4 pazīmes, kas var liecināt, ka organismā trūkst dzelzs
Pasaules Veselības organizācijas dati liecina, ka katrai trešajai sievietei reproduktīvajā vecumā ir anēmija [1]. Viens no galvenajiem anēmijas cēloņiem ir izteikts dzelzs trūkums organismā. Neskatoties uz to, ka aizvien ir augsti Covid-19 saslimstības rādītāji, nedrīkstam aizmirst par savu kopējo veselības stāvokli un citām saslimšanām, jo arī šie aspekti ietekmē imunitāti.
Multivitamīni: Kam tie ieteicami, kādus un cik ilgi lietot?
Multivitamīnu izvēle ir tik plaša, ka var apjukt – vai un kādus vajag, cik ilgi lietot? Ne katram par tiem būtu jālauza galvu, taču ir iedzīvotāju grupas, kurām atbilstošs multivitamīnu komplekss veselībai ir īpaši noderīgs.
Kad vislabāk uzņemt vitamīnus – no rīta, vakarā, ēdienreizē?
Ja ikdienas uzturam papildus lieto vitamīnus un minerālvielas, iespējams, ir ienācis prātā, kāds īsti ir labākais brīdis vitamīnu uzņemšanai.
Kuru no C vitamīna formām izvēlēties un kā pareizi to lietot? Stāsta farmaceite
C vitamīns ir vispazīstamākais no vitamīniem. Par tā īpašību – spēju stiprināt cilvēka imunitāti, jo īpaši gada aukstajā periodā, zina teju ikkatrs, bet tā nebūt nav vienīgā pozitīvā C vitamīna īpašība. Par C vitamīna pozitīvo iedarbību uz organismu, tā formām un to, kā pareizi lietot šo vitamīnu, stāsta sertificēta farmaceite.
Moderni un veselīgi jeb – kā ģērbties, lai pasargātu sevi no apsaldēšanās ziemā?
Gada aukstajā sezonā, rūpējoties par savu veselību, arvien lielāka nozīme jāpievērš laikapstākļiem piemērotam apģērbam. Ģērbjoties un uzvedoties laikapstākļiem neatbilstoši, var ne tikai saaukstēties. Tas var radīt arī nopietnākas veselības problēmas – apsaldējumus.
5 populāri mīti par gripas ārstēšanu: Skaidro farmaceite
Līdztekus Covid-19 apgriezienus uzņems arī gripa, ko ir gaužām aplam saukt par “tikai gripu”. Pasaules veselības organizācija prognozējusi, ka šā gada gripas sezona varētu būt sarežģītāka nekā pērn. Arī šai slimībai var būt gan smagas blaknes, gan letāls iznākums, tādēļ svarīgi zināt, kā rīkoties, lai sevi pasargātu, neiekrītot dažādu mītu par veselību, slazdos.
5 soļi, kā tikt galā ar aukstumpumpu
Aukstumpumpu izraisošā herpes vīrusa infekcija tieši tagad, ziemā, parādās biežāk, tādēļ farmaceite atgādina, kā soli pa solim tikt galā ar šo lipīgo, nepatīkamo kaiti.
6 ieteikumi, lai droši un mierīgi sagaidītu svētkus gadu mijā: Iesaka farmaceits
Ziemassvētku un Jaungada brīvdienas nenoliedzami ir gada skaistākais laiks, kad gribas sagādāt jaukus pārsteigumus mīļajiem, pagatavot gardāko mielastu un izbaudīt ziemas priekus. Par to, ko svarīgi ņemt vērā, lai brīvdienu plāni izdotos, nenodarot pāri savai veselībai, pieci vērtīgi ieteikumi no farmaceita.
Aukstumpeldes sezona: Kas jāzina, pirms doties ledainā ūdenī?
Šodien arvien populārāka kļūst peldēšana ziemā aukstā ūdenī. Atšķirībā no daudzām populārām aktivitātēm, ziemas peldēšana nav tikai modes tendence: tā ir gadiem ilga tradīcija, kas aizsākās tālāk senatnē. Tolaik peldēšanās aukstā ūdenī tika uzskatīta par dziedināšanu un atdzīvināšanu, savukārt šodien tā tiek uzskatīta par veidu, kā stiprināt savu imunitāti un veselību kopumā.
Stafilokoka infekcijas: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Stafilokoka infekcijas izraisa baktērijas, kas parasti atrodas uz ādas vai pat veselu cilvēku degunā. Lielākoties stafilokoki nerada problēmas vai izraisa salīdzinoši nelielas ādas infekcijas. Taču šīs baktērijas var izraisīt arī dzīvībai bīstamas infekcijas, ja iekļūst dziļāk ķermenī, nokļūstot asinsritē, locītavās, kaulos, plaušās vai sirdī. Ārstēšanā galvenokārt tiek izmantotas antibiotikas, citi medikamenti, kā arī terapijas metodes.