Adneksīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Adneksīts ir dzemdes piedēkļu (olvadu, olnīcu) iekaisums, tādējādi slimība skar tikai sievietes. Vairumā gadījumu ar to slimo pieaugušas sievietes reproduktīvā vecumā, no 20 līdz 30 gadiem. Biežākie slimības izraisītāji ir hlamīdijas, gonokoki, stafilokoki un streptokoki. Infekcija dzemdes piedēkļos var nokļūt no dzemdes dobuma, vēderplēves, kā arī pa limfvadiem no aklās zarnas tārpveida piedēkļa, taisnās vai S veida zarnas.
Piena sastrēgums: Kāpēc tas rodas un kā to novērst?
Pēc mazuļa piedzimšanas krūtis sāk izstrādāt pirmpienu, kas ir ar uzturvielām un antivielām bagāts šķidrums un aizsargā jaundzimušo no iespējas inficēties ar dažādām infekcijām. Trīs līdz piecu dienu laikā pēc dzemdībām krūšu dziedzeri sāk izstrādāt pienu, un šajā pārejas periodā var rasties piena sastrēgums.
Hiperosmija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Hiperosmija – pastiprināta oža; šī saasinātā spēja uztvert aromātus visbiežāk rodas kāda cita medicīniska rakstura iemesla dēļ. Kad kādam ir hiperosmija, šis cilvēks saož smaržas daudz spēcīgāk nekā citi. Spēcīgā oža var likt cilvēkam ar hiperosmiju izjust diskomfortu un pat nelabumu kādu noteiktu smaržu dēļ.
Kaheksija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Kaheksija ir slimība, kas izraisa ārkārtēju ķermeņa svara zudumu un muskuļu samazināšanos. Kaheksija ir saistīta ar daudzām smagām slimībām, piemēram, vēzi, hronisku nieru mazspēju, HIV, multiplo sklerozi un citām. Lai arī pastāv citas slimības, kuru dēļ cilvēks zaudē svaru, tie, kas sirgst ar kaheksiju, ķermeņa taukus un muskuļu masu zaudē pat ēdot pietiekami.
Cistaļģija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Cistaļģija, vairāk zināma kā intersticiālais cistīts, ir sindroms, kam raksturīgas sāpes un iekaisums urīnpūslī, kas ilgst vairāk nekā sešus mēnešus. Šo saslimšanu dēvē arī par urīnpūšļa sāpju sindromu. Vairumā gadījumu tas tiek diagnosticēts sievietēm. Šīs stāvoklis var būt grūti diagnosticējams un ārstējams.
Kad un cik bieži jāveic vairogdziedzera hormonu kontrole grūtniecēm?
Grūtniecība fizioloģiski ietekmē vairogdziedzera funkciju. Kādos gadījumos un cik bieži nepieciešama vairogdziedzera hormonu kontrole, lai sievietes ar vairogdziedzera darbības traucējumiem sagaidītu veselu mazuli, skaidro endokrinoloģe.
Vaginālā kandidoze jeb piena sēnīte: Kāpēc rodas un kā to ārstēt?
Delikātā un ļoti izplatītā problēma piena sēnīte, jeb vaginālā kandidoze. Kāpēc tā rodas un ko darīt, lai no piena sēnītes izārstētos – konsultē ginekoloģe un dzemdību speciāliste.
Dizartrija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Dizartrija ir fonētiski runas –, piemēram, skaņu veidošanas, balss, runas tempa – traucējumi, kas radušies, ja runas kustībai nepieciešamie muskuļi ir vāji vai grūti kontrolējami; bieži tā ir neskaidra vai lēna runa, kas ir grūti saprotama. Dizartriskie runas traucējumi var izpausties gan pieaugušajiem, gan bērniem, ja tiek pārslimota konkrēta slimība, ir iegūta galvas trauma, kā arī citu cēloņu rezultātā.
Masaliņas: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Masaliņas ir akūta un lipīga infekcijas slimība, kam raksturīgi bāli sārti punktveida izsitumi uz ādas un nedaudz paaugstināta temperatūra. Masaliņas nav tas pats, kas masalas, proti, nav tik infekciozas vai tik smagu gaitu, taču abām slimībām ir daži kopīgi simptomi, tostarp sārtie izsitumi. Lai gan lielākajai daļai cilvēku šī infekcija var izraisīt vieglus simptomus vai pat neizraisīt nekādus simptomus, tā var radīt nopietnas problēmas nedzimušajiem bērniem, kuru mātes inficējas grūtniecības laikā.
Kā Latvijā tiek ārstēts olnīcu vēzis?
Jau vairāk nekā gadu pasaule cenšas uzveikt Covid-19. Tomēr līdzās tam nekur nav pazudušas citas slimības. Īpaši satraucoša situācija ir hronisko slimību jomā, jo, vairoties no saslimšanas ar vīrusinfekciju, pacienti daudz retāk apmeklē speciālistus. Tāpēc onkologi ceļ trauksmi un aicina sabiedrību pievērst lielāku uzmanību savai veselībai.