
4 veselības pārbaudes, kuras var veikt, negaidot rindā pie ārsta
Lielai daļai slimību ir priekšvēstneši, kurus it kā laika trūkuma dēļ ignorējam, pieveram acis un prioritāšu rindā veselību atstājam aiz darba, hobijiem, ģimenes. Taču pāris veselības pārbaudes, kas laikus var novērst būtiskas saslimšanas, iespējams veikt arī ikdienas steigā – pa ceļam un nesēžot rindā pie ārsta.

Kā atbrīvoties no nederīgiem medikamentiem?
Lielās Talkas laikā, 27. aprīlī, iedzīvotāji aicināti ne tikai sakārtot apkārtni, bet arī pārskatīt mājas zāļu skapīti un atbrīvoties no nederīgiem medikamentiem. Ja zāles ir bojātas vai to termiņš beidzies, tās ne tikai neiedarbosies, bet var radīt nopietnu kaitējumu videi un veselībai.

Viedoklis: "Aptieka nav bode, kur aiziet un nopirkt pēc iespējas vairāk zāļu"
Aptieku, kas ir iedzīvotājiem tuvākā un sasniedzamākā veselības aprūpes iestāde, pakalpojumu klāsts būtu jāplašina, neaprobežojoties tikai ar medikamentu tirdzniecību. Aptieka nav bodīte vai lielveikals, kur svarīgākais ir cena kilogramā. Tāpēc situāciju, kad aptiekas savā starpā konkurē tikai ar cenu, var būtiski uzlabot, dodot iespēju aptiekām ne tikai tirgot medikamentus, bet piedāvāt arī papildus pakalpojumus.

Viedoklis: "Rigvir" pretvēža zāles – afēra, kas atstāja valsti muļķa lomā
Nezinu, kā jums, man, redzot izmanīgu cilvēku organizētus birojus ar dažiem darbiniekiem, nīkulīgu apgrozījumu, neskaidru darbības profilu, taču ar skanīgiem nosaukumiem tādiem kā, piemēram, "Globālais Bioterapijas Centrs", "Starptautiskā Saprāta Izpētes aģentūra", "Vispasaules Automātikas institūts", smaids aizvelkas vai aiz ausīm.

Kam jābūt mājas aptieciņā, ja mājās ir mazulis?
Mazulim ienākot ģimenē, ir svarīgi radīt drošu vidi, tāpēc lieti noder mājas aptieciņa, kurā iekļauti līdzekļi gan neparedzētu traumu novēršanai, gan pirmās palīdzības medikamenti.

Pavasarī D vitamīna trūkst visvairāk Reklāmraksts
Marts ir mēnesis ar viszemāko vidējo D vitamīna līmeni asinīs. Arī aprīlī un pat maijā D vitamīns neuzkāpj augstāk par ziemas rādītājiem. Kādu D vitamīnu izvēlēties, lai atjaunotu trūkstošās rezerves un paceltu savu D vitamīna līmeni?

Ārsts: Zāļu kompensācijas sistēmas pilnveidošana – instruments, kā samazināt cenas
Kāpēc medikamenti, salīdzinot ar kaimiņvalstīm, Latvijā ir tik dārgi? (1) Kā samazināt mājsaimniecību izdevumus par zālēm? Šie jautājumi arvien biežāk parādās masu mediju un sabiedrības uzmanības centrā un, cerams, būs vieni no pirmajiem, ko risinās jaunā valdība.

5 mīti un patiesība par dermatoloģisko kosmētiku
Pieejamais ādas kopšanas kosmētikas klāsts šobrīd ir tik plašs, ka izvēles priekšā var viegli apjukt. Netrūkst arī mītu par kosmētikas lietošanu un izvēli.

Kā palīdzēt organismam atgūties pēc antibiotiku lietošanas? Iesaka farmaceite
Antibiotikas ir viens no spožākajiem atklājumiem medicīnas vēsturē un joprojām daudzās situācijās vienīgais risinājums infekcijas slimību novēršanai, piemēram, gripai, angīnai, bronhītam. Tās spēj efektīvi iznīcināt baktērijas, kas izraisa saslimšanas, taču vienlaikus arī nogalina labās baktērijas, kas nepieciešamas normālai organisma funkcionēšanai.

Neiroķirurgs: Kāpēc tikai par ibuprofēnu gadā pārmaksājam divus miljonus eiro?
Kas jādara, lai Latvijā vēl vairāk samazinātu zāļu mazumtirdzniecības cenas? Jāmaina PVN likme? Jāmazina maksimālā cenu starpība līdzvērtīgas efektivitātes kompensējamajiem medikamentiem? Jādodas pieredzes apmaiņas braucienos uz Lietuvu, Igauniju vai varbūt Mozambiku? Jādomā, ka vismaz pirmās divas metodes nostrādātu.