medicine.lv skaitļos

Lietotāji online43
Aktīvie uzņēmumi12813
Nozares raksti1616
Ekspertu atbildes21477
Sirdsdarbs – aprūpētājs : Latvijas veselības portāls | medicīnas uzņēmumi | medicine.lv

Sirdsdarbs – aprūpētājs

Autors: Pexels.com

Pavisam noteikti būt par aprūpētāju ir tas, kas man vislabāk izdodas un sanāk šobrīd.

"Līdz aprūpei nonācu, teiksim tā, jo bija slinkums no rīta ļoti agri celties, lai dotos uz darbu, kurā biju metinātājs. Man ir arī metinātāja izglītība, un zinu, ka metinātāja profesionāļi šobrīd ir uz izķeršanu un Rīgas pusē metinātāji pat saņem tīri labu atalgojumu. Negribētu apgalvot, ka bija gluži slinkums, bet gribējās slīdošu grafiku, kuru varētu pielāgot sev. Mājas aprūpē pavisam noteikti ir tā darba vide, kuru vari organizēt, saskaņojot ar aprūpējamo klientu. Mans darba grafiks ir viegli organizējams, varu paralēli arī mācīties, ja vēlos. Rīgā dzīvoju jau 11 gadus un visus šos gadus es strādāju arī SIA "MĀJAS APRŪPE". Man ir gods šajā uzņēmumā strādāt, jo redzu to pareizo attieksmi gan pret mums aprūpētājiem, gan klientiem. Hmmmm, tomēr nedaudz mazāk, jo vienu gadu domāju, ka aprūpētāja  darbs nav par mani, un mēģināju laimi citos darbos, bet teikšu tā, ka diezgan neveiksmīgi, un atgriezos atpakaļ tur, kur tagad ir mana vieta. Es nevēlos teikt, ka aprūpētāja darbs mani ļoti sajūsmina, bet nevaru teikt arī, ka tā nav. Pavisam noteikti būt par aprūpētāju ir tas, kas man vislabāk izdodas un sanāk. Saņemu pozitīvu novērtējumu gan no vadības, gan no klientiem, un man tas ir ļoti svarīgi. Es jūtos novērtēts un nenoliedzams ir gandarījums, ka kādam esi viss, kādam esi vienīgais draugs, esi vajadzīgs. Manī ir apziņa par šī darba nozīmīgumu, svarīgumu un tas, ka mani vienmēr kāds gaida."

SIA "MĀJAS APRŪPE" aprūpētājs Aleksejs Voronovs

autors: Arita Strode-Kļaviņa/Košumbildes
Foto: Velta un aprūpētājs Aleksejs; autors: Arita Strode-Kļaviņa/Košumbildes

"Man pavisam drīz paliek 96 gadi. Es dzemdēju dvīņus. Manu dēlu noslepkavoja agrā jaunībā, un meita nomira pavisam nesen. Mana vienīgā mazmeita šobrīd dzīvo Amerikā un pieskata mani tik daudz, cik to atļauj attālums. Esmu pateicīga, ka man ir Aleksejs, kurš par mani ikdienā rūpējas, ir brīnišķīgs sarunu biedrs un lielāks pedants par mani pašu. Jāatzīst gan, ka sākotnēji biju ļoti samulsusi par aprūpētāju vīrieti, jo daļa aprūpes saistās ap personīgo higiēnu. Apmierināta par savu uzdrīkstēšanos un paļaušanos ieteikumam savā vecumā. Nevaru savu ikdienu bez Alekseja pat iedomāties."

SIA "MĀJAS APRŪPE" kliente, Alekseja aprūpējamā  Velta Jonaste

Uzticība aprūpētājas darbam vienā uzņēmumā jau 11 gadus!

"Kāpēc būt par aprūpētāju? Teikšu pavisam godīgi, ka mani sākumā uzrunāja tas, ka varu organizēt pati savu laiku, to pielāgot, vienojoties ar klientiem, saprotot to vajadzības. Šis darbs dod iespēju pašas ikdienu produktīvāk sakārtot, pagūstot visu to, ko nekad nevari pagūt, ja strādā darbā no pulksten 9 līdz 18. SIA "MĀJAS APRŪPE" strādāju jau kopš 2012. gada, un tie ir veseli 11 gadi. Tajā laikā mani aiz rokas atveda šajos darbos radiniece, kura jau šeit strādāja. Man svarīga bija un ir uzņēmuma reputācija, skatījums uz lietām, lai tas nebūtu vecišķs. Tad un tagad "MĀJAS APRŪPES" uzņēmuma vērtību skala ir nemainīga, un tas ir svarīgi. Uzņēmums ir stabils, nav samaitāts!

