Testa rezultāti: "Green Wing Paleo Skincare" – eļļa sejai, kas ideāli piemērota lietošanai rudenī Reklāmraksts
Septembrī un oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar "Green Wing Paleo Skincare" piedāvāja izmēģināt 100% dabīgu paleo kosmētiku – eļļu sejai.
Kāpēc izjūtam sāpes, gadalaikiem mainoties, un kā rīkoties? Stāsta speciālisti
Bieži vien, mainoties sezonai vai iestājoties aukstākam un mitrākam laikam, mēdzam izjust sāpes dažādās ķermeņa vietās, piemēram, muskuļos, locītavās un citur, kur senāk bijušas kādas traumas. Kāpēc, gadalaikiem mainoties, cilvēki var izjust sāpes konkrētās ķermeņa daļā...
Eksperti īstenos starpinstitucionālo sadarbību, lai sniegtu psiholoģisko atbalstu azartspēļu spēlētājiem visā Latvijā
Latvijā iedzīvotājiem, kam azartspēļu spēlēšana no izklaides kļūst par problēmu, ir pieejams psiholoģiskais atbalsts, atbalsta grupas un cita veida palīdzība bez maksas.
Kāpēc nevajag ēst bojātus ābolus? Skaidro eksperts
Digitālā satura autors, fizioterapeits un divu mazu bērnu tētis Gustavs Mellenbergs, kas aktīvi dalās sociālajos tīklos ar savas ģimenes ikdienu un maltītēm, bija pārliecināts, ka āboliem puvuma vietu var izgriezt un tad tos var gan apēst, gan taisīt ievārījumus vai arī kompotus.
Veselības nozares pārstāvjiem pasniedz Atzinības un Pateicības rakstus
Veselības ministrs Daniels Pavļuts 10. novembrī veselības nozares darbiniekiem un ārstniecības personām pasniedza Veselības ministrijas Atzinības un Pateicības rakstus.
Portālā manavakcina.lv var pieteikties arī vakcinācijai pret sezonālo gripu
No šodienas portālā manavakcina.lv iespējams pieteikties arī vakcinācijai pret sezonālo gripu, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
Gads pēc atkalatvēršanas: Rīgas 2. slimnīca prezentēs jauno zīmolu
Šā gada 14. novembrī, tieši gadu pēc pārprofilēšanas par Covid-19 stacionāru un darba atsākšanas, Rīgas domes (RD) kapitālsabiedrība SIA “Rīgas 2. slimnīca” prezentēs pilnveidoto zīmolu.
Astma: 10 padomi, kā ar to vieglāk sadzīvot
Bronhiālā astma ir hronisks elpceļu iekaisums – to nevar izārstēt, taču tās simptomus var kontrolēt. Tiesa, astma mēdz arī saasināties, tādēļ ir svarīgi sadarboties ar savu ārstu un farmaceitu, lai sekotu pazīmēm un pēc vajadzības pielāgotu ārstēšanu.
Starptautiskajā Neiroendokrīno audzēju (NET) dienā atklāj izglītojošu platformu ārstiem savlaicīgākai NET diagnostikai
Katram trešajam pacientam, kam tiek atklāts neiroendokrīnais audzējs (NET), nav acīmredzamu simptomu, un gandrīz katrs piektais tiek uzņemts slimnīcā citu iemeslu dēļ.
VM: Arī audio logopēdi un mākslas terapeiti varēs saņemt ES fondu finansētu atbalstu par darbu ārpus Rīgas
Uz ES fondu kompensācijām, sniedzot valsts apmaksātos pakalpojumus ārpus Rīgas, varēs pieteikties arī audio logopēdi un mākslas terapeiti. Valdība otrdien, 8. novembrī, grozot Ministru kabineta noteikumus*, paplašināja to ārstniecības personu loku, kuri var pretendēt uz šo atbalstu, kas tiek izmaksāts ar mērķi piesaistīt speciālistus ...
Farmaceite: Sausais gaiss apkures sezonā – viens no sliktas pašsajūtas cēloņiem
Domājot, ko vēl darīt lietas labā, lai ekonomētu energoresursus un ietaupītu uz apkuri, jāpiebilst – ja vien telpā ir iespēja gaisa temperatūru regulēt, vēsāka istaba no veselības viedokļa noteikti ir labāka nekā pārkurināta. Apkures sezonā sauss gaiss kļūst par galveno aizdomās turamo, kas ...
Biežākās graudaugu alerģijas: Kā tās ārstēt? Skaidro alergologs
Apkārtējās vides, dzīvesveida un ēšanas paradumu izmaiņas, stress, darba apstākļi – visi šie un citi faktori var veicināt alerģijas rašanos jeb paaugstinātu jutību pret specifiskām vielām organismā vai vidē. Alerģija var piemeklēt jebkurā vecumā, bet sevišķi tā skar bērnus, kuru organismam jāiepazī...
Veiksmīgi noslēdzies projekts nepilngadīgo grūtnieču atbalsta sistēmas pilnveidošanai Latvijā
Ir noslēdzies Bērnu slimnīcas fonda realizēts projekts “Mazaizsargātas sabiedrības grupas interešu aizstāvība, veidojot valsts atbalsta sistēmu: Rīcības plāns 2022. – 2025. gadam nepilngadīgo grūtnieču atbalstam Latvijā”.
