
Kā atgūt pH neitrālu jeb sārmainu iekšējo vidi organismā? Stāsta farmaceite
Mūsdienu dzīvesveids ar tam raksturīgo steigu, stresu un nesabalansētu uzturu ir kā radīts, lai zarnās tiktu izjaukts tur mītošo labo un slikto baktēriju (mikrobioma) līdzsvars, zūd arī skābju-sārmu līdzsvars organisma starpšūnu vidē, kas var vainagoties ar dažādām veselības problēmām.

Kāpēc svarīgi uzturā iekļaut svaigos pavasara zaļumus?
Zaļumus ik pavasari gaidām ar lielu nepacietību – gan apkārtējā dabā, gan savā ēdienkartē. Turklāt gan dārza, gan savvaļas zaļumi var būt labs vērtīgo vielu un vitamīnu avots. Par to, kāpēc svarīgi uzturā iekļaut svaigos pavasara zaļumus, kādas vērtīgas vielas tie satur un kā tos veselīgāk pagatavot, stāsta sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.

Kā našķoties, neuzņemot liekas kalorijas? 18 veselībai nekaitīgas uzkodas
Pastāv uzskats, ka ēst maz, bet bieži, tostarp sīkas uzkodas, ir labākais veids, kā ierobežot apetīti. Taču šis ieteikums, pieņemot to nekritiski, var būt maldīgs. Kuras ir labas mazkaloriju uzkodas, kas ir gan garšīgas, gan veselībai nekaitīgas, apkopo uztura speciālistes.

Malnutrīcija: 5 pazīmes, kā atpazīt dzīvībai bīstamo uzturvielu trūkumu
Ikvienam zināms, ka cilvēka organisms nespēj funkcionēt bez miega, ūdens un pārtikas. Tomēr, ko darīt, ja viena no šīm svarīgajām sastāvdaļām iztrūkst? Nepietiekams uzturs jeb malnturīcija bieži vien asociējas ar nabadzīgajām pasaules valstīm, tomēr daudzi ar šo problēmu saskarās arī Latvijā.

6 soļi, lai saudzīgi sagatavotu ķermeni pavasarim: Iesaka farmaceite
Iestājoties pavasarim, dienas kļūst garākas un gaišākas, arvien biežāk cilvēkus priecē saule un gaiss paliek siltāks. Līdz ar dabas atmošanos no ziemas miega laiks atmodināt arī ķermeni. Farmaceite sniedz padomos, kā pareizi un prātīgi sagatavot ķermeni gada siltajai un aktīvajai sezonai.

Kas jāzina par cinku? Stāsta farmaceite
Par cinka nozīmi cilvēka organismā dzirdam arvien biežāk. Turklāt cinks tiek pieminēts arī kā populāra kosmētikas līdzekļu sastāvdaļa. Kas ir jāzina par cinku, tā nepieciešamību un pareizu lietošanu, stāsta klīniskā farmaceite.

Kā atgūt spēku un enerģiju pēc garās ziemas? Iesaka farmaceite
Pārslimotie vīrusi ziemas sezonā organismam ne tikai atņem spēku, bet arī patukšo uzkrātās vitamīnu un minerālvielu rezerves. Bieži vien tieši pēc ziemas perioda cilvēki sastopas ar pastiprinātu nogurumu, jūtas nomākti un apātiski, sajūt enerģijas trūkumu, var būt arī apetītes traucējumi.

Padomi veselīgām Lieldienām: Iesaka speciālisti
Lieldienās, kā daudzos citos svētkos, atļaujamies ēst neveselīgāk un vairāk nekā citās dienās. Kā pavadīt Lieldienas veselīgi un bez pārmetumiem par apēsto maltīti svētkos? Konsultē sertificēta uztura speciāliste un klīniskā farmaceite.

3 mīti un patiesība par uzturu Lieldienās: Skaidro uztura speciāliste
Uztura speciāliste arī svētku laikā aicina domāt par veselīgu uzturu, neaizraujoties ar pārmērīgu cukura un sāls patēriņu, trekniem produktiem. Lai arī ticējums mudina ēst olas ar sāli, lai nebūtu jāmelo, speciāliste uzsver: “Pārmērīgs sāls patēriņš ilgtermiņā veselībai rada daudz nopietnākas problēmas par tieksmi mānīties.”

10 ieguvumi, ko olas var sniegt mūsu veselībai: Stāsta uztura speciāliste
Ja, ieejot lielveikala pārtikas nodaļā, uz centrālās salas sakrautas kārbas ar olām, pat kalendārā neskatoties ir skaidrs – klāt Lieldienas! Tāpēc gluži pamatots ir jautājums: kā tad galu galā ir ar to olu ēšanu – kaitēs vai nekaitēs veselībai?