Ja pavisam atklāti, tad man bija ļoti bail mēģināt, bet tas, kas mani vienmēr mudina, ir domas, kuras neliek mierīgi gulēt – bet, ja nu tas ir par mani? Un ir!!! Es melotu, ja teiktu, ka visi klienti ir ļoti pateicīgi – ne vienmēr, bet tā ir tā visinteresantākā sadaļa. Katrs klients ir tik dažāds, un jārada ir atsevišķa pieeja, lai izveidotu šo uzticību, kontaktu.

Katrā ziņā rutīnas nav, jo katrs cilvēks ir ar savu raksturu, pārdzīvojumiem, pieredzes bagāžu, auru. Nevajag baidīties mēģināt, jo tu nekad neuzzināsi, ja nepamēģināsi! Gandarījuma sajūta par to, ka klientiem esi kas vairāk kā tikai aprūpētājs, sniedz neaprakstāmi saviļņotu gandarījumu."

SIA "MĀJAS APRŪPE" aprūpētāja Tatjana Drēviņa

autors: Arita Strode-Kļaviņa/Košumbildes
Foto: Lija un aprūpētāja Tatjana; autors: Arita Strode-Kļaviņa/Košumbildes

"Pavisam drīz man paliek 90 gadu, un teikšu godīgi, ka man pietrūkst stundu dienā, lai pagūtu izdarīt visu to, ko esmu saplānojusi. Apgūstu datora prasmes, mācos lībiešu valodu, daudz lasu. Manā vecumā bez atbalsta neiztikt, jo ir daudz, ko pati nespēju vairs paveikt pati. Vai esmu viena? Jā un nē! Vienīgais dēls aizņemts darbos, apciemo retu reizi, savukārt mazbērns un mazmazbērns dzīvo Anglijā. Mani ikdienā pavada Tatjana, un esam patiesas draudzenes, katram tādu Taņačku novēlu. Ieklausās manās vēlmēs, iedziļinās manās problēmās, un vienmēr kopā rodam risinājumu situācijām. Man pirms tam ir bijušas citas aprūpētājas no citiem uzņēmumiem, un labi, ka tā pieredze bija ne visai laba, citādāk nebūtu atradusi savu Taņačku."

SIA "MĀJAS APRŪPE" kliente, Tatjanas aprūpējamā Lija Šteinberga

Nekad dzīvē pirms tam neesmu saņēmusi tik ļoti sirds siltu un patiesu "paldies" kā no aprūpējamajiem.

"Pa dzīvi vienmēr esmu bijusi, teiksim tā, uz mērķi un rezultātu tendēts cilvēks. Jā, arī egoiste, jo šī īpašība ļāva jau agrā jaunībā sasniegt pirmo karjeras izaugsmes punktu gan studijās, gan darbā. Vadīju veikalu, un manā pakļautībā bija citi strādāt griboši censoņi. Šodien es atzīstu, ka skatījos uz dzīvi un cilvēkiem tā, it kā būtu galvas tiesu spēcīgāka, gudrāka, izglītotāka, spējīgāka. Šajā dzīves posmā arī apprecējos, piedzima dēls, un mans vīrs iekļuva ļoti smagā auto avārijā. Manas ambīcijas un skatījums uz dzīvi apmeta pamatīgu kūleni. Šādi aizsākās mans aprūpētājas pieredzes stāsts. Sākotnēji apkopu savu vīru un joprojām to daru, jo pēc smagā negadījuma vīrs ir tikai un vienīgi aprūpējams. Bija grūti apvienot klasiskās darba stundas kā veikala vadītājai, rūpēties par mājas pavardu, un vīrs arī prasīja zināmu uzmanību. Draugu mudināta, pametu veikala vadītājas darbu un nodevos aprūpētājas darbam, no kura arī aizmuku pēc neilga laika, domājot, ka tas taču nav par mani! Vienkārši bija grūti pieņemt to manu stāstu, es muku pati no sevis! Atgriezos veikala vadītājas postenī un, laikam ejot, atpakaļ par aprūpētāju. Es vienkārši pieņēmu situāciju un šodien varu teikt, ka dzīvoju mierā. Palīdzēt cilvēkiem vienmēr bijusi arī mana tāda kā misija, tikai karjeristes laika posmā es sevi vairāk redzēju kā ziedotāju, kura atbalsta finansiāli ar sapelnīto naudu. Šobrīd misijas forma ir mainījusies un es esmu tā, kura pati fiziski palīdz visiem tiem cilvēkiem, kuri ir smagi slimi, kuru spējas kaut ko izdarīt pašiem ir atņemtas. Jā, visi  smagie gadījumi, kuri jāaprūpē ir manējie, jo es tajos saskatu patiesumu, ļoti lielo bezspēcību un es kā aprūpētāja jūtos daudz vērtīgāka ar savu darbu, kas ir ne tikai fizisks, bet pārsvarā emocionāls, jo tev šis cilvēks ar savām dzīvē iegūtajām psihoterapeita spējām ir jāspēj uzmundrināt, noturēt pie pozitīvisma un vēlmes dzīvot.

