Atgriežamies telpās un skolas solos: Kā stiprināt imunitāti?
Klāt ir jaunais mācību gads, arvien vairāk cilvēku atgriežas no atvaļinājumiem. Šie faktori pavisam drīz veicinās biežāku uzturēšanos telpās un arī vīrusu izplatību. Vai varam ko darīt, lai pēc iespējas pasargātu sevi no vīrusiem? Kādi ir pamata soļi, kas būtu jāievēro ikvienam? Konsultē ģimenes ārste un farmaceite.
14 pazīmes, kas var signalizēt par nepieciešamību padzerties: Stāsta farmaceite
Šķiet, ikviens ir saskāries ar slāpju sajūtu un izjutis tās remdēšanas baudu. Taču paļauties tikai uz to, ka organisms pats pateiks, kad vēlas ūdens malku, nav prātīgi, jo sevišķi karstumā. Tādēļ svarīgi zināt minimālo šķidruma daudzumu, kas būtu lietojams jebkuros apstākļos, kā arī atpazīt visas pazīmes, kuras varētu liecināt par nepieciešamību padzerties.
Kā lietot gaisa kondicionieri veselībai nekaitīgi? Iesaka farmaceits
„Mūsu imunitāti novājina kondicioniera radīta strauja organisma temperatūras maiņa, tā var provocēt arī saaukstēšanos. Lielākoties tas notiek tieši tad, kad temperatūra telpā ar kondicionieri būtiski atšķiras no āra temperatūras,” saka farmaceits, aicinot paturēt prātā, ka tik ierastais no karstuma glābjošais gaisa kondicionieris var sagādāt arī pārbaudījumu mūsu veselībai.
Kāpēc svarīgi dzert ūdeni katru dienu? (INFOGRAFIKA)
Ūdens sastāda aptuveni 60% no kopējās cilvēka ķermeņa masas un pilda virkni būtisku funkciju organismā. Tā kā organisms ūdeni neuzkrāj, lai parūpētos par pilnvērtīgu tā funkcionēšanu un saglabātu labu pašsajūtu, ir svarīgi regulāri uzņemt vismaz pusotru divus litrus dienā. Savukārt karstā laikā ūdens jāzņem pastiprināti.
Kā alveja var palīdzēt mūsu veselībai un skaistumam?
Parasti alveja aug puķu podā uz palodzes un priecē ar savu eksotisko izskatu, bet patiesībā tas ir unikāls ārstniecības augs, kas tiek izmantots skaistuma un veselības uzlabošanai jau kopš seniem laikiem. Alvejai ir dažādi pielietojuma un iedarbības veidi, tāpēc ne velti tā tiek dēvēta arī par “aptieku vienā augā”.
Kā rīkoties, ja iedzēlusi bite? Stāsta farmaceite
Atpūšoties dabā, ar bites dzēlienu var saskarties ikviens. Lai mazinātu sāpes, vairumā gadījumu būs līdzēts, to apstrādājot mājās. Taču, ja pret bišu dzēlieniem ir alerģija vai arī vienlaikus sadzēlušas vairākas bites, var attīstīties reakcija, kas prasa neatliekamu medicīnisku palīdzību.
5 ieteikumi drošas peldvietas izvēlei: Iesaka eksperti
Drošas un kvalitatīvas peldvietas izvēle ir viens no priekšnosacījumiem, lai atpūta pie ūdens neizvērstos nelaimē. Lai samazinātu iespējamos riskus, atpūšoties neatbilstošā vietā, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) sadarbībā ar biedrību “Peldēt droši” kampaņas “Pārgalvības cena. Nelec!” ietvaros skaidro, kam pievērst uzmanību, izvēloties peldvietu.
Veselības pasliktināšanās pirms ceļojuma: 5 situācijas un risinājumi
Ikviena ceļotāja ļaunākais murgs ir veselības pasliktināšanās tieši pirms gaidāmā lidojuma. To piedzīvot nevēlas neviens. Šobrīd saistībā ar Covid-19 infekcijas ierobežošanu, kas joprojām ir aktuāla, ceļot ar saaukstēšanās simptomiem neiesaka nevienam, bet ir vērts ieklausīties farmaceites ieteikumos, lai zinātu, kā rīkoties, ja ceļotājam tomēr ir gadījusies kāda no piecām nepatīkamajām situācijām.
Gaisa kondicionēšana: Kā atsvaidzināties, bet izvairīties no veselības likstām?
Vasaras dienās iekštelpas un automašīnas salonu nav iespējams izvēdināt un pašiem pietiekami atvēsināties, lai justos komfortabli, tāpēc parasti palīgā nāk gaisa dzesētājs – kondicionieris. Taču prieks par atsvaidzinošo un patīkamo vēsumu var būt īss.
Rūdīšanās: 7 padomi, kā izmantot vasaru savā labā
Rūdīts organisms daudz labāk pielāgojas gan nelabvēlīgiem laikapstākļiem, gan arī labāk tiek galā ar stresu. Turklāt vasarā ir viss, kas nepieciešams, lai liktu labus pamatus cilvēka organisma aizsargspēju stiprināšanai.