NRC "Vaivari" ierodas ārsti no Ukrainas pieredzes apmaiņas projekta ietvaros
Šonedēļ "Nacionālajā rehabilitācijas centrā "Vaivari"" ieradušies 15 ārstniecības iestāžu speciālisti no Ukrainas, lai Ārlietu ministrijas finansētā projektā “VSIA “Nacionālais rehabilitācijas centrs “Vaivari“” pieredzes apmaiņa ar Ukrainas slimnīcām rehabilitācijas programmu ieviešanā pacientiem pēc ekstremitāšu amputācijām” turpinātu pieredzes apmaiņu ...
Kā pārslimots COVID-19 ietekmē vīrieša auglību? Stāsta urologs
COVID-19 ietekmē mainījušies dažādi dzīves stila ieradumi. Bet kā pārslimots COVID-19 ietekmē auglību un kā pēc izslimošanas uzlabot savu vīrišķo veselību, stāsta "Klīnika EGV" urologs andrologs Jānis Jukonis.
Šodien atklās kampaņu “Asins draudzība 2022”
Šodien, pulksten 14.00, Valsts Asins donoru centrs atklās kampaņu “Asins draudzība 2022”, kuras mērķis ir veicināt gados jaunu cilvēku interesi un atsaucību asins ziedošanā. Vienlaikus ar kampaņu startēs “Asins draugu kauss”, kurā augstskolas apliecinās tiekšanos uz kopīgu rezultātu, veicinot cilvēku glābšanu.
Pētījums: Tikai katrs 10. Latvijas iedzīvotājs veselības aprūpes kvalitāti pašvaldību pansionātos vērtē kā labu
Tikai 11% jeb katrs 10. Latvijas iedzīvotājs senioriem nodrošināto veselības aprūpes kvalitāti pašvaldības vai nevalstisko organizāciju dibinātajos pansionātos vērtē kā labu. Savukārt 56% aptaujāto uzskata, ka ir nepieciešami būtiski uzlabojumi vai tā ir pat neapmierinoša, liecina privātā pansionāta veiktais sabiedriskās domas pē...
Kampaņā “Zāļu drošuma nedēļa” aicina ziņot par zāļu blakusparādībām
Zāļu valsts aģentūra (ZVA) piedalās septītajā ikgadējā sociālo mediju kampaņā “Zāļu drošuma nedēļa” (#MedSafetyWeek), kuras mērķis ir aicināt ziņot par zāļu blakusparādībām. Kampaņa norisinās no šī gada 7. līdz 13. novembrim.
Cukura diabēts: 7 bieži uzdoti jautājumi un atbildes
Sastopoties ar diagnozi cukura diabēts, rodas daudz jautājumu gan par pašu slimību, gan uzturu, gan ieradumiem, kas, iespējams, būs jāmaina vai jāpielāgo. Šīs atbildes ir informatīvas ikvienam mūsu sabiedrībā. “Labi, ka pacienti uzdod jautājumus. Tā ir iespēja uzzināt vairāk, lai slimību varētu ...
Mūsdienu iespējas vēža ārstēšanā un resursu trūkums (INTERVIJA)
Attiecībā gan uz zināšanām un aprīkojumu, gan medikamentiem Latviju sasniedz daudzas mūsdienu iespējas vēža ārstēšanā. Tas gan notiek ar dažu gadu kavēšanos, dažkārt ne tādā apjomā, kā vajadzētu, bet mūsdienu iespējas kļūst arvien pieejamākas, un tās sniedz daudz jaunu priekšrocī...
Pastiprināta matu izkrišana: Cēloņi un risinājumi
Ikviens dienā zaudē vidēji ap 50-200 matu, un tas ir dabisks process, ko cilvēki pat var nepamanīt. Brīdī, kad kuplā matu rota kļuvusi būtiski plānāka un izkritušos matus var pamanīt sev visapkārt – gan ķemmē, gan dušā, gan uz džempera – jāsāk aizdomāties par problēmas cē...
Eksperti: Veselības aprūpes inovācijas pacientus Latvijā sasniedz pārāk lēni un novēloti
Veselības aprūpes inovāciju ceļš pie pacientiem Latvijā joprojām ir pārāk lēns un novilcināts, cilvēki zaudē veselību un dzīvību arī tajos gadījumos, kad to būtu iespējams novērst. Šī iemesla dēļ veselības nozares eksperti mudina meklēt risinājumus, lai Latvijā veselības aprūpe tiktu ...
Testa rezultāti: "ApiMI" sejas krēmu komplekts vīriešiem un sievietēm Reklāmraksts
Oktobrī Medicine.lv sadarbībā ar SIA "ApiMI" piedāvāja izmēģināt dermataloģiski testētus Sejas krēmus gan puišiem, gan meitenēm.
SPKC: Latvijā saslimstības pieaugums ar Covid-19 konstatēts tikai Vidzemē; citviet saslimstība samazinās
Aizvadītajā nedēļā, no 31. oktobra līdz 6. novembrim, Latvijā par 15.4% samazinājies jaunatklāto Covid-19 gadījumu skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, reģistrēti 2874 jauni Covid-19 gadījumi. Infekcijas reproduktivitātes koeficients nedaudz pieaudzis un sasniedzis (R) 0,87. Par 12.5% samazinājies pacientu skaits stacionāros, informē Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC).
Kā palīdzēt, ja bērns kautrējas publiski uzstāties? Iesaka psihoterapeite
Strauji tuvojas valsts svētki, kad skolās un bērnudārzos nereti tiek rīkoti pasākumi ar audzēkņu piedalīšanos. Pēc tam pavisam drīz jau Ziemassvētki ar tiem piederīgo dzejoļu skaitīšanu. Bet ko iesākt, ja bērns baidās uzstāties? Ieteikumos dalās ārste-psihoterapeite.