
Stress - ikdienas sastāvdaļa, kuru iespējams kontrolēt
Gada izskaņā domas raisās ne tikai ap gada krāšņākajiem svētkiem, bet arī ap tik ikdienišķo traucēkli stresu, kas daudziem no mums ir neatņemama sastāvdaļa darbā gada nogalē. Kas ir stress, kā ar to cīnīties un nepieļaut tā ietekmi uz veselību?

Hipoglikēmija - dzīvību izglābt var pat konfekte
Hipoglikēmija ir vārds, kas liek nepatikā noskurināties daudziem cukura diabēta pacientiem. Kāpēc? Jo hipoglikēmija jeb cukura līmeņa strauja pazemināšanās asinīs var beigties pat ar cilvēka nāvi. Kā pazīt pirmos hipoglikēmijas vēstnešus un kā novērst radušos problēmu?

Vecāki, pusaudži un alkohols
Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs kampaņas "Lai būtu skaidrs" ietvaros aicināja pusaudžu vecākus uz diskusijām par pusaudžu alkohola lietošanu, komunikāciju ar pusaudzi, atbalsta un palīdzības iespējām.

Ko ņemt vērā, izvēloties jaunu termometru?
Vēl salīdzinoši nesenā pagātnē ikvienam mājās glabājās dzīvsudraba termometrs, bet nu tie jau vairākus gadus kaitīgā sastāva dēļ no pārdošanas izņemti un vietā nācis plašs klāsts modernāku un drošāku termometru. Kādu termometru vislabāk izvēlēties?

Ko vīrieša ārējais izskats liecina par veselību un auglību? Skaidro andrologs
Jaunākie pētījumi androloģijas jeb medicīnas nozares, kas pēta un ārstē vīrieša veselību, jomā liecina, ka pastāv vairākas vīrieša ārējā izskata pazīmes, kas norāda uz vīrieša fertilitāti jeb spēju radīt pēcnācējus.

Pieredzes stāsts: Kā es veicu HIV testu
Pēdējā laikā manu uzmanību piesaistīja informācija medijos saistībā ar HIV infekciju. Lai gan tā vēstīja, ka no HIV nav pasargāts neviens, tomēr man gribējās ticēt, ka es esmu "droši" pasargāta.

Migrēna: Diagnoze un ārstēšana
Teju ikviens no mums kaut reizi dzīvē ir saskāries ar nepatīkamām un mokošām galvassāpēm. Taču tikai retais ar sūdzībām par galvassāpēm vēršas pie speciālista, lai noskaidrotu to izcelsmi.

Kā reaģēt, ja līdzcilvēks cieš no šizofrēnijas?
Uzzinot, ka kāds ģimenes loceklis, draugs, tuvinieks vai kolēģis cieš no šizofrēnijas, cilvēku var pārņemt dažādas emocijas. Tās var būt gan pēkšņas bailes un apjukums, gan neziņa, kā rīkoties tālāk.

10 ieteikumi veselai sirdij
Kamēr esam veseli, par sirds un arī citu iekšējo orgānu funkcionēšanu aizdomājamies reti. Situācija krasi mainās, kad saslimstam paši vai kāds tuvinieks.

Ēdiena nozīme cilvēka dzīvē: Psihoterapeites komentārs
Cik bieži iedomājamies par to, kāpēc mēs ēdam un kā to darām? Par to, kā mēs ēdam, stāsta Latvijas psihoterapeitu biedrības pārstāve, psihodinamiskā psihoterapeite Benita Griškeviča.