmantots no vecākiem – to sauc par ģimenes hiperholesterinēmiju.
Viens izmērs neder visiem: Personalizētas pieejas ZBL holesterīna līmeņa samazināšanai
Paaugstināts zema blīvuma lipoproteīnu (ZBL - holesterīna) līmenis, kas pazīstams arī kā augsts “ sliktā” holesterīna līmenis asinīs, ir galvenais sirds un asinsvadu slimību, sirdslēkmju un insulta izraisītājs un attiecīgi viens no visizplatītākajiem nāves cēloņiem pasaulē [1].
Kāpēc infarkts kļūst aizvien “jaunāks”? Skaidro kardiologs
Infarkts var pārsteigt ne tikai cilvēkus, kuri ir riska grupā, piemēram, ar izteiktu virssvaru un kaitīgajiem ieradumiem, bet arī tā sauktos “svētdienas olimpiešus” – cilvēkus, kuri sporto reti, taču izvēlas nesamērīgi augstu slodzi.
Kāpēc ir svarīga asinsvadu veselība? Reklāmraksts
Asinsvadu veselība ir ļoti svarīga, lai cilvēks justos labi, un katra cilvēka spēkos ir rīkoties, lai nostiprinātu savu veselību. Visbiežāk izmantotā diagnostikas metode asinsvadu slimību noteikšanā ir doplerogrāfija, ko piedāvā arī ārstu praksē “Alpino Pērle”.