14 biežāk sastopamās lipīgās infekcijas slimības: Stāsta farmaceits
Ierobežojot kontaktus pamanījām, ka slimojam mazāk – neklepojam un tik daudz kā citugad nešķaudām. Tā nu tas ir – ne jau plānākas šalles dēļ "noķeram" iesnas – tās mums uzdāvina cits vīrusa nēsātājs. Farmaceits atgādina jau zināmo – ļoti lipīgu slimību gadījumā paļaušanās uz imūnsistēmu neaplipināties vienmēr nepalīdzēs.
Verlhofa slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Imūnā trombocitopēnija, ko iepriekš dēvēja par idiopātisko trombocitopēnisko purpuru (ITP), jeb Verlhofa slimība ir viens no hemorāģiskās diatēzes veidiem. Šai slimībai raksturīga trombocītu daudzuma stipra samazināšanās asinīs, un ar to saistīta kapilāru sienu caurlaidības palielināšanās, kā arī traucējumi asins recēšanā. Ar Verlhofa slimību var saslimt jebkurā vecumā.
Mikroelementi cinks un selēns: Kāpēc tie nepieciešami?
Tas vien, ka mikroelementi ir mazāk pazīstami par vitamīniem, nenozīmē, ka tie mums ir mazāk nepieciešami, atzīst farmaceits un kopā ar ārsti ortomolekulārās medicīnas speciālisti atklāj būtiskāko šo mikroelementu funkcijas.
Ziemas peldēšana: Kādi ir riski un ieguvumi?
Šogad ziemas peldēšana Latvijā kļuvusi īpaši populāra. Kādi peldēšanai aukstā ūdenī ir ieguvumi un riski, stāsta urologs andrologs.
Stingumkrampji: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Stingumkrampji ir smaga akūta infekcijas slimība, ko izraisa bīstams nūjiņveida baktērijas Clostridium tetani toksīns, kas ietekmē nervu sistēmu, izraisot sāpīgus muskuļu krampjus un spazmas. Agrīnie stingumkrampju simptomi ir palielināts muskulatūras tonuss apakšžokļa muskuļos. Vakcinācija ir visefektīvākais veids, kā sevi un savus tuviniekus pasargāt no stingumkrampjiem.
Konjunktivīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Konjunktivīts jeb "rozā acs" ir acs konjunktīvas jeb gļotādas, kas pārklāj acs ābola priekšējo daļu un plakstiņu, iekaisums. Konjunktīvas mazajiem asinsvadiem iekaistot, tie kļūst labāk redzami, tādējādi arī acs baltums iegūst rozā vai sarkanīgu nokrāsu. Konjunktivīts ir viena no visbiežāk sastopamajām acu slimībām, un tā izcelsme ir dažāda – to var ierosināt pneimokoki, streptokoki, stafilokoki, difterijas nūjiņa, gonokoki, vīrusi un patogēnās sēnes.
Kas jāzina par palielinātiem limfmezgliem? Skaidro speciālisti
Pēc slimošanas mēdzam pamanīt, ka ir palielinājušies limfmezgli. Taču, vai zinām, kādēļ tā notiek? Kāda ir limfmezglu funkcija organismā, kā palīdzēt organismam atjaunoties pēc slimošanas, kam pievērst uzmanību un kādus simptomus nedrīkstam ignorēt?
Ārstniecības augi klepus ārstēšanai un imunitātei: Kā tos pareizi lietot?
Ārstnieciskie augi var būt ļoti noderīgs palīgs gan dažādu saslimšanu profilaksē, gan ārstēšanā. Saaukstēšanās un vīrusu sezonā īpaši aktuāli ir augi imunitātes stiprināšanai, kā arī plaušu veselības profilaksei un klepus ārstēšanai. Taču, arī lietojot ārstniecības augus, ir jāatceras par to pareizu lietošanu un piesardzību.
Paragripa: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Paragripa attiecas uz vīrusu grupu, kurā ir pieci vīrusu tipi, un katrs no tiem izraisa atšķirīgus simptomus; paragripa ir tipiska gaisa pilienu infekcija. Vīrusi cirkulē visu gadu, tomēr visbiežāk uzliesmojumi notiek vēlos rudeņos un agros pavasaros. Paragripas simptomi ir līdzīgi saaukstēšanās simptomiem un vieglās formās vīrusi bieži tiek nepareizi diagnosticēti.
Kā īstenot šī gada apņemšanās ārkārtējās situācijas laikā? Iesaka farmaceite
Pandēmija viennozīmīgi ir ieviesusi korekcijas mūsu dzīvē, izmainot ikdienas paradumus. Farmaceite aicina uz lietām skatīties pozitīvi, jo tas, cik mierīga būs tava diena, lielā mērā ir atkarīga no paša cilvēka – kā uztvert notikumus un kā uz tiem reaģēt. Šajā laikā mums ir iespēja ne tikai pierast pie jaunās dienas kārtības, bet arī ieviest jaunus paradumus, uzlabojot gan garīgo, gan fizisko veselību.