Atopiskā dermatīta pacienti aicina politiķus novērst nevienlīdzību
Atopiskā dermatīta pacienti vērsušies pie politiķiem ar aicinājumu novērst šīs slimības pacientu nevienlīdzību salīdzinājumā ar citu līdzīgu diagnožu pacientiem.
Viedoklis: Ārstu loma primārajā veselības aprūpē. Kāpēc pacientiem vajadzīgas elektroniskās veselības pases?
Ikvienā jomā un nozarē ir savs stūrakmens, kas ietekmē kā sistēmu kopumā, tā arī tās attīstības perspektīvas. Medicīnā šāds stūrakmens ir primārā veselības aprūpe, ko iemieso ģimenes ārstu institūts, speciālisti poliklīnikās un pirmā līmeņa slimnīcās.
Vēža pacienti ceļ trauksmi par augstajām ārstēšanas izmaksām
Lai apietu rindas uz valsts apmaksātiem pakalpojumiem, vēža pacienti arvien biežāk ir spiesti maksāt par izmeklējumiem un ārstēšanu, kas šā brīža augsto cenu apstākļos ir smags finansiāls slogs. Šādu draudīgu tendenci atklāj onkoloģisko pacientu atbalsta biedrības īstenotā vēža pacientu aptauja.
Aptauja: Gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju lidojumos dažreiz aizkrīt ausis
Gandrīz puse aptaujāto Latvijas iedzīvotāju lidojumos dažreiz jūt, ka aizkrīt ausis, bet 19% tā notiek katru reizi, liecina veiktā aptauja. 16% respondentu uz šo jautājumu nevarēja atbildēt, jo nekad nav lidojuši ar lidmašīnu.
Kādu labumu var dot kofeīnu saturoši kosmētikas produkti? Stāsta kosmētiķe
Tasīte rīta kafijas spēj atmodināt organismu un piešķirt možumu dienas iesākumam, bet tas nav vienīgais ieguvums un pielietojums kafijas pupiņām. Kafijas pupiņas satur kofeīnu un spēcīgus antioksidantus, kas aizsargā ādu un arī efektīvi stimulē tās atjaunošanos.
Plāno ieviest vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpi Latvijā deklarētajiem iedzīvotājiem
Lai atteiktos no dalīta veselības aprūpes finansēšanas modeļa ieviešanas un noteiktu vienotu valsts apmaksāto veselības aprūpi Latvijā deklarētajiem iedzīvotājiem, Saeima ceturtdien, 6. oktobrī, konceptuāli atbalstīja grozījumus Veselības aprūpes finansēšanas likumā.
Doma laukumā svinēs Pasaules olu dienu
Lai pievērstu uzmanību olām kā vērtīgam uztura produktam, kas ik dienu cilvēkam dod spēku, Latvijas iedzīvotāji aicināti uz kopīgu aktivitāti – zibakciju Doma laukumā 14. oktobrī pulksten 11.00, veidojot kopīgu "Olas ir spēks!" atpazīšanas zīmi un ziedojot projektam "Paēdušai Latvijai”.
Kā ar sezonāliem rudens produktiem stiprināt savu imunitāti?
Laikā, kad vīrusi jau atkal ir aktivizējušies, ierosinot saaukstēšanos un visus nepatīkamos simptomus, aktuāli kļūst stiprināt savu imūno sistēmu, lai mūsu organisms pienācīgi spētu cīnīties ar negaidītiem iebrucējiem. Viens no labākajiem veidiem imunitātes stiprināšanā ir ievērot veselīgu ...
Kā noritēja nozīmīgākais medicīnas forums šogad – 9. Latvijas ārstu kongress? (FOTO)
Latviešu ārstu un zobārstu apvienības 75 gadu jubilejas diena ir pavisam drīz – 7. decembris, tomēr jau visu šo gadu mēs runājam un rakstām – LĀZA 75, jo organizācija ir dibināta 1947. gadā. Jubilejas gada sarīkojumi sākās Eslingenas dziesmu svētkos, tad Minesotā, bet no 21. līdz 24. septembrim – Rīgā.
Notiks sabiedrības mentālajai veselībai veltītas ekspertu vieslekcijas, semināri un meistarklases
Lai ikvienu aicinātu rūpēties par savu mentālo veselību un mudinātu saskatīt pozitīvo arī ikdienā, Ekonomikas un kultūras augstskola uzsāk jau otro projekta “Laimes sezona” ciklu. Projekta ietvaros paredzētas ekspertu vieslekcijas, semināri un meistarklases, uz kurām aicināts ikviens interesents.
RSU rīko zobārstniecības izglītības simtgadei veltītu konferenci
Rīgas Stradiņa universitāte 2022. gada 7. oktobrī rīko Latvijas zobārstu akadēmiskās izglītības simtgadei veltītu konferenci.
Saeima lems par PVN samazināšanu medikamentiem
Saeima ceturtdien, 6. oktobrī, atbalstīja Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas izstrādātos grozījumus Pievienotās vērtības nodokļa likumā, kas paredz 5% nodokļa likmes piemērošanu medikamentiem.
Kā rodas bērni? Padomi vecākiem pirmajai sarunai ar bērnu
Bērnu klīniskā universitātes slimnīca radījusi animētu filmiņu sēriju “Kā rodas bērni?”. Videoklipi palīdzēs pirmskolas un sākumskolas vecuma bērnu vecākiem sagatavoties pirmajai sarunai par to, kā rodas bērni, kā arī sarunai par intīmo higiēnu un privātumu. Lai atbalstītu vecākus, ārsti arī ...
