
7 galvenie faktori, kas var ietekmēt dzirdi: Stāsta farmaceite
Dzirde ir viena no cilvēka galvenajām maņām, kas ļauj uztvert apkārt esošās skaņas, atpazīt balsis un dažādus signālus, kas var brīdināt par iespējamām briesmām. Lai nodrošinātu labu dzirdi visa mūža garumā, jārūpējas ne tikai par ausu veselību, bet jāievēro priekšnoteikumi dzirdes saglabāšanai.

Kas jāzina par ausu sāpēm bērniem un pieaugušajiem?
Pirmsskolas vecumā ausu sāpes ir diezgan izplatītas. Ar laiku šī problēma samazinās, taču ir gadījumi, kad ausu sāpes piemeklē arī pieaugušos. Kādi ir galvenie ausu sāpju iemesli bērniem un kādi pieaugušajiem? Ko darīt, ja bērnam sāp auss un kādi ir ausu sāpju profilakses ieteikumi?

Kā drīkst un kā nedrīkst tīrīt ausis? Stāsta farmaceite
Arvien biežāk dzirdam speciālistu ieteikumus par to, ka dažādi ausu tīrīšanas ieradumi, piemēram, vates kociņu lietošana, var būt kaitīgi mūsu ausīm un dzirdei. Kā zināt, vai, tīrot ausis ierastajā veidā, nenodarām tām pāri? Kā drīkstam tās pareizi tīrīt un kādos gadījumos ir noteikti jādodas pie speciālista, konsultē klīniskā farmaceite.

Menjēra slimība: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Menjēra slimība ir iekšējās auss slimība, kam raksturīgs lēkmjveida reibonis, troksnis vienā ausī, pakāpeniska dzirdes pasliktināšanās, slikta dūša, vemšana un acu ābolu raustīšanās. Menjēra slimība var piemeklēt jebkurā vecumā, vairumā gadījumu skarot tikai vienu ausi. Šī slimība tiek uzskatīta par hronisku, taču dažādas ārstēšanas metodes mūsdienās veiksmīgi palīdz atvieglot tās simptomus.

Kā mazināt audio austiņu lietošanas negatīvo ietekmi uz dzirdi? Stāsta ārsts

Faringīts: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Hiperosmija: Simptomi, cēloņi, ārstēšana

Reibonis: Kas to izraisa un kā rīkoties?

Kā ik dienas profilaktiski rūpēties par dzirdes veselību? Stāsta eksperti
