
Kā rīkoties, parādoties pirmajām saaukstēšanās pazīmēm? Stāsta farmaceite
Šogad aukstais un slapjais laiks iestājies īpaši strauji, kas veicinājis dažādu vīrusu un saaukstēšanās izplatību. Vienlaikus arī ilgāka uzturēšanās telpās un ciešāka saskarsme ar citiem sekmē vīrusu risku. Ko darīt, ja sajūti pirmās saaukstēšanās pazīmes?

Krusas un mieža graudi: Simptomi, cēloņi un ārstēšana
Mieža grauds, medicīniski zināms arī kā hordeolum, ir sāpīgs, strutains pietūkums plakstiņa malā, kas vizuāli atgādina mieža graudu. Iekaisumu gandrīz vienmēr izraisa bakteriāla (izraisa stafilokoki vai, retāk, arī streptokoki) plakstiņu dziedzeru infekcija uz acs. Krusas grauda gadījumā dziedzera iekaisuma process parasti ir nesāpīgs un pakāpeniski palielinās. Reizēm krusas grauds veidojas no mieža grauda.

Dismenoreja jeb sāpīgas mēnešreizes: Cēloņi un ārstēšana
Reproduktīvā funkcija ir viena no svarīgākajām sievietes organismā. Reproduktīvās sistēmas attīstība un regulācija ir ļoti sarežģīta un to nodrošina savstarpēji precīzi saistīti neirogēnie, humorālie un anatomiskie posmi. Sistēmas formēšanās un nobriešana notiek pakāpeniski, noteiktā laika periodā un secībā.

Amnēzija: Tās veidi, cēloņi, ārstēšana un profilakse
Amnēzija ir pilnīgs vai daļējs atmiņas zudums. Šīs atmiņas var būt gan par notikumiem un pieredzi dažu pēdējo minūšu laikā, gan pēdējās dienās vai pat tālā pagātnē.

Zarnu vēža profilaktiskais tests: Kam, kādēļ un cik bieži tas jāveic?
Latvijā zarnu vēzis ir trešā izplatītākā onkoloģiskā saslimšana – katru gadu ar to saslimst vairāk nekā 1000 cilvēku, no kuriem lielākā daļa ir iedzīvotāji vecumā pēc 50 gadiem, tomēr šī slimība var skart arī agrākā vecumā. Būtiskākie profilakses pasākumi ir veselīgs un aktīvs dzīvesveids, kā arī regulāra zarnu vēža profilaktiskā testa veikšana. Sīkāk par to stāsta ģimenes ārste un farmaceits.

Sterili kā operāciju zālē: uzkopšanas pakalpojumi medicīnas iestādēm
SIA "LiiR Latvia" ir viens no vadošajiem tīrīšanas pakalpojumu sniedzējiem Latvijā. Kopīgi izstrādātā programma, kas tiek pieskaņota pasūtītāja darba specifikai, ļauj sniegt vislabāko uzkopšanas servisu un nevainojamu kvalitāti atbilstoši klienta noteiktajām prioritātēm un īpašajām prasībām.

Kas jāzina vecākiem par vitamīnu lietošanu bērniem? Stāsta farmaceite
Lai gan to, cik bieži bērns slimo, lielā mērā nosaka iedzimtā imunitāte, tomēr pietiekams vitamīnu, mikroelementu un minerālvielu daudzums, sportiskās aktivitātes, svaigs gaiss, miegs un pozitīvs mikroklimats mājās var ievērojami uzlabot bērna imunitāti un palīdzēt izvairīties no saslimšanām.

Ar C vitamīnu ne vienmēr pietiek – kā vēl rudenī stiprināt imunitāti?
Par imūnsistēmas stiprināšanu jādomā visa gada garumā. Nereti cilvēku zināšanas par imunitātes veicināšanu aprobežojas ar C vitamīna uzņemšanu sezonā, kad biežāk gadās slimot ar saaukstēšanos un gripu. Tomēr ar C vitamīnu ne vienmēr var pietikt.

6 iemesli iekļaut burkānus ikdienas uzturā: Stāsta farmaceite
Rudens ir ražas laiks, kas nozīmē, ka uzturā gan svaigā, gan pārstrādātā veidā vairāk varam uzņemt dažādus vērtīgus dārzeņus. Viena no populārākajām Latvijas rudens veltēm ir burkāns. Nevelti to dēvē par dobes karali, jo tas ir ne tikai gards, bet arī viens no vērtīgākajiem dārzeņiem – piesātināts ar šķiedrvielām, dažādiem vitamīniem un minerālvielām, kas ir svarīgi cilvēka veselībai un labsajūtai.