Kā izvēlēties piemērotākos intīmās higiēnas līdzekļus? Iesaka speciāliste
Intīmajai higiēnai ir liela nozīme, lai mēs ik dienas justos labi un komfortabli. Izmantojot nepiemērotus līdzekļus intīmās zonas kopšanai, var tikt izjaukts intīmās zonas līdzsvars, kas var veicināt dažādu nepatīkamu sajūtu rašanos.
Mūsdienu iespējas vēža ārstēšanā un resursu trūkums (INTERVIJA)
Attiecībā gan uz zināšanām un aprīkojumu, gan medikamentiem Latviju sasniedz daudzas mūsdienu iespējas vēža ārstēšanā. Tas gan notiek ar dažu gadu kavēšanos, dažkārt ne tādā apjomā, kā vajadzētu, bet mūsdienu iespējas kļūst arvien pieejamākas, un tās sniedz daudz jaunu priekšrocību, tostarp, iespējas pamanīt vēzi agrīnā stadijā vai priekšvēža stāvokļus.
Ārste: Mirstībā no vēža Latvija ir pirmajā vietā starp Baltijas valstīm (INTERVIJA)
Krūšu veselības mēnesī, kad onkologi un pacientu organizācijas atgādina sabiedrībai par skrīninga un agrīnas diagnostikas nozīmi kampaņā “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu”, jāatceras arī par medikamentu pieejamību, ar kuru esam pēdējā vietā starp Baltijas valstīm, toties pirmajā – mirstībā no vēža.
Ginekoloģe: Dzemdes kakla vēzi var novērst (INTERVIJA)
Pēdējos gados Latvijā ir pieejami mūsdienīgi līdzekļi cīņai ar dzemdes kakla vēzi – efektīvi un jutīgi testi vēža skrīningā, jauniešiem ir valsts apmaksāta deviņvalenta vakcīna pret cilvēka papilomas vīrusu, kā arī ir Eiropas standartiem atbilstoša kolposkopijas speciālistu apmācība, lai efektīvi ārstētu priekšvēža stāvokļus.
Savlaicīgas pārbaudes – būtiska iespēja uzveikt vēzi (INTERVIJA)
Mūsdienu medicīnai ir daudz vairāk līdzekļu, kas palielinājuši iespējas ārstēt vēzi. Tādi ir arī Latvijā, taču skrīninga pārbaužu apjomi liecina par sabiedrības atbildības trūkumu pašai pret sevi, it kā cilvēki paši tiektos pēc vēlīnas stadijas, un tieši krūts vēzis ir visbiežāk diagnosticētais vēža veids sievietēm.
Dismenoreja jeb sāpīgas mēnešreizes: Cēloņi un ārstēšana
Reproduktīvā funkcija ir viena no svarīgākajām sievietes organismā. Reproduktīvās sistēmas attīstība un regulācija ir ļoti sarežģīta un to nodrošina savstarpēji precīzi saistīti neirogēnie, humorālie un anatomiskie posmi. Sistēmas formēšanās un nobriešana notiek pakāpeniski, noteiktā laika periodā un secībā.
Depresija un kontracepcija: Kādu metodi izvēlēties?
Depresija sievietei reproduktīvā vecumā var ne tikai būtiski ietekmēt dzīves kvalitāti, bet pastiprināt nevēlamas grūtniecības risku ar visām izrietošajām sekām, piemēram, pēcdzemdību depresiju. Tādēļ ir jo īpaši svarīgi piemeklēt kontracepcijas metodi, kas pasargās no nevēlamas grūtniecības un neveidos nevēlamu mijiedarbību ar zālēm pret depresiju, šajā procesā respektējot gan fiziskos un mentālos, gan sociālos aspektus.
Lai krūts vēzis neatņemtu dzīvi: Par krūts rekonstrukcijas programmu, onkoplānu 2022.–2024. gadam, skrīningu (INTERVIJA)
Sekmīgu izārstēšanos no krūts vēža pacientēm sekmē skrīnings, kad slimība nav ielaista, agrīnā diagnostika, kurai seko katrai sievietei individuāli atbilstoša un neatliekama ārstēšana, intervijā uzsver krūts vēža pacientu atbalsta biedrības vadītāja.
Ārste: Pēc 50 gadiem aug risks saslimstībai ar dzemdes kakla vēzi (INTERVIJA)
Uz dzemdes kakla vēža skrīningu Latvijā pagājušajā gadā atsaucās tikai 35% no uzaicinātajām uz šo izmeklējumu. Sievietes pēc 50 gadiem retāk piedalās skrīninga programmā un tieši tas ir galvenais iemesls, kāpēc risks saslimt pieaug, intervijā stāsta ārste.
Vakcinācija pret CPV – ieguldījums savā veselībā: Pieredzes stāsts
Pēdējā laikā medijos bieži parādās informācija par vakcināciju pret cilvēka papilomas vīrusu jeb CPV. Mudināt sabiedrību aktīvāk aizdomāties par šī vīrusa riskiem raisījusi ne vien satraucošā Latvijas statistika CPV izraisīto vēžu jomā [1], bet arī šogad ieviestās izmaiņas bērnu vakcinācijas kalendārā...