Darbs nav viegls, bet kurš darbs tāds ir? Tas "paldies", ko saņemu no cilvēkiem, kurus aprūpēju, sniedz neaprakstāmu enerģiju. Nekad pirms tam neko tādu neesmu izjutusi un ar šodienas skatījumu varu teikt, ka cilvēcīgums vienam pret otru ir vispareizākā attieksme. Ja tas attiecībās nepastāv, tad ir jāmāca un jāmācās. Daudzi aprūpētāji ir ar augstākajām izglītībām un dažādiem stāstiem par to kā nokļuvuši aprūpētāja darbā. Man ļoti gribētos, lai nākotnē šo darbu vairāk novērtētu gan tie, kuriem ir jau bijusi saskarsme ar aprūpi, gan tie, kurus tas tikai vēl sagaida un sagaida absolūti visus! Rūpēties par kādu ir skaistākais, cēlākais, pacilājošākais darbs, kuru jebkad dzīvē esmu darījusi. Man ir ļoti liels gods būt tādam cilvēkam, kurš maina cilvēku dzīves uz labu, pozitīvu noskaņu par 360 grādiem, bieži vien to dzīves pēdējos elpas vilcienos."

SIA “MĀJAS APRŪPE” aprūpētāja Oksana Roščenkova

autors: Arita Strode-Kļaviņa/Košumbildes
Foto: Vita un aprūpētāja Oksana; autors: Arita Strode-Kļaviņa/Košumbildes

"Esmu guloša jau labu laiku. Esmu ar invaliditāti. Jūtu, ka sāk palikt aizvien grūtāk izteikties un teju brīžiem neiespējami. Jā, tā ir multiplā skleroze… Neārstējama. Ar mani nepavisam nav viegli. Cilvēkus nepieņemu kā sugu. Ar Oksanu ir citādi, jo, tiklīdz viņa iziet ārā pa durvīm, es nevaru sagaidīt, kad atkal Oksana atgriezīsies mani apciemot. Savai aprūpētājai es uzticos, un tas ir retums. Viņa liek man smaidīt un bieži vien tā kārtīgi pasmieties pašai par sevi!"

SIA “MĀJAS APRŪPE” kliente, Oksanas aprūpējamā – Vita Kārkliņa

 

 

Mājas aprūpe, SIA
Tālrunis 27027050
majasaprupe.lv

Dalies ar šo rakstu

Komentāri

=

* Lūdzu aizpildi summu vārdiski latviešu valodā ar visām garumzīmēm!

SIA "Latvijas Tālrunis" aicina interneta lietotājus - portāla lasītājus, rakstot komentārus par publicētajiem rakstiem un ziņām, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro iepriekšminētos noteikumus, viņa komentārs var tikt izdzēsts un SIA "Latvijas Tālrunis" ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem.

