Depresija pusaudžu vecumā: Kā atpazīt un kā palīdzēt?
Lielākajai daļai pieaugušo psihiskās saslimšanas sākas līdz 25 gadu vecumam- trešdaļa bērnu tās piedzīvo līdz 14 gadiem, teju puse – līdz 18. Depresija, trauksme un uzvedības traucējumi ir starp vadošajiem sliktas veselības un invaliditātes cēloņiem pusaudžu vecumā.
Saindēšanās – sevišķi bīstama bērniem: Kā pasargāt mazākos?
Sarkana tabletīte, kas atgādina konfekti, balts veļas pulveris, kas izskatās kā cukurs... šādas lietas var maldināt bērnu, rosinot pagaršot atrasto “konfekti”. Bērns izzina pasauli ar garšu, smaržu, tausti, un pats vēl nespēj izvērtēt saindēšanās risku.
Kāpēc katram zīdainim jāveic acu zīlīšu sarkanā refleksa tests?
Bērnu slimnīcas acu ārsti vērš uzmanību uz divām retām acu slimībām, ko iespējams agrīni atklāt, veicot pavisam vienkāršu skrīninga testu. Tas ļauj šīs retās slimības – iedzimtu kataraktu un ļaundabīgo audzēju retinoblastomu – veiksmīgāk ārstēt, glābjot bērna redzi un reizēm pat dzīvību.
Bērnam autoagresija jeb paškaitējums: Kā rīkoties vecākiem?
Autoagresija jeb paškaitējums ir viens no veidiem, kā bērns tiek galā ar nepatīkamām izjūtām, – diemžēl bērna veselību un drošību apdraudošs. Kas šādu rīcību izraisa un kā bērnam palīdzēt emocijas izdzīvot veselīgā veidā, skaidro ārste-psihoterapeite.
Slēdziens – bērnam kāju deformācija: Kas to var izraisīt un ko darīt? Konsultē fizioterapeite
Pēc ārsta pārbaudes atzinumā ierakstīts slēdziens – bērnam ir “X” (vai “O”) veida kāju jeb genus varus (vai genus valgus) deformācija. Kā rīkoties vecākiem, skaidro fizioterapeite.
Bērnu onkoloģija Latvijā: Diagnostika un ārstēšanas iespējas
Latvijā katru gadu tiek diagnosticēti aptuveni 50-60 jauni bērnu onkoloģijas gadījumi. Izdzirdot vārdu “bērnu onkoloģija”, cilvēka domas lielākoties nonāk pie sliktākajiem iespējamajiem scenārijiem. Vienlaikus Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas (BKUS) pediatre un hematoonkoloģe Elizabete Cebura uzsver, ka, lai arī šī diagnoze ir smags un ļoti emocionāls notikums, tomēr salīdzinājumā ar pieaugušo onkoloģiju bērniem ir ievērojami labāki ārstēšanas rezultāti.
5 lietas, ko nekad neteikt savam bērnam: Skaidro psiholoģe
Ikviens no vecākiem vēlas, lai viņa bērns izaug ne tikai fiziski vesels, bet arī emocionāli un psiholoģiski pilnvērtīgs. Tas ir būtiski, lai jau pieaugušā vecumā varētu pašrealizēties, nodrošinot veiksmīgu karjeru un laimīgu ģimenes dzīvi.
Kas jāzina par bērnu mutes dobuma veselību? Stāsta zobārste
Skaists, žilbinošs smaids sākas jau bērnībā – ar vecāku sniegtu piemēru, pareiziem mutes dobuma paradumiem, uzturu un citiem aspektiem. Ar ko vecākiem sākt? Kurā vecumā bērnam ieplānot pirmo zobārsta vai higiēnista apmeklējumu? Par šo un citiem jautājumiem stāsta zobārste.
Miega traucējumi pusaudžiem: Kā izpaužas un vai jāārstē?
Grūtības piecelties no rītiem un vakarā aizmigt. Gulēšana sabiedriskajā transportā un pat mācību solā. Kas ir pusaudžu miega traucējumi, kā tos atpazīt un kā rīkoties, stāsta ārste-psihoterapeite.
Bērnu slimnīcas ķirurgs: Ievērojot drošību, bērni var izvairīties no 70% ziemas traumu
Ziemas sniedziņš saulē mirdz un tā vien vedina visu ģimeni laukā izkustēties: varam slidot, slēpot, braukt ar ragaviņām, celt sniegavīrus, pikoties vai vienkārši pastaigāties. Mūsu platuma grādos ziemā nav tikai pūkains sniedziņš, kurā iekrist un taisīt sniega eņģeļus. Sals mijas ar atkušņiem, rodas apledojums, asa sērsna, tādēļ pārgalvīga dauzīšanās ziemā var beigties ar nepatīkamām traumām.