Kāpēc svarīgi dzert D vitamīnu Covid-19 izplatības laikā? Skaidro eksperti
Kopš pandēmijas sākuma ievērojami palielinājusies iedzīvotāju interese par D vitamīnu, tostarp tā ietekmi uz Covid-19 un citu vīrusu izraisītu saslimšanu profilaksi. To apliecina arī pērn veikto D vitamīna analīžu skaits, kas dubultojies, salīdzinot ar analīžu skaitu, kas veikts pirms pieciem gadiem.
Kašķis: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Kašķis ir infekcioza, niezi ierosinoša ādas slimība, ko izraisa ērcīte, saukta par Acarus siro jeb Sarcoptes scabei hominis. Kašķis ir lipīgs un inficēšanās ar to ir iespējama tieša kontakta ceļā, kā arī, ja lieto slimnieka veļu un priekšmetus. Slimība bieži ir izplatīta bērnu dārzos, skolās, pansionātos un citur. Nokļūstot uz ādas, ērcīte ieurbjas tās virskārtā un veido tajā ejas; tā rezultātā rodas intensīva nieze, kas var būt jo īpaši spēcīga naktīs. Kašķis viegli pakļaujas ārstēšanai.
Hipervitaminoze: Simptomi, cēloņi, ārstēšana
Hipervitaminoze ir patoloģisks stāvoklis, kas rodas no pārmērīgas kāda vitamīna preparātu lietošanas. Visbiežāk sastopamās ir A un D hipervitaminoze. А hipervitaminoze visbiežāk rodas zīdaiņiem un maziem bērniem: bērns kļūst nemierīgs, neēd, slikti guļ, parādās vemšana. Ja pārmērīgi tiek lietots D vitamīns, organismā pastiprināti uzkrājas kalcija sāļi: zūd ēstgriba, rodas aizcietējums, parādās vemšana un paaugstināts asinsspiediens.
Kas jāņem vērā, iegādājoties uztura bagātinātājus tuviniekiem? Skaidro farmaceite
Šobrīd, kad sabiedrībā tiek pievērsta īpaša uzmanība veselības stiprināšanai, iedzīvotāji bieži vien vēršas aptiekā, lai iegādātos nepieciešamo ne tikai sev, bet arī tuviniekiem – gan ikdienas vajadzībām, gan dāvanai svētkos. Kā izvēlēties piemērotākos un veselības stāvoklim atbilstošākos uztura bagātinātājus tuviniekiem, skaidro farmaceite.
Svētku dāvanu TOPs, ko iespējams iegādāties aptiekā
Ik gadu svētkos viena no lietām, ko vēlam saviem tuvākajiem, ir veselību. Šogad, kā vēl ne vienu gadu, veselības svarīgo lomu novērtē teju ikviens, un tas, kā stiprināt savu veselību un imunitāti, ir bijis viens no būtiskākajiem jautājumiem. Protams, veselību uzdāvināt nevar, rūpes par to ir katra paša atbildība.
Kas jāzina par medikamentu lietošanu, lai izvairītos no nevēlamām blaknēm? Skaidro farmaceite
Medikamentu pareizai lietošanai ir būtiska loma – svarīgi ir zināt ne tikai to, kam zāles paredzētas un cik bieži tās lietot, bet arī to, kā tās mijiedarbojas ar citiem medikamentiem vai produktiem, kurus lietojam uzturā. Dažas kombinācijas var būt pat bīstamas mūsu veselībai, tāpēc pirms došanās uz aptieku ir svarīgi sagatavoties sarunai ar farmaceitu...
Trieciens saaukstēšanās simptomiem – karstie dzērieni: Priekšrocības un trūkumi
Ūdenī šķīdināmie pretsaaukstēšanās pulveri ir kā trieciens saaukstēšanās simptomiem – apgrūtinātai elpošanai caur degunu, kakla sāpēm, galvassāpēm un nogurumam. Tie ir bezrecepšu medikamenti, taču – kādos gadījumos tos drīkst lietot, kādi ir lietošanas ieteikumi un no kā būtu jāuzmanās, skaidro farmaceite.
7 jautājumi, ko obligāti uzdot farmaceitam pirms zāļu lietošanas
Iegādājoties medikamentus, cilvēki ne vienmēr zina, kā un kādos gadījumos tos pareizi lietot. Iespējams, ārsts šo informāciju ir izstāstījis, bet, nokļūstot līdz aptiekai, tas nereti jau ir aizmirsies. Kāpēc ir tik svarīgi pirms zāļu iegādes konsultēties ar farmaceitu un kādus jautājumus ir vērts izrunāt, skaidro farmaceite.
Kā pareizi izvēlēties repelentus, lai kukaiņi neizbojā atpūtu?
Atvaļinājumu laiks rit pilnā sparā, un šogad to daudzi izbauda, apmeklējot vietējos dabas objektus un apskates vietas, dodoties pārgājienos un visādi citādi baudot dabu. Tomēr jāpatur prātā, ka kukaiņiem šis ir aktivitātes laiks un to kodiens var nepatīkami ietekmēt atpūtas plānus. Kā pasargāt sevi no ērču, odu, dunduru un citu kukaiņu kodumiem, pareizi izvēloties repelentus?
Kas jāzina par antibiotikām?
Antibiotikas, zināmas arī kā antibakteriālas zāles, ir medikamenti, kas iznīcina baktērijas vai palēnina to augšanu. Pie antibiotikām skaitāma virkne spēcīgu zāļu, ko izmanto baktēriju izraisītu slimību ārstēšanai. Jāņem vērā, ka tās nevar ārstēt vīrusu infekcijas, piemēram, saaukstēšanos, gripu un lielāko daļu klepus, ko izraisa vīrusi. Penicilīnu, pirmo dabisko antibiotiku, atklāja Aleksandrs Flemings (Alexander Fleming) 1928. gadā.