Informēs par jaunumiem cīņā pret krūts vēzi un apmācīs Krūšu veselības mēneša vēstnešus
Trešdien, 12. oktobrī, notiks kampaņas “Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!” vēstnešu apmācību seminārs, kurā aicināti pilnīgi visi interesenti, bet īpaši tie, kas vēlas kļūt par šīs kampaņas vēstnešiem un informēt sabiedrību par krūts vēža skrīningu, zāļu pieejamību, ...
Topošie mediķi saņem Borisa un Ināras Teterevu fonda stipendiju medicīnā
Sākoties jaunajam studiju gadam, Borisa un Ināras Teterevu fonds godina 20 talantīgos Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) medicīnas studentus, par izcilajām sekmēm viņiem piešķirot stipendiju.
Kā pareizi lietot līdzekļus pret iesnām? Skaidro farmaceite
Ar dažiem sarežģījumiem, piemēram, iesnām, rudens nepārsteidz – tās daudzus apgrūtina, atkārtojoties gadu no gada tieši šajā sezonā. Līdzekļu, ko ņemt palīgā šādā gadījumā, ir daudz, taču tie var nedot gaidīto efektu, ja tiek lietoti nepareizi.
SPKC: Pieaudzis inficēšanās ar Covid-19 gadījumu skaits
Pēdējo 24 stundu laikā veikti 5597 Covid-19 izmeklējumi un reģistrēti 1412 jauni inficēšanās gadījumi, kā arī saņemti divi ziņojumi par mirušajiem (70-79 gadu vecumā), informē Slimību profilakses un kontroles centrs.
VM: Kā rīkoties, ja bērns skolā ņirgājas par citiem? (INFOGRAFIKAS)
Uzzinot, ka bērns kļuvis par pāridarītāju skolā, var rasties netaisnīguma sajūta un vēlme asi reaģēt uz apvainojumiem. Veselības ministrija aicina vispirms iegūt papildu informāciju par notikušo.
NVD: Aktuālā statistika par Covid-19 pacientu ārstēšanu stacionāros (INFOGRAFIKA)
Saskaņā Nacionālā veselības dienesta (NVD) datiem, kopā Latvijas stacionāros šobrīd ārstējas 446 Covid-19 pacienti, tajā skaitā 182 ar pamatdiagnozi.
Eksperti: Bērna atstāšana bez uzraudzības – drauds bērna drošībai un veselībai
Pēc Iekšlietu ministrijas Informācijas centra statistikas datiem šā gada pirmajā pusgadā par bērna atstāšanu bez uzraudzības sākts administratīvā pārkāpuma process 56 gadījumos. Savukārt gadījumi, kad bērna uzraudzība veikta, atrodoties alkohola, narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, fiksēti gandrīz trīs reizes vairāk.
Akūti trūkst 0+ un A+ asins grupas asinis; VADC aicina donorus būt aktīvākiem
Valsts asinsdonoru centra (VADC) krājumā šobrīd akūti trūkst 0+ un A+ asins grupas asinis. Lai steigšus atjaunotu krājumu, un tādējādi varētu palīdzēt visiem grūtībās nonākušajiem slimniekiem, VADC aicina iedzīvotājus būt īpaši atsaucīgiem un nākt ziedot.
14 padomi, kā pareizi sagatavoties laboratorisko testu veikšanai: Iesaka speciāliste
Nieka asins stobriņā tik daudz informācijas! Centrālās laboratorijas ārsti tas it nemaz nepārsteidz, jo bioķīmijas pasaulē viņa ir savējā. Pēdējo pāris gadu laikā gan nācies izturēt pamatīgu slodzi, tomēr darbs laboratorijā viņai aizvien šķiet aizraujošs un daudzveidīgs. Ikvienam noderīgi ir ārstes padomi, ...
Kā ikdienā vairāk kustēties un uzturēt ķermeni veselu? Iesaka trenere
Mazkustīgums un ilgstošs, sēdošs darbs ietekmē ne tikai pašsajūtu un darba produktivitāti, bet dienas beigās vēl vairāk nogurdina ķermeni un prātu. Bieži vien pēc birojā pavadītas darba dienas jūtamies tik noguruši, ka atkal ieslīgstam dīvānā un turpinām telefona ekrānā ...
RSU aicina uz Psiholoģijas dienu pasākumiem
Oktobrī Latvijā tiek atzīmētas Psiholoģijas dienas, kuru laikā jau tradicionāli pasākumus rīko arī Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras mācībspēki un studenti. Vieslekcijas, meistarklases un citi pasākumi gan klātienē, gan tiešsaistē noritēs nedēļas garumā, no 7. līdz 14. ...
Starp skolu un mājām – droša bērna ikdiena: Speciālistu ieteikumi
Ik rudeni gan pieaugušie, gan bērni pielāgojas jaunam ritmam – ielās ir vairāk gājēju, automašīnu un citu pārvietošanās līdzekļu, un visiem kopā jāatceras par drošu uzvedību satiksmē. Turklāt atgādināt par uzvedību svarīgi arī citā vidē – pilsētvidē, atpūtas un ...