Nedēļas tēma

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Lauma Medical kompresijas izstrādājumi

Kompresijas izstrādājumi ir viens no galvenajiem līdzekļiem vēnu varikozes slimību profilaksei un ārstēšanai. Uzzināsim vairāk par Lauma Medical kompresijas izstrādājumiem! 

Aktuālie piedāvājumi

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Jo-hai-dī, kāpēc es nerūpējos par sevi ātrāk?

Pēc smagas operācijas un ilgstošas rehabilitācijas Roberto Meloni ir atkal vesels, bet atzīst, ka daudzus mēnešus esot bijis ļoti norūpējies, vai spēs atkal normāli staigāt. Roberto stāsta par savu pieredzi, lietojot Latvijā ražotu produktu – Epsorīnu.

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ergonomisks krēsls – kādu izvēlēties, lai nesāpētu mugura?

Ja, ilgstoši sēžot, jums nogurst un sāp mugura, pievērsiet uzmanību, kādu krēslu ikdienā izmantojat. Situāciju var uzlabot, parasta krēsla vietā izvēloties ergonomisku krēslu. Uzzināsim vairāk par Bambach ® Saddle Seat ergonomiskajiem krēsliem! 

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Kā sagatavoties vasarai? Un ne tikai…

Pavisam drīz mūs sagaida vasara, kad dzīve šķiet vienkāršāka, patīkamāka, interesantāka un garšīgāka. Šajā rakstā aplūkosim svarīgus gremošanas trakta slimību profilakses aspektus un sniegsim praktiskus padomus, kas palīdzēs rūpēties par savu organismu. 

Video

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Kā ergonomiski iekārtot darba vietu, strādājot pie datora? Skaidro ergoterapeiti (VIDEO)

Atzīmējot Pasaules ergoterapijas dienu 27. oktobrī, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (Austrumu slimnīca) Rehabilitācijas klīnikas ergoterapeiti ir sagatavojuši padomus un vienkāršus  ieteikumus, kurus būtu ieteicams ņemt vērā ikvienam, kurš, sēžot pie datora, veic darba pienākumus vai arī ikdienā pie datora ekrāna pavada ilgas stundas. 

Produktu testi

Testa rezultāti: "Kaleja Silks" zīda matu ruļļi veselīgām salona kvalitātes lokām

Testa rezultāti:

Martā Medicine.lv sadarbībā ar "Kaleja Silks" piedāvāja testēt zīda matu rulli veselīgai matu ieveidošanai.

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

MARUSHA matu toniks ar rozmarīnu matu mitrināšanai, atjaunošanai un aizsardzībai pret karstumu

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar "MARUSHA Nord Ecosmetic" piedāvā testēt dabīgo matu toniku ar rozmarīnu, keratīnu un zīda proteīniem.

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai "Liepa"

RUUTe pieniņš sejas ādas attīrīšanai

Aprīlī Medicine.lv sadarbībā ar dabiskās kosmētikas zīmolu RUUTe® piedāvā testēt sejas ādu attīrošo pieniņu "Liepa", kas domāts jebkuram sejas ādas tipam un ko var izmantot arī acu zonai. 

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

“Ginerra” gremošanas sistēmas veselībai

Aprīlī Medicine.lv sadarbīobā ar starptautisko zīmolu “Coral Club” piedāvā testēt uztura bagātinātāju “Ginerra”.

Izstāsti Latvijai veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Dinsbergas klīnika, Dr. Santa Viltere: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Vismaz reizi dzīvē ir jāpārbauda sava sirds! No aprīļa šo izmeklējumu veic arī Dinsbergas klīnikā ar jaunāko un modernāko aparatūru Latvijā. Izstāsti Latvijai dodas vizītē pie kardioloģes ar 20 gadu pieredzi - dr. Santas Vilteres.

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova: Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

VC4 Baltijas vēnu klīnika, Dr. Patrīcija Ivanova:  Izstāsti Latvijai – Veselības receptes

Patrīcija Ivanova ir asinsvadu ķirurgs, flebologs, Dr.med., docente LU Ķirurģijas katedrā, Latvijas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Latvijas Invazīvās radioloģijas asociācijas biedre, Eiropas Asinsvadu ķirurģijas biedrības biedre, Eiropas Kardiovaskulārās un invazīvās radioloģijas biedrības biedre, nokārtojusi eksāmenu asinsvadu ķirurģijā...